Elysium

Başlatan dean, 01 Temmuz, 2013, 12:38:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Düşük bütçeli District 9 ile tanınan yönetmen Neill Blomkamp'ın yeni projesi yine uzak gelecekte geçiyor ve yine uzayla yakın temas halinde. Film sırtını ünlü oyuncu Matt Damon'a dayıyor... Bu sefer görev çöken dünyayı ve beraberinde insanlığı daha temiz bir dünyaya taşımak... Tıpkı Prometheus'yi çağrıştırırcasına, Yunan mitolojisine göndermeler içeren Elysium'da, 2159 yılında dünyada hala varlığını sürdürebilen yegane iki sınıfın çatışması temel alınmakta... Elysium'un varsıl ve şanslı "egemenleri" ve diğer "çürümüş dünya"ya ait geride kalan yığınlar...
"Büyülü-Gerçekçi" tonlardaki temasıyla, 2159 yılının atmosferine dair, futuristik bir sınıf-çatışması filmi olarak Elysium'un, özellikle hard-core bilimkurgu hayranlarına hitap ediyor.

Fragman:

Elysium Trailer 2013 Matt Damon Movie - Official [HD]

Imdb:

http://www.imdb.com/title/tt1535108/

hanac

District 9 'u beğenmiştim.

Bu filmde iyi olacağa benziyor.

dean

Alıntı yapılan: hanac - 01 Temmuz, 2013, 13:50:51
District 9 'u beğenmiştim.

Bu filmde iyi olacağa benziyor.

Neill Blomkamp düşük bütçeyle District 9'da çok iyi işler yaptı. Şimdi bütçesi var, kadrosu var, stüdyo desteği var. Umarım yine başarır.

dean

Harun Ça

Bu hafta gösterime giriyor öncesinde buyrun uzatılmış fragman;

Elysium Official Extended Trailer (2013) - Matt Damon Sci-Fi Movie HD

Harun Ça

Bugün izledim güzeldi ama ne bileyim kısa geldi bir şeyler eksik gibiydi beklediğim tadı alamadım. Bazı sahnelerde değişik kamera açıları, çekim teknikleri kullanmışlar hoşuma gitti özellikle kısada olsa bir çatışma sahnesinde oyunlardan bildiğimiz tps üçüncü şahıs bakış açısından bir görüntü vardı orası acayip hoşuma gitti.

emre ozdamarlar

Bu gece izledim ve begendim. Konu surukleyici, insani sikmadan bol aksiyonla hikayeyi hizli bir sekilde anlatmayi basariyor. Efektler, mekanlar, silah, arac tasarimlari harika. Bilimkurgu seven arkadaslara tavsiye ederim.

V

Blomkamp senaryosu kendisine ait filmde yine sınıfsal ayrımcılığı, yasa dışı göçmenliği ele almış.Tür olarak bilim kurguyu seçmesi ayrı bir Keyifler P. K.Dick edebiyatının etkisi kendisini hissettiriyor filmlerinde.Bir sonraki filminde kendisinden şöyle kallavi bir sınıflar arası savaş filmi görmek ne iyi olurdu..
"İstemem,eksik olsun.."

dean

hanac

Filmi çok beğendim.

Yönetmen Blomkamp henüz 34 yaşında, ondan çok umutluyum.  :)

Bu arada yeni filminde Hugh Jackman oynuyormuş.

http://www.imdb.com/title/tt1823672/?ref_=nm_flmg_dr_1