Tex Klasik Seri Devam Etsin Kampanyası

Başlatan hanac, 17 Temmuz, 2023, 10:21:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kndzali

Merhaba dostlar,
Hepinizin bildiği üzere, Türkiye'de çizgi roman dünyasının en dirençli firması Lal Kitap. Bugüne kadar isteseydi manga dünyasına da girebilirdi. Buna karşın büyük fedakarlıkla fumettiye devam ediyor.
Martin Mystere, Dylan Dog, Zagor, Mister No ve Tex Willer. Klasik Teks'i de yayınlayacak firma da ancak  Lal Kitap olabilir ve tekrarlayayım; gönlüm Lal'den yanadır.
Şimdi lütfen düşünün "Büyülü Rüzgar"ı tamamını yayınlamadı mı? Sizce kolay mıydı? Ama bugün laflarda Büyülü Rüzgar'ı arayın, tam takım bulamazsınız.
Bu bir sevgi, aşk, gönül ve vefa meselesi. Klasik Teks yayını devam etsin kampanyamızda listemiz ne yazık ki güdük kaldı. Ama Klasik Teks yayınlanırsa eski-yeni tüm fumetticilerin, Teks sevenlerin mutlaka satın alacaklarına inanıyorum. Sadece forumda Teks Muhabbetine katılanlar bu iş için yeterli. Hepinize sevgiler, saygılar...

Kndzali

Kendi fikrimi açıklıyorum, belki yayınevi de yazılanları takip ediyordur. Ben şahsen yayınevinin basacağı klasik Teks için ilk 5 sayıyı her bir sayı beşer adet olmak üzere ve de yayınevinin belirlediği fiyatta (elbette iskonto isterim) tamamının ücretini en başta ödemeyi taahhüt ediyorum.

Kndzali

Müstakbel yayınevi Klasik Teks'i yayınlarsa ve ikili basarsa 4 sene 9 ay, üçlü basarsa 3 sene 2 ay dörtlü basarsa (Klasik Maceralar gibi) 2 sene 4 ay gibi bir zaman dilimine yayılıyor. Umarım Allah o günleri görmeme nasip eder.

gargaris

Alıntı yapılan: Kndzali - 14 Ağustos, 2023, 13:10:17Kendi fikrimi açıklıyorum, belki yayınevi de yazılanları takip ediyordur.

Batuhan Bey Lal Kitap yöneticilerinin forumları takip etmediğini yazdı...
Bu yüzden talebimizi ve burada yazdıklarımızı yayınevine mail yoluyla iletmemiz önemli...

Mrtekin

Konudan bağımsız, yıllara sari bir Tex okuyucusu olarak, Tex Willer'ın hem konu hem de çizim olarak çok iyi bir seviyede olduğunu, hatta Aylık'tan daha çok üzerine titizlenildiğini düşünüyorum.

Bilemiyorum, siz üstad Tex'ciler ne der ama Tex willer serisi başlıbaşına Tex'den beklenen heyecanı vermede çok daha başarılı gibi geliyor bana...

Diğer açılımları bilemem ama Bonelli'nin Tex Willer açılımı gayet iyi tuttu...
They drew first blood...

YzbVolkan

Alıntı yapılan: Kndzali - 14 Ağustos, 2023, 13:11:56Müstakbel yayınevi Klasik Teks'i yayınlarsa ve ikili basarsa 4 sene 9 ay, üçlü basarsa 3 sene 2 ay dörtlü basarsa (Klasik Maceralar gibi) 2 sene 4 ay gibi bir zaman dilimine yayılıyor. Umarım Allah o günleri görmeme nasip eder.
Ùstadim buraya yazmamizin pek yarari yok. Lal kitapa mail atmaliyiz.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Zeljko

Alıntı yapılan: Mrtekin - 14 Ağustos, 2023, 13:50:45Konudan bağımsız, yıllara sari bir Tex okuyucusu olarak, Tex Willer'ın hem konu hem de çizim olarak çok iyi bir seviyede olduğunu, hatta Aylık'tan daha çok üzerine titizlenildiğini düşünüyorum.

