BATMAN'İ İSTİYORUZ..

Başlatan V, 30 Haziran, 2010, 23:15:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Underfined

Batman Olsun çamurdan olsun.Her sekilde okurum.Tek kahramanim diyebilirim.Her çizgi romanini okudugumdA Christian Bale aklima gelir.Umariz bir yayinevi güzel bir edisyonda yayinlarda bizde okuyabiliriz :)

V

Gecelerin karanlik bölümü;
Sesleri büyütüyor,
Uykusuzlugun kucaginda
Emziriyor ölümü..

-Özdemir Asaf-

"İstemem,eksik olsun.."

V

Uçurumlari sevenin,
Kanatlari olmali..

-Nietzsche-

"İstemem,eksik olsun.."

V

Tan yeli inildeyip esmeye baslamisti,
Gece bitmedi bilmek:
Kocaman tezgahinda kasvetin kara agi
Dokundu ilmek ilmek:
Ve biz dua ederken korkulara kapildik,
"Günesin Adaleti"
Güne ne getirecek..

-Reading Zindan Baladi"ndan-Oscar Wilde

"İstemem,eksik olsun.."

V

Pestis eram vivus-moriens tua mors ero.*
"Yasarken senin belandim-ölürken ölümün olacagim"
         -Martin Luther-

"İstemem,eksik olsun.."

Gambit

Diger cizgiromanlar gibi her macerasi olaganustu degildir ama efsanevi maceralari da vardir Batman in. Ornegin "No Man's Land" macerasini 5 cilt seklinde yayinlayabilse Turkiye de bir yayinevi tarihe gecen buyuk bir basariya imza atmis olur gercekten.

Arka bahce Hush i yayinladiginda ne kadar satis oldu acaba, kurtardi mi maliyetleri bilmek iyi olurdu

rumar80

No Man's land süper bir seridir. Ama onu basmak isteyen olursa mutlaka Catacylsym ve Road to No Man's Land'i de basmalı ki olayın başlangıcı anlaşılabilsin. Neden Gotham No Man's Land ilan ediliyor bilinsin.
   Ayrıca sevgili Gambit dediğin gibi bazı maceralar vasattır ama bu tüm comicslerin sorunu. İnişler ve çıkışlar mutlaka oluyor. Örnegin bence Batman şu anda Amerika'da dibe yurmuş durumda. Ama yaratılan karakter süper. İstek bundan.
   Sevgiler.

V

Elinde hava, isik ve
Dost sevgisi kaldiysa
Üzüntü çekme...

-Goethe-

"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

Özür dileyerek araya girmek istiyorum...Batman'in kült maceralarinin yayinlanmasini sonuna kadar destekliyoruz...Yalniz Batman'in süperman ile karsilasmasi olayi ve kafa kafaya mücadelesi hatta Süpermani alt etmesi, her ne sart altinda olursa olsun mantiksiz...Ve yukaridaki resim; Yumruk yumruga bir mücadele...Her tarafi ile Jim Lee'nin o hareketli ve aksiyon dolu çizgilerini yansitan harika bir resim olmasinin yaninda Hush'da da bu olay garibime gitmisti...Bunun açiklamasini Süperman'nin kendinde olmamasina baglayarak isin içinden çikmislardi ama bu çok basite kaçmak gibi oldu kanimca...Kendinde olmayan bir Süperman bile Batman'i harcayacak kudrete sahiptir herhalde...Jim Lee'nin çizgilerine diyecek bir lafim yok ama Hush'in konusu daha iyi olamazmiydi dyesim geliyor...Belki de Arkabahçenin edisyonundan ve kötü baskisindan dolayi ben Hush'dan hiç bi nane anlamadim...Tekrar okuyasimda yok nedense...Killing Joke kalitiseinde bir Batman'e kimse hayir demez herhalde...

Batmani tabi ki istiyoruz...

V

Sürünüyor ya da uçuyordu.
Sonra evrensel br gürültü duydu.
Vahsi,sasirtici seslerdi bunlar,karisikti.
Karanlik bosluktan geliyor,
Kulagi tirmaliyordu gürültü.
O gürültülü yerde kimlerin oldugunu merak ederek,
O tarafa yöneldi Seytan,
"Isiga en yakin karanlik sinirin",
Nerede oldugunu soracakti onlara,
Sonra ileride Kaosun muazzam çadirini gördü....
.

Kayip Cennet'ten-John Milton-

"İstemem,eksik olsun.."

Gambit

bu son cizimin buyuk boy bir posterini almistim ve 2 sene odami suslemisti Rusya daki eski santiyem de

Insan santiye de bile guzel gunler gecirebiliyor, o guzel gunler aklima geldi bu resmi gorunce simdi, yazmadan gecemedim  ::)

V

"Evet!",
Insanlar kendilerini ne kadar bilgelige verirlerse,
Mutluluktan o kadar uzaklasirlar.
O zaman, bizzat ""delilerden "daha "deli "olduklarindan,
Insan olduklarini unutur,
Tanri gibi görünmak isterler

Delilige Övgü'den-Erasmus

"İstemem,eksik olsun.."

V

"Keder Hasatçisi",
Küfürle biler oragini..