KUZGUN'DAN SATILIK ÇİZGİ ROMANLAR

Başlatan Kuzgun, 25 Mayıs, 2024, 09:38:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kuzgun

DYLAN DOG - DAMPYR - BÜYÜLÜ RÜZGAR

Çeşitli Dylan Dog, Dampyr ve Büyülü Rüzgar sayıları satılıktır. Ayrıntılar  resimler ve listede yer almaktadır.

Kuzgun

DYLAN DOG DEV ALBÜM - SET

Maceraperest Çizgiler'in yayınlamış olduğu 10 ciltlik Dylan Dog Dev Albüm dizisi set olarak, 1 eksikle satılıktır. Ayrıntılar  resimler ve listede yer almaktadır.

Kinowa59

Günaydın değerli kuzgun. Benim çizgi romanlarımın 40 yıllık olanları bile pırıl pırıl. Siz bu güzel kitapları evinizin bodrumunda mı muhafaza ettiniz. Nasıl sararttınız bu güzelim ciltleri.

Kuzgun

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 25 Mayıs, 2024, 11:12:45Günaydın değerli kuzgun. Benim çizgi romanlarımın 40 yıllık olanları bile pırıl pırıl. Siz bu güzel kitapları evinizin bodrumunda mı muhafaza ettiniz. Nasıl sararttınız bu güzelim ciltleri.

Öyle almıştım. Daha sonra temiz kondisyonluları aldım. Bunlar da fazla kaldı. Dolayısıyla sarartan ben değilim.

doktor1881

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 25 Mayıs, 2024, 11:12:45Günaydın değerli kuzgun. Benim çizgi romanlarımın 40 yıllık olanları bile pırıl pırıl. Siz bu güzel kitapları evinizin bodrumunda mı muhafaza ettiniz. Nasıl sararttınız bu güzelim ciltleri.
Değerli dostum yazlıktaki evimde kitaplıkta çizgiromanlarımın çoğu ne yazık ki onlarda sararmış

Kinowa59

Kitapların lekelenmemesi ve sararmaması için neler yapılabilir. 1- Kıtaplar güneş ışınlarıyla direkt olarak temas etmemeli.  2- Kitapların olduğu oda nemli olmamalı. 3- Kitapların olduğu oda direkt olarak kuzey rüzgarlarına açık olmamalı. 4- Kitaplar, Sayın doktor1881 ' in yaptığı gibi yazlıklarda muhafaza ediliyorsa , denizden esen rüzgarla temas etmemeli.  5- Kitaplığın kapakları olmalı. ( dolap veya vitrin kapağı gibi. )  6- Kitaplar poşetlerde muhafaza edilmeli, ancak kitabın hava alması için her poşete pirinç tanesi büyüklüğünde 4 adet delik açılmalı. 7- Haftada iki kez , direkt Güneş ışınları almayacak şekilde kitaplığın kapakları açılarak kitaplar havalandırılmalı.  Bu taktiğim sayesinde 40 yıllık çizgi romanlarım   dahi gıcırdan bile gıcır olarak duruyor. İmkanı olan bütün forum üyesi dostlarımıza öneriyorum.