KUZGUN'DAN SATILIK ZAGOR'LAR

Başlatan Kuzgun, 02 Ağustos, 2024, 09:52:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kuzgun

SATILIK AYLIK ZAGORLAR

Elimdeki fazla Aylık Zagor sayılarını satışa koyuyorum. Eder karşılaştırmasını idefix'ten yaptım. Örneğin Aylık Zagor'un sayıları şu an (02.08.2024) idefix'te 59,40 TL; o yüzden ben 50 TL eder belirledim (renkliler için 80 TL). Kitaplar temiz ve yüksek kondisyonludur. Kargo alıcıya aittir.

Sahaf iseniz, lütfen satın almaya kalkmayın. Bir sahafın benden alıp 3-4 kat edere başkasına satmasını istemiyorum. Örneğin Aylık Zagor'un 19-20. sayıları piyasada yoktur; sahaflar da bu tür sayılara yüksek eder isterler. Ben sahaf değilim. Amacım elimdeki fazla sayıları gereksinim duyan okuyuculara uygun edere ulaştırmaktır; illâ satılsın diye bir saplantım da yok. Satın almak isteyen kişinin iletilerini inceleyeceğim; sahaf ise zaten belli olur.

Tam serüvenler içeren ardışık sayıları lot olarak, öbürlerini tek olarak satışa sundum.

Not: Sahaf derken, çizgi roman dükkanlarını kastetmiyorum. Tek bir Aylık Zagor sayısına 300 TL isteyen vurguncuları kastediyorum.

TEK SATILAN SAYILAR:
Sayı 12 ▪ 2003 Mart ▪ Gökkuşağı Köprüsü  ["Gökkuşağı Köprüsü" başlıklı renkli serüveni tam olarak içerir. Renkli.] (80 TL)
Sayı 22 ▪ 2004 Ocak ▪ Kelso'ya Tek Kurşun (50 TL)
Sayı 56 ▪ 2006 Kasım ▪ Thuglar! (50 TL)
Sayı 81 ▪ 2008 Aralık ▪ Sümerlerin Sırrı (50 TL)
Sayı 97 ▪ 2010 Nisan ▪ Doğudan Gelen Adam (50 TL)
Sayı 108 ▪ 2011 Mart ▪ Mutantın Dönüşü (50 TL)
Sayı 113 ▪ 2011 Ağustos ▪ Esrarlı Vadi (50 TL)
Sayı 119 ▪ 2012 Şubat ▪ Keşfedilmemiş Topraklar (50 TL)
Sayı 129 ▪ 2012 Aralık ▪ Zalim Hawak (50 TL)
Sayı 133 ▪ 2013 Nisan ▪ Pleasant Point (50 TL)
Sayı 191 ▪ 2018 Şubat ▪ Kıyamet Günü (50 TL)
Sayı 192 ▪ 2018 Mart ▪ Güneyin Gökleri Altında (50 TL)

LOT 1: Mortimer'in yer aldığı "Mortimer'in İntikamı▪Şah Mat" başlıklı serüveni tam olarak içerir.
Sayı 19 ▪ 2003 Ekim ▪ Mortimer'in İntikamı
Sayı 20 ▪ 2003 Kasım ▪ Şah Mat
100 TL

LOT 2: Vampir Kontes Ylenia Varga'nın yer aldığı "Kara Gemi▪Ay Tanrıçası" başlıklarını taşıyan serüveni tam olarak içerir.
Sayı 41 ▪ 2005 Ağustos ▪ Kara Gemi
Sayı 42 ▪ 2005 Eylül ▪ Ay Tanrıçası
100 TL

LOT 3: Büyücü Kandraks'ının yer aldığı "Kandrax'ın Dönüşü▪Kurban▪Efsane Kahramanlar▪Gölgeler Adası▪Darkwood'da Dehşet▪Bitmeyen Savaş" başlıklarını taşıyan serüveni tam olarak içerir.
Sayı 43 ▪ 2005 Ekim ▪ Kandrax'ın Dönüşü
Sayı 44 ▪ 2005 Kasım ▪ Kurban
Sayı 45 ▪ 2005 Aralık ▪ Efsane Kahramanlar
Sayı 46 ▪ 2006 Ocak ▪ Gölgeler Adası
Sayı 47 ▪ 2006 Şubat ▪ Bitmeyen Savaş
250 TL

LOT 4: "Şeytanın Kitabı▪Cehennemin Anahtarı" başlıklarını taşıyan serüveni tam olarak içerir.
Sayı 48 ▪ 2006 Mart ▪ Şeytanın Kitabı
Sayı 49 ▪ 2006 Nisan ▪ Cehennemin Anahtarı
100 TL

