Teks Aylık Seri - Mylos Kitap

Başlatan Zeljko, 03 Aralık, 2022, 19:16:46

« önceki - sonraki »

drgavsever ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: Rossi - 23 Aralık, 2023, 16:35:23Ocak ayının 3. haftası gibi çıkması planlandı.
Cok tesekkurler. Teks her ay cikar bundan sonra insallah.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Rossi

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 24 Aralık, 2023, 15:36:55Cok tesekkurler. Teks her ay cikar bundan sonra insallah.
Rica ederim. 2024 te Tex in ayda bir Julia nın iki ayda bir cikması icin yayinevi elinden geleni yapacak. Dilerim maddi kosullar buna imkan verir.
Belli ki 2024 hepimiz için çok zor bir yıl olacak.

gargaris

Alıntı yapılan: Rossi - 24 Aralık, 2023, 17:29:59Rica ederim. 2024 te Tex in ayda bir Julia nın iki ayda bir cikması icin yayinevi elinden geleni yapacak. Dilerim maddi kosullar buna imkan verir.
Belli ki 2024 hepimiz için çok zor bir yıl olacak.

Tex ve Julia özelinde çizgiroman kültürüne yaptığınız katkılar ve verdiğiniz tüm emekler için çok teşekkür ederiz Batuhan Bey... İyi ki varsınız ve iyi ki bu forumdasınız...

Rossi

Nezaketiniz  için çok teşekkür ederim.

onurbaylan

Alıntı yapılan: Rossi - 23 Aralık, 2023, 16:35:23Ocak ayının 3. haftası gibi çıkması planlandı.

Ben en son 708. sayıyı aldım diye hatırlıyorum. 709. sayıyı atladım mı ? burada 710. sayı konuşuluyor ??

YzbVolkan

Alıntı yapılan: onurbaylan - 25 Aralık, 2023, 08:32:59Ben en son 708. sayıyı aldım diye hatırlıyorum. 709. sayıyı atladım mı ? burada 710. sayı konuşuluyor ??

709 bu hafta çıkacak dostum.

Rossi

Tex çıktı arkadaşlar. Çok soran oluyordu burdan yazayım dedim. Sevgiler

YzbVolkan

Insallah ekonomik sartlar icin verir de her ay cikar. Secimden sonra dolar 40 lira diyorlar. O zaman kitap fiyatlari ne  olur kimbilir. Alim gucu hepimizin dusuyor. 

caretta

Teks Aylık Seri'nin her ay çıkma ihtimali bile kulağa hoş geliyor. Batuhan Bey, gerçi benim önerilerim Mylos Kitap
nezdinde pek kabul görmüyor ama 2024 yılında 6 tane olsun Klasik Teks yayını telifi alsanız nasıl olur? Basarsınız, piyasaya sürersiniz ve zemin yoklarsınız. Satmazsa veya satış miktarı tatminkar olmazsa 6 sayıdan sonra bırakırsınız.
Bakın Lal Kitap Teks Teksone (Dev Albüm) Serisinden sadece 1 adedin telifini alarak 2023 başında yayınladı.
Her ay 1 Aylık,1 Klasik sayı. Aynı Oğlak Yayınları döneminde olduğu gibi.
287-289 Galeppini çizimi güzel bir macera. Çeyenlerle ilgili.
289-292 ise tam bir başyapıt. "Savaş Alevleri" adlı bu macera
Ticci çizimi. Geri dönüşlerle Teks ve Damned Dick'in Amerikan İç Savaşı'ndan bir kesit sunuyor. Biri Kuzey, diğeri Güney ordularında savaşan iki kuzenin nefes kesen öyküsü. Ceylan 69'luk Seri'nin sonlarında yayınlanan bu macera sanırım piyasada da artık bulunmuyor. İşte size 6 kitaplık 2 macera. Çizgi Düşler'in yarım bıraktığı "Geronimo" macerası tamamlanıyor ve 2 güzel sürükleyici macerayı yayınlama imkanınız doğuyor.

gargaris

Sayın Caretta'dan güzel bir öneri...
Tex klasik seriyi de Mylos kalitesiyle okumak istiyoruz.
Bahsedildiği gibi en azından altı sayı telifi alınıp deneme amaçlı yayınlanabilir.
Satışlardan istendiği verim alınamazsa aylık seriden devam edilir.
Aylık Tex gibi klasik seriden de ikişer adet satın almayı taahhüt ediyorum.

