Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Sombrero ne zamandır almak istediğim bir şapka türü.

Geçtiğimiz pazar 13 – 16 arası aralıksız maruz kaldığım güneşle birlikte yüzümün aldığı hal bana bu şapkayı yeniden hatırlattı.

Texçilerin gayet aşina olduğu bu şapkaları istediğim kalitede, fotodaki geniş kenarlıklı şekilde satan bir yer bulamıyorum.

Aramızdaki westerncilerden sombrero temin edilebilecek yerleri bilen varsa, paylaşırsa çok sevinirim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

KenParker

Bu şapkanın altında ne uyunur be. Tam Meksikalılar gibi.

Zeljko

Teksin 600-700 arasını tekrar okumaya başladım okumayıp atladıklarımı da elden geçiririm belki. Dönem olarak 400-500 arasından sonra en beğendiğim hikayeler bu dönemde yazılmış. Vegaslı Cellatlar, Katil Mondego, El Supremo, Maestronun Dönüşü, Tombstone Epitaph gibi bir sürü harika macera hep bu dönemde yayınlanmış. İyiden kötüye dönemsel sıralama yapacak olursam;

1) 400-500 (Boselli'nin sahneye çıktığı yıllar)
2) 600-700 (Bosellinin yükünün hafiflediği yıllar)
3) 100-200 (Baba-oğul Bonelli'nin çılgın attığı yıllar)
4) 200-300 (Baba Bonelli'nin son demleri)
5) 500-600 (Boselli'nin belinin büküldüğü yıllar)
6) 300-400 (Nizzi'nin Tex'in nâmına koyduğu yıllar)
7) 001-100 (En naif yıllar)
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

pizagor

Alfa'nın yayınladığı 32 sayılık Teks dönemi 300-400'ler arası değil miydi? Çok güzeldi o maceralar. O hikayelerde yazar Nizzi ise keyif veren işler yapmış o da.

pizagor

Alıntı yapılan: KenParker - 07 Haziran, 2024, 21:39:13Bu şapkanın altında ne uyunur be. Tam Meksikalılar gibi.

Bu şapkayı takınca 'adamın şapkası var'dan 'şapkanın adamı var' seviyesine geçiliyor.

Zeljko

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Haziran, 2024, 09:50:49Alfa'nın yayınladığı 32 sayılık Teks dönemi 300-400'ler arası değil miydi? Çok güzeldi o maceralar. O hikayelerde yazar Nizzi ise keyif veren işler yapmış o da.

Alfa dönemi 300-400 arası evet doğrudur beğeneni seveni belki de çoktur ama malesef Nizzi'nin anlatım tarzını hiç beğenmiyorum.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan