Teks Aylık Seri - Mylos Kitap

Başlatan Zeljko, 03 Aralık, 2022, 19:16:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Mylos Kitap için de kötü yazmak istemiyorum.Mylos Kitap de Türkiye'de
Teks yayınlarına bir katkıda bulundu.Neyse ki Lal Kitap yayını kaldığı
yerden devam ettirecek.Ceylan Yayınları birkaç kez maceraları yarım
bırakarak Teks yayınına son vermişt.Teks okuru bilinçlidir,kahramanına
sahip çıkar.Artık Çizgi Roman Siteleri de var dolayısıyla Teks yayınını
bırakacak veya devralacak yayınevleri bu konuya dikkat ediyorlar.Bunun
ilk örneğini Doğan Egmont ve Aksoy'da görmüştük.Keza Çizgi Düşler ve Oğlak
da yayın bırakma/devralma konusunda okurlarını mağdur etmemişlerdi.Çizgi
Düşler Klasik Seri'de maalesef bu olmadı;macera yarım kaldı.Sebebi de
yayın bayrağını kimsenin devralmaması.Lal Kitap Aylık Teks Serisi iyi
bir yayın grafiği yakalarsa Klasik Seri de gündeme gelebilir.

Kuzgun

Daha önce de yazdığım gibi Teks okuru değilim. Ama Lâl Kitap, benim sevdiği çizgi romanları (Zagor ile Dylan Dog'u kastediyorum) inatla ve düzenli olarak yayınlıyor. Onun için Lâl Kitap'ın çıkardığı Tex Willer'ları alıyorum; Aylık Tex de çıkınca alacağım. Düzenli olarak okuyacağımı sanmıyorum ama aralarda okumalarıma bir çeşni katacaktır. Karıncanın yangına taşıdığı su örneği, benim de Lâl Kitap'ın istikrarına bir katkım olsun istemekteyim.

Ancak benim hayalimdeki çizgi roman dizisi Morgan Lost... Brendon'un devamı gibi sanki; daha doğrusu Brendon'un karanlık hali gibi duruyor. Zaten Brendon'un tek yazarı olan Claudio Chiaverotti, Morgan Lost'un da tek yazarı. Brendon benim çok sevdiğim bir karakterdi (hatta "karakter" olarak Zagor'dan daha çok severdim); ama ülkesinde yayını sonlandı, bizde ise yarıda kaldı. Chiaverotti'nin öykülerini ise Brendon'un yanında Dylan Dog'dan da tanıyoruz; uçuk, tekinsiz, bol "acaba"lı, kimi kez bilinçdışının enginliklerinde dolaşan gotik öyküler. Dylan Dog'un en sevdiğim öykülerininin başında Chiaverotti'nin yazdıkları gelir.

Renk körü bir karakter olan Morgan Lost'un sayıları alışageldik fumetti boyutundan biraz daha büyük: 17x23 cm. İlk sayıları ise üç renkli olarak yayımlanmış (siyah-beyaz-kırmızı). Ayrıca Fabrizio De Tommaso'nun kaleminden çıkan kapakları da bir harika. Umarım birgün bir yayıncımız Morgan Lost'a el atar.

Neyse... Teks tutkunları "Kardeşim Teks sayfasında amma da Morgan Lost yazdın!" deyip beni afaroz etmeden yazımı sonlandırayım...

Karıncanın yangına taşıdığı su örneği, Lâl Kitap'ın Tekslerini almaya devam...