Kinowa59

Bazen düşünüyorum da acaba diyorum çizgi roman yayınlayan yayıncılar bu işe ne kadar hakimler. Yayınladıkları çizgi roman ile ilgili ne biliyorlar. Donanımları, bilgileri, birikimleri nedir, ne kadardır. Cem demirbaş bey önüne gelen adı sanı duyulmamış çizgi romanları yayınlarken bir sohbet esnasında " Cem bey, böyle ne olduğu belli olmayan kitapları basana kadar herkesin bildiği ve severek takip ettiği kitapları neden çıkarmıyorsunuz, ben  yılların çizgi roman tutkunu olarak hangi kitapların tutulacağını hangilerinin çöp olduğunu biliyorsam sizinde bilmeniz gerekir " dediğimde ve raflardaki Akim vs gibi dergileri gösterip" bunlar tutmaz, Mandrake, kızılmaske, Gordon, savaş vs ise bu sıradan ve basit baskı yöntemiyle  okuyucunun ilgisini çekmez " dediğimde bana satışların gayet iyi olduğunu söylemişti. Birkaç hafta sonra ise satışların hiç de söylediği gibi iyi olmadığını yaşayarak gördük. Şimdi, değerli forum dostumuz Caretta bey'in üstteki iletisinden de güç alarak düşüncelerimi paylaşmak istiyorum. Mylos kitap, Lal kitap, Felix, prestij, Marmara çizgi gibi yayıncılar bu işi anlayarak, bilerek, hangi çizgi roman kabul görür hangileri tutulmaz biliyorlarsa kesinlikle Tex klasik seriye el atarlar. Klasik Tex yayını bu yayın evlerine yakışır. Yani anlatmak istiyorum ki, üstteki yayıncıların tek sayı, iki sayı çıkarıp " satılmıyor " diye bıraktıkları bir sürü çizgi roman varken, bu şansı neden klasik Tex' e vermezler anlamış değilim. Ben ismim gibi eminim ki kesinlikle zarar etmezler çünkü Tex'i Tex yapan maceralar tam da oğlak kitap ve çizgi düşler'in basmadığı 288_ 400 arası maceralardir. Şimdi aklımdan geçenleri yazsam, " vay ,gene bazı yayıncıları kötülüyor " diyecekler. Ya kardeşim, akıl var mantık var. Satılmayan, ilgi görmeyen, okunmayan, bir, iki sayıdan sonra tarihin çizgi roman çöplüğünde hak ettiği yeri alan ıvır zıvırları çizgi roman diye bize satmaya çalışan yayıncılar son sözüm size: Adam gibi satacak, hem sizlere kazandıracak, hemde biz Tex tutkunlarını sevindirecek klasik Tex serisini basın da sizler para kazanın bizler de Tex koleksiyonumuzu zenginleştirelim. Haçan ki deyin bana haklı değilmiyim.

gargaris

Haçan çok haklısınız Bayram bey...
Yayınevlerinde çizgiromana gönül vermiş, okuyucu gözüyle bakabilen
ve emek harcamış insanların da olmasını bu yüzden önemsiyorum...
Mylos'un Tex klasik seriye de el atabileceği gibi bir his var bende...
Umarım yanılmam.

Benim de anlam veremediğim başka bir konu sayıları tükenmiş
sahaflarda dahi bulunamayan bazı çizgiromanlara neden tekrar baskı yapılmaz...
Bunun en önemli örneği Ken Parker 46. sayı Adah...
İkinci baskının ilk baskıdan daha fazla satacağı gün gibi ortada.
Haçan inanılır gibi değil.

Mrtekin

Haksızsınız demeyim de gerçekleri bir türlü kabul edememe gibi bir durum var.

Tex klasik satmadığı için bırakıldı. Acı ama gerçek bu. Keza, burada yapılan kampanyada bile alırım diyen 50 kişi zor çıktı. Fumettinin geldiği nokta, korsan online yayın ve işbu ekonomik konjonktürde kimse "sizlerin koleksiyonlarını süsleyecek" diye yeni maceralara açılmaz, riske girmez, zarara da uğramaz.

Memlekette kitabın çıkması ayrı mesele, alabilmek ise bambaşka bir mesele.

Olanın keyfini çıkarın, bence. Başka yayınlara da şans verin.
They drew first blood...

gargaris

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Ocak, 2024, 22:01:21Haksızsınız demeyim de gerçekleri bir türlü kabul edememe gibi bir durum var.

Tex klasik satmadığı için bırakıldı. Acı ama gerçek bu. Keza, burada yapılan kampanyada bile alırım diyen 50 kişi zor çıktı. Fumettinin geldiği nokta, korsan online yayın ve işbu ekonomik konjonktürde kimse "sizlerin koleksiyonlarını süsleyecek" diye yeni maceralara açılmaz, riske girmez, zarara da uğramaz.

Memlekette kitabın çıkması ayrı mesele, alabilmek ise bambaşka bir mesele.

Olanın keyfini çıkarın, bence. Başka yayınlara da şans verin.

Bütün olumsuz koşullara rağmen kaliteli bir edisyonun şansı olacağını düşünüyorum sayın Mrtekin...
Özellikle arada kalan sayıların çok sağlam maceralar içerdiğini de düşünürsek...

Ali Murat

Kitapyurdu isimli satış sitesindeki verilere göre, bu mesajın yazıldığı tarih ve saat itibarı ile,

703: 57 adet
704: 51 adet
705: 61 adet
706: 57 adet
707: 62 adet
708: 15 adet
709: 17 adet satılmış.

Buradan hareketle Türkiye geneli satış adedi için bir varsayım yapılabilir. Kitabevleri ve çizgi roman dükkanları da bu rakamlar kadar satsa (o da en iyi ihtimalle), diğer online satış kanallarını da ilave edersek, hadi olsun olsun on katı olsun. Biraz da ben ilave edeyim, aylık satış adedi 750-1000 civarı falan belli ki. Yayınlanması istenen sayılara da bunları alan kitlenin en az yarısının (eski baskılara) hali hazırda sahip olduğunu düşünürsek ve bu ekonomik şartlarda almayı tercih etmeyeceğini varsayarsak, yayınlanması istenen sayıların tirajının 500'ün altında kalacağını kestirmek yanlış olmaz. Ticari açıdan bu riski alacak kişinin zararı absorbe etmeyi göze alarak bu işe girmesi lazım. Ona da kim kalkışır bu şartlarda bilinmez.