Örümcek Adam Bilka Yayınları

Başlatan Nemo, 13 Temmuz, 2019, 12:44:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Temmuz, 2019, 12:18:16

Bu kitapta karşımıza çıkan üç team up macerasında kahramanımız önce Werewolf by night, ardından Shroud ile macera yaşadıktan sonra New York'a döndüğünde Mockingbird ile karşılaşır ve SHIELD içindeki bir komploya engel olur.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Temmuz, 2019, 12:21:43

Bu kitaptaki ilk iki macerada Spider Man öce Paladin ile, ardından Dazzler ile, yaptığı bir deneyin yanlış gitmesi nedeniyle insanların enerjisini emen bir düşmanla çarpışırken, sonraki macerada yengesinin de bulunduğu hastaneyi ele geçirip oradakileri rehin alan Jack O'Lantern ve ekibi ile mücadele eder. Yanılmıyorsam bu macerada Nathan Lubenski ile ilk defa tanışırız.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Temmuz, 2019, 12:24:03

Marvel tarihinin o zaman için en önemli sayılarından biri olan Marvel Team Up 117 ve devamı 118 bu kitapta karşımızda. Neden mi önemli? Çünkü ağ sürüngeni kahramanımız Wolverine ile takım kurmakta. Önce Wolverine, sonra da Profesör X ile, oğlunu hayata döndürmeye çalışan ve bu amaçla kontrolden çıkan Profesör Power ve ekibi ile mücadele ederler.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Temmuz, 2019, 12:27:45

Bu kitapta ilk önce Red Ghost ve gorilleri ile ile mücadele eden kahramanımız, daha sonra Devil Slayer ile Defenders'ı esir alan yılan adamlara karşı savaşırlar. Ancak kahramanımızolayıbn perde arkasını görüp kendisine yardım eden Devil Slayer'ın ve kurtulduklarını iddia eden Defenders'ın aslında yılan adamlar olduklarını anlar. Esir dostlarını kurtarıp yılan adamları yense de aldığı yaralar ve zehir nedeniyle ölüme mahkum olmuştur. Böylece bir sonraki macerada Dr. Strange'in büyüsü ile geçmişe, eski Valusia'ya dönüp Kral Kull ile birlikte büyüyü yener.

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Temmuz, 2019, 12:28:48

Bu kitapta size anlatacığım macera Mor Adam. Mor Adam Killgrave Daredevil en eski düşmanlarından biridir. Konuşarak karşısındakilere istediklerini yaptırabilmektedir. Netflix dizisi Jessica Jones'un ilk sezonun kötüsüdür ve David Tennant tarafından çok da iyi canlandırılmıştır.
   Bu macerada gerçek bir kahraman şöleni var: Spider Man'in yanında Power Man, Iron Fist, Moon Knight ve tabi ki Daredevil. Kahramanlarımız Killgrave'i durdurmaya çalışırken birisi Daredevil'ın gizli kimliğini de öğrene(bile)cek midir?

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Temmuz, 2019, 12:31:06

Adım adım ilk klon sagaya giderken Peter hayatında inanılmaz travmalar yaşar. Peter'ın en iyi maceralarından biri: Miles Warren, Tarantula ve ölümden dönen Gwen Stacy. Bir örümcek adam severin mutlaka kaçırmaması gerekn bir macera.

Nemo

SAYI 31

Yarin aksam oleceksin (Peter Parker Spectecular Spider Man 77)
Orumcek titriyorsun, neyin var (Peter Parker Spectecular Spider Man 78)
Beni asla yenemeyeceksin (Peter Parker Spectecular Spider Man 79)
Zaman ruzgar gibi gecti (Marvel Team Up 119)

SAYI 32

Bu isi bitirin (Marvel Team Up 121)
Namor: Tek basima savasacagim (What if 41)
Disisini arayan canavar (Marvel Team Up 115)
Özel Alfa Ajanı

Nemo

SAYI 33

Mitolojiden Sayfalar (Marvel Team Up 116)
Bu adam sizi vurdu (Marvel Team Annual 2)
Sen olmustun (Marvel Team Up 125)
Yeraltinda Catisma (Amazing Spider Man 151)

SAYI 34

Orumcekten Sevgilerle  (Amazing Spider Man 152)
Indiana Jones (The Further Adventures of Indiana Jones sayi 1) *1983-1986 yillari arasindaki 34 sayilik seri
Altin Kuyusu (The Further Adventures of Indiana Jones 2)
Bataklik Canavari (Marvel Team Up 122)
Özel Alfa Ajanı