YzbVolkan

Neyse sonunda cıktı. Lal kitaplari bu ayin sonunda cikacakmis. Yalnız totalde tùm  satislarda genel dusme varmis ekonomik nedenlerden dolayı. Martin ve Dylan kendini bile kurtaramiyormuş artik. Klasik Teks e gireceklerini hic sanmiyorum malesef. Elinizdeki Alfa,Galaksi, Aksoy ve Dogan&Egmont Texlere sahip cikin derim.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Rossi

Ağır bir ekonomik sıkıntı var. Özellikle emekliler  ve asgari ucretliler perişan. Satışlar tüm yayinevlerinde düşüyor. Sadece cr olarak bakmamak lazım. On yayinevin den üçü kapandı bu yıl sessiz sedasız. Kalanların çoğu yeni kitap basmayı yüzde 50 oranında azalttı.

Klasik Tex icin umudum yok. Ama 393-400  arası basilabilir belki.
Umarım Dylan devam eder.
Bu ay sonu bir de Zagor Speciale çıkacakmış.

caretta

Batuhan Bey Klasik Teks konusunda ümitsiz.Ekonemik  kriz özellikle
emekliler ve dar gelirlileri etkiliyor.Türkiye'de tüm emekliler ayda
10.000 lira maaş mı alıyor?Burada KKTC'de sadece 2 tür emekli var.
Devlet ve Sosyal Sigorta Emeklileri.Türkiye'de Bağkur,Sigorta,Emekli
Sandığı ve Devletten emekli memurlar var sanırım.Bu konuda bilgi verirseniz
sevinirim.393-400 arası 4 macera var.393-395 Santa Fe'de Entrika;395-397
Yüzleşme,397-399 Topeka ve Renkli 400 Yanık Mektup.Hepsi 1 dobişko cilde
sığar.Lal Kitap bu konuyu ele alır umarım.

pearl jam

Teks klasik seri neden ala cikmiyor ? Varsa yoksa taytlı kahramanlar ve mangalar biz olgun okuyucuyu düşünen yok  :'(

Pulluk

Alıntı yapılan: pearl jam - 11 Temmuz, 2024, 16:36:13Teks klasik seri neden ala cikmiyor ? Varsa yoksa taytlı kahramanlar ve mangalar biz olgun okuyucuyu düşünen yok  :'(

Olgun okuyucu sadece fumetti mi okur? Sizin tabiriniz ile "taytlı kahraman" okuyamaz mı? Çok talihsiz ve ön yargılı bir yorum olmuş.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Kuzgun

Liberalizm çok güzel bir şeymiş gibi anlatılır; felsefi bakımdan öyledir de. Liberalizm felsefi açıdan herkese inanç, vicdan, düşünce özgürlüğü tanınmasını savunur. Buraya kadar çok güzel, bunda herkes hemfikir zaten. Ama liberalizm ekonomi açısından kişileri yarışmaya zorlar, devletin ekonomik ilişkilere karışmamasını öngörür, sonunda da devleti iş adamlarına, sermayeye teslim eder (iş adamı derken marketleri, esnafları falan kastetmiyorum, koca başlardan söz ediyorum).

Bizim ülkemizde felsefi liberalizm yok. Kimse inanç bakımından özgür değil. "Türkiye, müslüman bir ülkedir!" dediniz mi, felsefi liberaliz güme gitti demektir. Ülkelerin değil, bireylerin dini olur. Ülkenin dini olması demek, o ülkede dine dayalı faşizm var demektir. Sistemin ve hatta bedavaya sahip olduğu düşünme organını çalıştırmayan bireylerin ağzındaki bu cümle, zaten felsefi liberalizmden uzak olduğumuzu gösterir.

Ekonomik liberalizm ise bireyler arasındaki ekonomik farkları devleştiren, sermayenin sömürüsünü katmerleyen bir olgudur. Bir ülkenin zenginliği bellidir; sosyal bir devlette herkes bu pastadan pay alır ve paylar arasındaki fark uçurumlaşmaz. Ama ekonomik liberalizm bireyleri daha çok kazanmaya, sermayeyi artırmalarına sürükler. O zaman da pastadan alınan paydaki dengeler bozulur; birilerinin dilimi büyürken, birilerinin dilimi de orantısal olarak küçülecektir. Varsıllaşma ve yoksullaşma yani. Bir de ülkemizde olduğu gibi büyük başlar sistemden beslenirse (karşılıksız krediler, vergi affı, kararnamelerle her istediğini gerçekleştirebilme vs) onlar daha varsıl olurken biz de daha yoksul olacağız demektir. Zaten olup biten de bu; hükmünü de bütün şiddetiyele icra ediyor.

