Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Sombrero ne zamandır almak istediğim bir şapka türü.

Geçtiğimiz pazar 13 – 16 arası aralıksız maruz kaldığım güneşle birlikte yüzümün aldığı hal bana bu şapkayı yeniden hatırlattı.

Texçilerin gayet aşina olduğu bu şapkaları istediğim kalitede, fotodaki geniş kenarlıklı şekilde satan bir yer bulamıyorum.

Aramızdaki westerncilerden sombrero temin edilebilecek yerleri bilen varsa, paylaşırsa çok sevinirim.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

KenParker

Bu şapkanın altında ne uyunur be. Tam Meksikalılar gibi.

Zeljko

Teksin 600-700 arasını tekrar okumaya başladım okumayıp atladıklarımı da elden geçiririm belki. Dönem olarak 400-500 arasından sonra en beğendiğim hikayeler bu dönemde yazılmış. Vegaslı Cellatlar, Katil Mondego, El Supremo, Maestronun Dönüşü, Tombstone Epitaph gibi bir sürü harika macera hep bu dönemde yayınlanmış. İyiden kötüye dönemsel sıralama yapacak olursam;

1) 400-500 (Boselli'nin sahneye çıktığı yıllar)
2) 600-700 (Bosellinin yükünün hafiflediği yıllar)
3) 100-200 (Baba-oğul Bonelli'nin çılgın attığı yıllar)
4) 200-300 (Baba Bonelli'nin son demleri)
5) 500-600 (Boselli'nin belinin büküldüğü yıllar)
6) 300-400 (Nizzi'nin Tex'in nâmına koyduğu yıllar)
7) 001-100 (En naif yıllar)
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

pizagor

Alfa'nın yayınladığı 32 sayılık Teks dönemi 300-400'ler arası değil miydi? Çok güzeldi o maceralar. O hikayelerde yazar Nizzi ise keyif veren işler yapmış o da.

pizagor

Alıntı yapılan: KenParker - 07 Haziran, 2024, 21:39:13Bu şapkanın altında ne uyunur be. Tam Meksikalılar gibi.

Bu şapkayı takınca 'adamın şapkası var'dan 'şapkanın adamı var' seviyesine geçiliyor.

Zeljko

Alıntı yapılan: pizagor - 08 Haziran, 2024, 09:50:49Alfa'nın yayınladığı 32 sayılık Teks dönemi 300-400'ler arası değil miydi? Çok güzeldi o maceralar. O hikayelerde yazar Nizzi ise keyif veren işler yapmış o da.

Alfa dönemi 300-400 arası evet doğrudur beğeneni seveni belki de çoktur ama malesef Nizzi'nin anlatım tarzını hiç beğenmiyorum.

Zeljko

Zeljko

Tex Willer forumunda bu hikaye için başyapıt ya da çok iyi hikaye diyenler var. Guisfredi sanırım rüştünü ispatladı Boselli'nin yanına Teksin hakkını veren bir yazar daha eklendi galiba.

Zeljko

Zeljko

Bu hikayenin geçen yılın yazında yayınlanması gerekiyordu ama Sejias'ın hastalığı kitabı tamamlamasına engel oldu üç sayılık başka öykü de hazırda bulunmadığından,Giorgio Giusfredi, Alfonso Font'a emanet edilen tek sayılık bir öyküyü hızlı bir şekilde yazarak editörlerin imdadına yetişti.

Sejias'ın vefatının ardından ise hikaye, bir sonraki sayıdan görevi devralacak olan Giovanni Freghieri tarafından tamamlandı.

Mrtekin

Behzat sana bir sonraki panelin ne olacağını söyleyim;

Kuvvetle muhtemel bu akılsız hırtlar bizimkilerin tahrikine kapılıp ani bir hareketle silahlarına davranacaklardır, bizimkiler de bunları güle oynaya kevgire çevireceklerdir, Navajo muskası olduğundan üzerlerine birtane bile kurşun gelmez.

Temizleme faslı bitince de, mal mal espri yaparlar birbirlerine, hadi gidip yemek falan yiyelim derler, lan iki dakka önce o kadar adamı öldürdük, biraz ciddi olalım, bari şunların ruhlarına iki Fatiha okuyalım demezler...
They drew first blood...

Kinowa59

E. Garcia Sejias'ta gitti ha. Son olarak Mylos Tex serisinde okumuştuk çizdiği macerayı. Toprağı bol olsun. Not: Değerli Mrtekin , bütün yazılı dinler  , " ölenlerin ardından çizdiği eserlerle dalga geçmeyiniz ." Diye buyururlar.

Mrtekin

Değerli Kinowa59;

Benim öyle bir niyetim yok, sadece Tex tecrübelerime dayalı olarak bir sonraki panelin ne olabileceğini kurgulamaya çalışıyorum.

Hem iyi hatırlattınız, zaten Tex, dini bütün bir adam da değil, bi tane kiliseye gittiğini de görmedim, dua ettiğini de. Ha Şaman desek, Reistir kabilede illaki nikah falan kıyarken bişeyler okuyordur desek, o da yok.

Karson da bir acayip, Jesus, OMG, falan demez, çoğu zaman Yüce Metuşellah der, Hz. Nuh'un atasına referans verir, falan. Onun da keza kiliseye falan gittiğini görmedim.

Eskiden öldürdüklerinin bari tabutuna falan para veriyorlardı, jest yapıyorlardı bir nevi rahmetli ettiklerine, enflasyon vurunca onu da bıraktılar artık. Vahşi Batı'da haydutun köküne kıran mı girdi, hangi bi öldürdüklerinin mezarını ödesinler di mi ama?

They drew first blood...

Kinowa59

İşte bu , benim forumda görmek istediğim atışmalar böylesine tatlı ve hoş olmalı. Üç günlük dünya. Kalp kırmaya da , gereğinden fazla ciddi olmaya da gerek yok. Ama kalp kazanmaya ve gülmeye , güldürmeye her zaman gerek var. Tex'i dindar bir inanmış olarak görmek kesinlikle beni Tex'den ve yan serilerinden soğuturdu. Tex'i elime bile almazdım , evimin kapısından bile içeri sokmazdım. Hem vallaha, hem billaha. Bu ne ya, bari çizgi romanlarda karşıma çıkmasınlar. Düşünebiliyormusunuz, Kit Karson badeci bir şeyh olmuş , müritlerini badeliyor...

Mrtekin

Bayram Abi;

Tex ile Carson neden otellerde aynı odalarda kalıyorlar, hatta aynı yatakta yattıklarına dair paneller var. Vahşi Batı'da oda kıtlığı mı var?Ranger harcırahı yetmiyor desek tamam burası ok.

Ama aynı küvette, banyoda vakit geçirdiklerine dair birtakım paneller görüyoruz. Burada az biraz şüpheleniyoruz. Sizin görüşünüz nedir? İki ranger birlikte küvette ne yapıyor olabilirler? Birbirlerine kese atacak halleri yok herhalde?

Bonelli, bir Pride Day'de, Tex'le Carson'un sandığınız gibi olmadığını patlatırsa, çok üzülürsünüz. Canım Tex'im, Muhteşem Tex'im falan da diyemezsiniz. O yüzden, şimdiden biraz temkinli olmakta fayda var:-)

Şaka bir yana, Tex Willerı da takip edin, bence çok daha kaliteli bir şekilde yazılıp çiziliyor. Biraz sanki hakkı yeniliyor Tex Willer'ın, bi ısınamadınız.
They drew first blood...