TRON LEGACY

Başlatan Zen, 28 Temmuz, 2010, 11:35:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Zen

Sam Flynn, Kevin Flynn'in 27 yasindaki teknoloji meraklisi oglu, babasinin ortadan kaybolusunu arastirir ve kendini babasinin 25 yildir yasadigi Tron'un dijital dünyasinda bulur. Kevin'in sadik sirdasi Quorra'yla birlikte, baba ile oglu çok fazla gelismis ve son derece tehlikeli bir hale gelen, görsel açidan dudak uçuklatan sanal alemde bir ölüm kalim yolculuguna çikarlar.

Notlar:• Yapimci Steve Lisberger orijinal TRON filminin (1982) yönetmeni ve senaristlerinden biriydi.• Jeff Bridges orijinal TRON'da oynadigi (1982) Kevin Flynn rolünü yeniden üstlendi.• Bruce Boxleitner orijinal TRON'da oynadigi (1982) Alan Bradley ve Tron rollerini üstlendi.• TRON: LEGACY'nin film müzigini Grammy Ödüllü Daft Punk besteledi. TRON: LEGACY TRON acimasiz programlarin ve gladyatör oyunlarinin görsel açidan dudak uçuklatan dijital bir âlemde ölüm kalim yolculuguna çikan bir baba ve oglunun 3D ileri teknoloji macerasidir.

Yönetmen:Joseph Kosinski
Oyuncular:Jeff Bridges, Garrett Hedlund, Olivia Wilde, Bruce Boxleitner, James Frain, Beau Garrett

http://trailers.apple.com/trailers/disney/tronlegacy/
-Neden herşeyin siyah senin?
- Çünkü siyahın üzerinde kırmızı çok güzel duruyor. Bunun, hangimizin kanı yüzünden olduğu hiç önemli değil...

hanac

Bu film degilde 1982 yapimi orijinalini bulayim da seyredeyim.

O daha çok ilgimi çekti.  :)

Zen

Çizgi Filmide var onuda bulup seyretmek lazim bir ara.
-Neden herşeyin siyah senin?
- Çünkü siyahın üzerinde kırmızı çok güzel duruyor. Bunun, hangimizin kanı yüzünden olduğu hiç önemli değil...

V

1982 yapimi Tron filmi,bilgisayarla yapilmis digital animasyon teknolojisinin sinema dünyasini sasali bir girisidir.
Zamaninda az geyigini yapmamistik. :) Zamaninda güldügümüz ,küçümsedigim bilgisayar animasyonlari  su anda
sinema sektörünün vazgeçilmezi adeta..

Tron'un dizisi,çizgi romani ve oyun konsollari için oyunu dahi çikmisti..Filmi aylar önce tekrar bulmustum ama firsat bulup
izleyemedim bir türlü..

"İstemem,eksik olsun.."

V

İlk filmi yıllar sonra tekrar izledim ve yorumlarımı paylaştıktan sonra
ikinci filmi de izledim.

Bu film de hemen hemen ilk filmin izinden gidiyor.Senaryo ve öykü akışı 
paralelelik arzediyor.Kevin Flynn'in sistemi mükemmelleştirmek adına kendi suretinde
yazdığı program  CLU görevi olan sistemi mükemmelleştirmek adına "darbe" yapıyor ve
sistemi ele geçiriyor.Tabi ki Kevin Flynn sistemin içeriside kaçamayacak şekilde sıkışıyor.
Babasını kurtarmak görevi de Sam'a düşüyor tabi ki.

Filmde ki kostüm ve oynanan oyunların tasarımı gerçekten çok hoş olmuş.

Motosikletlerle oynanan  "yılan" oyunu nefesleri kesiyor.

İlk filmden yaklaşık 30 yıl sonrasında teknolojinin,özellikle de bilgisayar
teknolojilerinin geçirdiği evrimi her iki filmi izleyerek daha iyi anlayabiliyorsunuz.

İlk filmde olduğu gibi bu filmde de,teknolojinin geçirdiği evrimin,insanın gelişiminden
hızlı olması hasebiyle gelecekte makinaların insan ırkına yönelik tehtit oluşturacağı
düşüncesi filmin ana düşüncesini oluşturuyor.

Biz aynı fikrin çok daha gelişmiş versiyonunu "Matrix" serisin de izledik diyebilirsiniz
ama ben size ilk Tron filminin 1982 yapımı olduğunu hatırlatırım.

Kesinlikle keyif alarak izleyeceğinize inandığım bir film.

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Tron Legacy'yi izledim.

En çok müziklerini beğendim, gerçekten çok iyi idi.

Efektler de iyi idi, konu ise vasattı.

Ama sonuç olarak izlenebilir bir yapım.

Not: 6.32 /10.00

pukay

tron uprising adında bir animasyon seriside  halen devam etmekte
tarzı,seslendirmesi vb. gayet kaliteli,senaryo ise eh işte
vaki geçirmek için tavsiye ederim