Bilemiyorum, siz üstad Tex'ciler ne der ama Tex willer serisi başlıbaşına Tex'den beklenen heyecanı vermede çok daha başarılı gibi geliyor bana...

Diğer açılımları bilemem ama Bonelli'nin Tex Willer açılımı gayet iyi tuttu...

Üstad seviyesinde olmasamda yıllardır Tex okuyorum ve Mehmet emin ol sayılar ilerledikçe Tex Willer serisi daha da leziz oluyor. Boselli sağlam bir altyapı ve çizer grubuyla harika işler çıkartıyor. Aynen devam...
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

caretta

Altın Madalyon'a yeni üye olduğumda bir "Kit Taylor Kampanyası" başlatmıştık.
Ben de Küçük Ranger konusunda epeyce yazmış ve itki yaratmıştık. Haşim Öz dostumuz da bu çağrıya kayıtsız kalmamış ve telifi sorunlu Kit Taylor'u yayınlamaya başlamıştı.
Ama bir hata yapılmış ve seri en baştan Ceylan Yayınları'nın 1-2 kez yayınladığı maceralardan başlamış ve sadece 10 kitap (25 orijinal sayı) sürmüştü.
Haşim Bey Altın Madalyon'u takip ediyordu. Daha önce başardığımız bir şeyi niye tekrar başarmayalım.
Üstelik bu marka değeri yüksek Teks.
     Bir çağrı da çizgi roman sahaflarına yapalım. İlyas Erkul, İlker Özer, Darkwood Çizgi Roman, Enver Yılmaz, Tarık Alemdağ fırsat buldukça Bahadır Beyi teşvik etsinler.
Teks yayınlanırsa onlar da para kazanacak. Aylık,Teks Willer, ve öteki serilerinin de satışı artacak.

aa

Haşim Bey Kit Taylora çizimi güzel maceralardan başlasaydı daha sürekli olabilirdi. Yine de Haşim beye çok teşekkür ederiz, birçok seriyi düzenli tamamlamıştı.
Esse Gesse Hayranı...

Saki

Benim incelemeler göre geriye daha 64 sayı kalmış, yani 235 sayının sonuna kadar tamamlanması için. Belki yanlış hesaplamışımdır. Kit Taylar anabaşlıkta yayınlanmayan maceraların tanıtımı için bir konu açmıştım ama devam edemedim, umarım devam ederim..

Kndzali

Sevgili Dostlar,
Kampanyamızın gündemde olması için bir ümitle yine yazıyorum. Tex İtalya'da da tiraj kaybediyor tarzında yazılar okudum. Bonelli, bildiğiniz gibi; Tex başlığı altında Maxi, Spesiale, Colour, Magazin tarzında yayınlar yapıyor. Bunun yanında Ristampa Tex (Sayı 496), Klasik Tex Classic (Sayı 168), Super Tex (Sayı 22), Tex Willer Extra (Sayı 9) Tutto Tex (Sayı 628) diye de seriler var. Bonelli acaba bu Tex'i satamadığı için mi çoğaltarak basıyor, yoksa Klasik Tex ve Tutto Tex'i yeni nesillere alıştırmak için mi? Bizde şu anda üç değişik Tex basılıyor: Tex Willer, Tex Spesiale ve Güncel Tex. Bunun yanına acaba Klasik Tex eklenemez mi? 

YzbVolkan

Sanirim butun Bonelli kahramanlarì tiraj kaybediyor.
Tex Willeri genc nesillere,  Texi sevdirmek icin cikardilar. Su an icin basarmis gorunuyorlar.

Dylan Dog u da Amerikaya tanitmak Icin Batmanle team up renkli bir seri cikardilar.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

newman

On gündür yeni katılım olmamış. Başlıkta hedeflenen 50 sayısına ulaşılması zor görünüyor. :(

oldman_logan

alfa zamanı yayınlanan teksleri okuyordum. aksoydan sonra devam etmedim pahalıydı çünkü. o yüzden teks uzun süredir takip etmiyorum. baştan numaralandırılıp devam ederse alırımm. bir ucundan başladım yine derim.

newman

Foruma üye olduktan bu kadar kısa süre sonra hızlıca bu kampanyaya katılmanız çok sevindirici, western çizgi roman okuru olarak teşekkür ederim.