LOT 5: "Esrarengiz Pınar▪Göl İnsanları" başlıklarını taşıyan serüven ile "Yeşil Kefen▪Karanlıkta Dehşet" başlıklarını taşıyan serüveni tam olarak içerir. Toplam iki serüven.
Sayı 59 ▪ 2007 Şubat ▪ Esrarengiz Kaynak
Sayı 60 ▪ 2007 Mart ▪ Göl İnsanları
Sayı 61 ▪ 2007 Nisan ▪ Yeşil Kefen
Sayı 62 ▪ 2007 Mayıs ▪ Karanlıkta Dehşet
200 TL

LOT 6: "Gökyüzünden Gelen Ateş▪Uzaydan Gelen Tehdit" başlıklarını taşıyan serüveni tam olarak içerir.
Sayı 69 ▪ 2007 Aralık ▪ Gökyüzünden Düşen Ateş
Sayı 70 ▪ 2008 Ocak ▪ Uzaydan Gelen Tehdit
100 TL

LOT 7: Mortimer'in yer aldığı "Örümceğin Ağı▪Mortimer'in Dönüşü▪Zagor Dokumacı'ya Karşı" başlıklarını taşıyan serüveni tam olarak içerir.
Sayı 71 ▪ 2008 Şubat ▪ Örümceğin Ağı
Sayı 72 ▪ 2008 Mart ▪ Mortimer'in Dönüşü
Sayı 73 ▪ 2008 Nisan ▪ Zagor Dokumacı'ya Karşı
150 TL

LOT 8: "Adanın Efendisi" başlıklı serüven ile Mortimer'in yer aldığı "Eve Dönerken▪Çapraz İntikam▪"Golden Baby" Yanıyor▪Mortimer: Son Perde" başlıklarını taşıyan serüveni tam olarak içerir. Toplam iki serüven.
Sayı 201 ▪ 2018 Aralık ▪ Adanın Efendisi
Sayı 202 ▪ 2019 Ocak ▪ Eve Dönerken
Sayı 203 ▪ 2019 Şubat ▪ Çapraz İntikam
Sayı 204 ▪ 2019 Mart ▪ Golden Baby Yanıyor
Sayı 205 ▪ 2019 Nisan ▪ Mortimer Son Perde
250 TL

LOT 9: Hellingen'li üç tam serüveni içerir. "İstila Günü" başlıklı ve renkli olan ilk serüven; "Hellingen'in Mirası" başlıklı ikinci serüven; "Diriliş!▪Yeraltı Üssü▪Deli Doktor▪Son Perde" başlıklarını taşıyan üçüncü serüven. Toplam üç serüven.
Sayı 212 ▪ 2019 Kasım ▪ İstila Günü (renkli)
Sayı 213 ▪ 2019 Aralık ▪ Hellingen'in Mirası
sayı 214 ▪ 2020 Ocak ▪ Diriliş
Sayı 215 ▪ 2020 Şubat ▪ Yeraltı Üssü
Sayı 216 ▪ 2020 Mart ▪ Deli Doktor
Sayı 217 ▪ 2020 Haziran ▪ Son Perde
330 TL

LOT 10: Bu sayı iki farklı kapakla yayımlanmıştır. İkisi birlikte satılıktır.
Sayı 227 ▪ 2021 Nisan ▪ Zenith666
Sayı 227 ▪ 2021 Nisan ▪ Zenith666
160 TL

SATILIK ZAGOR+

SAYI 3 ▪ 2023 Mart ▪ Avcılar Toplantısı
"Avcılar Toplantısı"  ▪  "Dolunay Canavarı"  ▪  "Bir Noel Şarkısı"  ▪  "Lanetli Bölük"  ▪  "Hayaletli Maden"  başlıklı beş serüveni içerir.
100 TL

Kinowa59

Merhaba  değerli kuzgun. Mister No klasik maceralar serisi ( 1-- 68 ) takım olarak elinizde mevcutsa talibim.

Kuzgun

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 02 Ağustos, 2024, 13:17:53Merhaba  değerli kuzgun. Mister No klasik maceralar serisi ( 1-- 68 ) takım olarak elinizde mevcutsa talibim.

Maalesef Mister No elimde yoktur...

trooper

Kuzgun hocam listede göremedim ama yine de şansımı denemek isterim. Elinizde aylık serinin 85. sayısı "Esrarengiz Varlıklar" mevcut mu? Mevcutsa daha da önemlisi satmak ister misiniz?

Kuzgun

Alıntı yapılan: trooper - 04 Ağustos, 2024, 10:48:31Kuzgun hocam listede göremedim ama yine de şansımı denemek isterim. Elinizde aylık serinin 85. sayısı "Esrarengiz Varlıklar" mevcut mu? Mevcutsa daha da önemlisi satmak ister misiniz?

Zagor'un Lâl döneminden beri çıkan bütün sayıları (birkaçı dışında) elimde olduğu gibi 85. sayısı da var. Ama fazla olarak yok. Satışa koyduklarım fazla olanlardır.

