Wolverine: Chris Claremont & Frank Miller - Presstij

Başlatan Nightrain, 22 Nisan, 2024, 19:50:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

JAPONYA'DA SİZLERİ TEHLİKE, ROMANTİZM VE MUTANTLAR BEKLİYOR!

Wolverine aşkı için Doğu'ya gider ama onu orada bekleyen sadece öfkedir! Mariko Yaşida'nın önünde savaşta aşağılanan Wolverine, El'e karşı öfkesini ve savaşa aç Yukio'ya karşı tutkularını kusuyor! İçindeki insan ve canavarla mücadele ederken, bu ilk solo serisinde düşmanlarını yenmek ve sevgilisini geri almak için hangisinin ona daha iyi hizmet edeceğine karar vermesi gerekiyor!

Bu cilt, Wolverine #1-4 ve Uncanny X-Men #172-173 sayılarını içermektedir.

Sayfa Sayısı: 144
Kağıt: Kuşe
Ebat: 16,8 x 25,7
Fİyat: Özel edisyon 940 TL, karton kapak 280 TL

https://www.presstij.com.tr/urun/wolverine-chris-claremont-ve-frank-miller-on-siparis-9786258271676
https://www.presstij.com.tr/urun/wolverine-chris-claremont-ve-frank-miller-sert-kapak-somizli-ozel-edisyon-on-siparis-9786258271669
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Kauss

Presstijin bastığı Wolverine daha önceden Türkçe'ye basılmış mıydı ? İnternette biraz göz attım ama tam bulamadım ama sanki basılmış gibime geliyor :/

ferzan

Alıntı yapılan: Kauss - 01 Mayıs, 2024, 02:48:40Presstijin bastığı Wolverine daha önceden Türkçe'ye basılmış mıydı ? İnternette biraz göz attım ama tam bulamadım ama sanki basılmış gibime geliyor :/

Kapağın siyah beyaz halini sanki erken 2000'lerde, Arka Bahçe'nin Wolverine Klasik Seri'sinde gördüm gibi geliyor ama sadece bir fasiküllük bir materyal yer almış olabilir, emin değilim. Belki de sadece kapak galerisinde bu kapağa da yer verilip geçilmiştir dolgu olsun diye. Ama kapak bana da çok tanıdık geliyor. Eski Arka Bahçe siyah beyaz sayılar harici başka yerden hatırladığımı sanmıyorum.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Claremont - Miller Wolverine cildinde bir baskı hatasından bahsedilmişti. Bu düzeltilmiş mi, bilgisi olan varsa paylaşabilirse minnettar kalırız.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

İlke Kurtlutepe

Alıntı yapılan: pizagor - 30 Mayıs, 2024, 08:53:52Claremont - Miller Wolverine cildinde bir baskı hatasından bahsedilmişti. Bu düzeltilmiş mi, bilgisi olan varsa paylaşabilirse minnettar kalırız.

Benim standart versiyon Wolverine siparişim dün geldi ve herhangi bir sorun yoktu. Başka alanlar da varsa onların yorumlarını almak daha sağlıklı olur tabii, belki şansa bana hatasız denk gelmiş olabilir.

Kauss

Benim standart versiyonumda da sorun mevcut değil. Çizgi romanın okumasını bugün bitirdim ve Prestij bu kitabın devamını basmalı  ;D  Öyle bir yerde bitiyor ki insan ister istemez devamını merak ediyor. Hikayenin dışında Claremont'un her sayıda açıklayıcı, uzun ve tekrar eden yazıları yine sinirimi bozdu. Örneğin 4 sayılık bir seri düşünelim. 3. fasiküle gelmişsin ve mantıken ilk iki fasikülü okumuş, konuya hakim olman gerekiyor. Neden 3. fasikülde ilk iki fasikülde ki olayları tekrar tekrar yazarsın bunu hiç anlamam.

rumar80

Beğenmenize sevindim. Ancak maalesef Wolverine macerasının devamı yok. Ama X-men'deki maceradan bahsediyorsanız o macera doğal olarak X-men serisinde sürüyor ve bizde yayınlandı.
   Özet konusuna gelirsek. Unutmamak gerekir ki Marvel ve DC fasikulleri ayda bir bazen iki ayda bir basmakta ve cilt olayına yıllar sonra girdiler.
Bu yüzden de her sayıda unutanlar ve yeni alanlar için özet vardır.  Kimi uzun kimi kısacık olur ama olurdu. Tabi yıllar sonra cilde dönüldüğünde bu olay çok sırıttı. O yüzden eski sayıların ciltlerinde bu sorun karşımıza çıkmakta. Yeni sayılarda ise artık cilt kafasına gidildiği için özet olayı çok yüzeysel ya da hiç şekline indirildi.

Kauss

The Uncanny X-men 174 ve 175'^te devam ediyor yazıyor. Bu seri bizde hangi yayıncı tarafından yayınlandı acaba ? Aklıma ilk gelen Gerekli'nin bastığı klasik serisi ama o seri Uncanny X-Men değildi diye hatırlıyorum.

rumar80

Yanlış hatırlıyorsunuz. Gerekli siyah beyaz klasik X-men yayınlarken yayınladığı Uncanny X-men serisi. Orada devamını ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Mrtekin

Çeviride bir yerde "Hayırdır" şeklinde bir ifade vardı.  O0

Bu vesile ile herkesin bayramını kutluyorum.
They drew first blood...

rumar80

Yapmışımdır. Dikkatimizden kaçmış. Kusura bakmayın.