Bütün bunlara ülkemizin kapitalizmin en acımasız biçimiyle sarmalanmış oluşunu, üretimde sıfıra yakın oluşumuzun getirdiği ve sürmekte olan ekonomik çöküşü, üretimsizliğe bağlı olarak paramızın günbegün eriyip gidişini, ülkenin iş adamlarına teslim edilmesini (koca başlardan söz ediyorum, unutmayın) vs vs vs eklersek (daha bir sürü şey var, bu kadar geldi aklıma) durumumuzun ne denli kötü olduğunu ve bütün bunların tersine evrilmedikçe düzelmeyeceğini de anlamış oluruz. Dolayısıyla ekonomik kötüye gidiş sürecek, ara sıra kısa ferahlamalarla hayatiyetini artarak sürdürecek.

Çizgi romanların, kitapların (ve her şeyin) ederi artmaya devam edecek. O yüzden Klasik Serilere takılmadan yayınlananlarla, eldekilerle mutlu olmaya bakalım.

Kinowa59

Merhaba değerli Caretta. Öncelikle Mylos kitap  aylık Tex N0:8 ( orijinal sayı 710 ) kazasız belasız , kim vurduya gitmeden biz Tex tutkunlarına kavuştuğu için gözlerimiz aydın olsun diyorum. Mylos kitaptan aylık Tex bayrağını devralan güzide yayınevimiz  Lal kitap'a , bu yıkıcı ekonomik krizde bizleri Tex 'den mahrum bırakmadığı için birkez daha en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum. Ülkemizdeki emeklilik kurumları , sizin de üstte belirttiğiniz gibi farklı isimlerle anılsa bile sonuç olarak SSK yasalarına tabi olarak çalışmaktadırlar. Ancak, emeklilerin almış oldukları maaşlar , ödenen prim , gün sayısı, çalışırken alınan maaş, ikramiye, mesai vs gibi maaş yükseltici nedenlerden ötürü , emeklilerin aldıkları maaş ta farklılık göstermektedir. 16 milyona yaklaşan toplam emekli sayısı içinde  10.000 tl maaş alan emekli sayısı , 1.900.000 kadardır. Birde , üstteki emeklilik kurumlarından başka , özel sandık emeklileri vardır. Bu sandıklardan ise , özel banka , TBB , bazı büyük holding emeklileri maaş almaktadır. Bu kurumlardan emekli olan ve toplam sayıları 400.000 kadar olan üyeler de diğer kurumlar gibi SSK hükümlerine tabidir.

YzbVolkan

Adam kendine 60 bin liralık mangal aliyor 16 milyonluk araba ile geziyor. Emeklinin üç kuruşu enflasyon yapıyor diyor.

Nereden nereyeeee. Cistak cistak.

Esnaf kepek kapatıyor  ana muhalefet lideri ışık kapatıyor.

Acaba milli simgemiz kurt değil koyun olmasın.
Burası Türkiye değil Afganistan olmasın.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Kuzgun

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 12 Temmuz, 2024, 14:45:58Adam kendine 60 bin liralık mangal aliyor 16 milyonluk araba ile geziyor .Emeklinin ūc kuruşu enflasyon yapiyor diyor. Nereden nereyeeee. Cistak cistak. Esnaf kepek kapatiyor  ana muhalefet lideri isık kapatiyor. Acaba milli simgemiz kurt degil koyun olmasın. Burasi Tūrkiye degil Afganistan olmasın.

Ulusal simgemizin kurt olması, tarihin tozlu sayfalarında yitik bir anı artık (en azından Türkiye Türkleri için öyle). Çok şey yitirdik özümüzden. "Koyun" saptamanız oldukça yerinde, "artık" ulusal simgemiz olmaya fazlasıyla uygun.

Afganistan'a gelince... Çoktan olduk zaten...

Kinowa59

Lal kitap aylık yayınlar ve Mylos kitap aylık Tex No: 710 bugün ıtibariyle gelmiş bulunuyor. Mylos Tex harika dizaynı , kağıt ve baskı kalitesiyle on yıllardır Özlem'ini çektiğim  " kaliteli çizgi roman " sıfatını fazlasıyla hak etmiştir , ancak kısa süren ( 8 sayı ) Tex yayın hayatıyla biz Tex tutkunlarında buruk bir tat bırakarak veda etmiştir. Yayın süresinde  zaman zaman  beni üzse de , maddi olarak yumurta küfesini yayıncılar taşıdığı için ( çünkü parasal kaybı yayıncı yaşıyor ) en azından bir teşekkürü hak ettiklerine inanıyorum. Çeşitli yayınevleri tarafından  Son 22 yıldır yayınlanan Tex külliyatı içinde en iyi edisyona sahip serinin Mylos  kitap tarafından yayınlanan 8 albümlük seri olduğuna inanıyorum. " Her şer de bir hayır vardır " atasözünden yola çıkarak şunları da ifade etmek istiyorum. Bugün gelen aylık Lal kitapların editoryal yazılarını okuduğumda, Mylos kitaptan devralınan aylık Tex 'in bu ay sonunda yayınlanacak kitaplarla birlikte bizlere kavuşacağı görülüyor . Yıllardır, " keşke aylık Tex 'i Lal kitap yayınlasa " dileklerimizin en sonunda gerçekleştiğini görmek biz Tex tutkunlarını Mutlu kıldığına inanıyorum. (  Belki bazı forum dostlarımız " toplum olarak ekonomik krizin pençesinde gün be gün ezilirken seni Mutlu kılan Tex ' in kim tarafından yayınlandığı mı , millet işsiz aşsız kalmış sen neleri dert ediyorsun " )  diye düşünüyor olabilir. Bu şekilde düşünen dostlarımız varsa , hemen yanıt vereyim . 65 yaşımdan sonra , bu döneme kadar acılı sancılı yaşadığım hayat bana şunu gösterdi.  Evet değerli dostlar, benim tek derdim Tex ' in yayınlanıp yayınlanmayacağı. Beni Mutlu eden , yaşama bağlayan en büyük zenginlik Lal kitap tarafından yayınlanacak aylık Tex serisi.  Unutmayalım ki , bazı insan evlatları  ağaç kabuğu yemeyi hak ediyorsa , bizlere düşen " afiyet olsun, bal şeker olsun " diyerek kendi dünyamıza çekilmektir, saklanmaktır .

hanac

Tex No: 710 Mezcali Kuşatması

Tex ve Carson , Nogales Bankası soygununa karışan, iki haydutla çatışırlar. Soygunculardan biri ölür, diğeri Jack Bulder, kaçmayı başarır. Oraya uzak olmayan bir yerde ise Frank Yunker adlı bir kumarbaz, kasabalarda gösteri yapan bir aileyi Meksikalı haydutların elinden kurtarır ve onlarla birlikte yolculuk etmeye başlar. Tex ve Carson, Bulder'ın izini sürerken Fort Hope kalesine bağlı bir grup asker, Yaqui yerlilerinin saldırısından kurtulmaya çalışmaktadır... Bu üç grubun yolları, Mezcali Posta İstasyonu'nda kesişecek ve burada bir ölüm kalım savaşı başlayacaktır!

Yayın Tarihi: Temmuz 2024
Sayfa Sayısı: 112
Fiyat: 100 ₺