Nadir Kitap, Kitantik, İdefix, DR, Büyülü Dükkan sitelerine baktım; onlarda da yok. Her yerde baskısı tükenmiş. Sahaflardan bakmanız gerek. Ama onlar da yüksek fiyat isteyeceklerdir.

trooper

Alıntı yapılan: Kuzgun - 04 Ağustos, 2024, 11:01:57Zagor'un Lâl döneminden beri çıkan bütün sayıları elimde olduğu gibi 85. sayısı da var. Ama fazla olarak yok. Satışa koyduklarım fazla olanlardır.

Nadir Kitap, Kitantik, İdefix, DR, Büyülü Dükkan sitelerine baktım; onlarda da yok. Her yerde baskısı tükenmiş. Sahaflardan bakmanız gerek. Ama onlar da yüksek fiyat isteyeceklerdir.

Evet, ben de gün aşırı bakıyorum hemen hepsine. Facebook gruplarında bir kere bulabildim onda da uçuk bir fiyat istedi verseydim kendimi salak gibi hissederdim 😀

Kuzgun

Alıntı yapılan: trooper - 04 Ağustos, 2024, 11:59:15Evet, ben de gün aşırı bakıyorum hemen hepsine. Facebook gruplarında bir kere bulabildim onda da uçuk bir fiyat istedi verseydim kendimi salak gibi hissederdim 😀

Almamakla en doğrusunu yapmışsınız. Benim de Zagor Klasik Maceralar Dizisi'nden eksiğim var. Geçenlerde bunlardan bir tanesi Büyülü Dükkan'da 300 TL'den (ya da ona yakın bir eder; tam hatırlamıyorum) satıştaydı; almadım. Çok da gerekli değil zaten, çünkü Yeni Zagor serisinde aynı sayılar var. Büyülü Dükkan normal fiyattan satıyordu. Büyülü Dükkan'ın sahibi İlyas Bey'i takdir ediyorum; vampir sahaflar gibi fırsatçı biri değil. Zaten İlyas Bey sahaf değil, çizgi roman dükkanı sahibi; takdir edilecek bir insan. Herkes İlyas Bey gibi olsaydı ikinci el çizgi romanlar bu denli uçuk ederlere ulaşmazdı.

Daha sonra Büyülü Dükkan'dan o sayı satıldı. Hemen peşinden bir sahafın aynı cilde 1000 TL'den fazla istediğini gördüm.

Dediğim gibi, almamakla en doğrusunu yapmışsınız. Bu tür insanlara prim vermemek gerek...

trooper

Alıntı yapılan: Kuzgun - 04 Ağustos, 2024, 12:57:21Almamakla en doğrusunu yapmışsınız. Benim de Zagor Klasik Maceralar Dizisi'nden eksiğim var. Geçenlerde bunlardan bir tanesi Büyülü Dükkan'da 300 TL'den (ya da ona yakın bir eder; tam hatırlamıyorum) satıştaydı; almadım. Çok da gerekli değil zaten, çünkü Yeni Zagor serisinde aynı sayılar var. Büyülü Dükkan normal fiyattan satıyordu. Büyülü Dükkan'ın sahibi İlyas Bey'i takdir ediyorum; vampir sahaflar gibi fırsatçı biri değil. Zaten İlyas Bey sahaf değil, çizgi roman dükkanı sahibi; takdir edilecek bir insan. Herkes İlyas Bey gibi olsaydı ikinci el çizgi romanlar bu denli uçuk ederlere ulaşmazdı.

Daha sonra Büyülü Dükkan'dan o sayı satıldı. Hemen peşinden bir sahafın aynı cilde 1000 TL'den fazla istediğini gördüm.

Dediğim gibi, almamakla en doğrusunu yapmışsınız. Bu tür insanlara prim vermemek gerek...

İnanın 300 lira deseydi alacaktım. Benden istediği bunun hemen hemen iki katıydı. Mesajına görüldü atınca iki gün sonra ilk ticaretimizde ayağımız alışsın kargo benden dedi. Yine kabul etmedim 🙂

Kinowa59

Değerli kuzgun, değerli Trooper . Bir'e aldığını on'a ,  on'a aldığını yüz'e satmak için kitapları piyasadan toplayıp günü geldiğinde puslu havayı seven kuduz çakal gibi kitapları ortaya çıkarıp  satan bu yüzlerine tükürülesice hırsız ve hırsız adaylarını okuduğumda , gördüğümde rahmetli Ahmet Arif'in bir şiirini anımsıyorum. Bu tür yaratıklar için şöyle yazıyordu büyük usta , rahmetli Ahmet Arif : Bunlar, Engerekler ve çıyanlardır .  Bunlar , Aşımıza, ekmeğimize göz koyanlardır. Tanı bunları, Tanı da büyü...  Evet değerli kuzgun, değerli Trooper.  Adı çok bilinen bazı sahaflarda  ve Altın madalyon forumunda da boy gösteren bu tür yaratıkları iyi tanıyın. İyi tanıyalım...

Kuzgun