Nemo

SAYI 35

Hastanede Bir Gun (Marvel Team Up 123)
Akbaba'nin Donusu (Amazing Spider Man 224)
Cok Haklisin Doktor (The Further Adventures of Indiana Jones 4)
Kotulerin Golgesinde (Amazing Spider Man 238)

SAYI 36

Bosa giden bir gun (Amazing Spider Man 239)
Seni Oldurecegim (Marvel Team Up 124)
Golgelerin icinde (Peter Parker Spectecular Spider Man 81)
Kristal Tasin Esrari (The Further Adventures of Indiana Jones 5)
Özel Alfa Ajanı

Nemo

SAYI 37

Ve Hatasini Odedi (Peter Parker Spectecular Spider Man 82)
Ahtapot'un Plani (Peter Parker Spectecular Spider Man Annual 1)
Onu Oldurecegim (The Further Adventures of Indiana Jones 6)

SAYI 38

Bes Para Etmezsin  (Amazing Spider Man 153)
Moda Hirsizlari (Peter Parker Spectecular Spider Man 43)
Afrika Cigliklari (The Further Adventures of Indiana Jones 7)
Olmeye Hic Niyetim Yok (Amazing Spider Man 156)
Ahtapot'un Pesindeki Hayalet (Amazing Spider Man 157)
Özel Alfa Ajanı

Nemo

SAYI 39

Ahtapot dur, dugmeye basma (Amazing Spider Man 158)
Bu kadar Seytanlik Yeter (Amazing Spider Man 159)
Simdi Vur Onu (The Further Adventures of Indiana Jones 8 )
Korkuya Yenilenler (Marvel Team Up 92)
Fareli Koyun Kavalcisi (Marvel Team Up 128)

SAYI 40

Beyaz Tavsan (Marvel Team Up 131)
Vurmak Istemedim (The Further Adventures of Indiana Jones 9)
Tanricanin Kaderi (The Further Adventures of Indiana Jones 10)
Lutfen Karsi Koyma (Marvel Team Up 132)
Özel Alfa Ajanı

Nemo

SAYI 41

Yardim etmek mi? Asla (Marvel Team Up 133)
Yasam veya Olum (Marvel Team Up 127)
Dur seni Kurtarayim (Marvel Team Up 99)
Dorduncu Civi (The Further Adventures of Indiana Jones 11)
Özel Alfa Ajanı

Nemo

Macera isimlerini yazarken aklima takildi.  Bilka'daki macera isimleri bana hep itici gelmistir. Sadece ben miyim boyle hisseden? Orumcek titriyorsun, neyin var diye macera ismi mi olur?:) Macera ismi bile bence o kitabi almak icin onemli bir etken. Kucukken hani bir Zagor'daki macera isimlerina bakardim. Korkunun Bin Yuzu, Puma Adamlar, Gecmise Yolculuk...Bir de Bilka'ya bak: Yardim etmek mi? Asla...Ahtapot dur, dugmeye basma..Oldu canim, ara beni  ::)
Özel Alfa Ajanı

yunusmeyra

Alıntı yapılan: Nemo - 01 Ağustos, 2019, 11:14:38
Macera isimlerini yazarken aklima takildi.  Bilka'daki macera isimleri bana hep itici gelmistir. Sadece ben miyim boyle hisseden? Orumcek titriyorsun, neyin var diye macera ismi mi olur?:) Macera ismi bile bence o kitabi almak icin onemli bir etken. Kucukken hani bir Zagor'daki macera isimlerina bakardim. Korkunun Bin Yuzu, Puma Adamlar, Gecmise Yolculuk...Bir de Bilka'ya bak: Yardim etmek mi? Asla...Ahtapot dur, dugmeye basma..Oldu canim, ara beni  ::)

aynı şeyleri düşündüğümü hatırlıyorum  :) o yıllar(1980'ler) ve daha çok da yazları, bütün harçlıklar çizgi romana yatırılırken (özellikle zagor yanında conan ve örümcek adam'ları aynı süreçte okurken) bu başlıklara takılır, esprilerini yapardık: "örümcek titriyorsun, neyin var"
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

Nemo'nun listelediği "örümcek" maceralarından alıntıladığım, "örümcek titriyorsun, neyin var"(bilka sayı31) adlı macera ismi mesela; başlığın kullanılmasındaki müthiş özgüvene hayret etmemek mümkün değil! o zaman ilgili maceranın orijinal sayfa, kapak ve başlıklarına da bir bakalım  :)

"Peter Parker- The Spectacular Spider-Man-78"

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR