2024 Ağustos - Yeni çıkan çizgi romanlar

Başlatan afu, 03 Ağustos, 2024, 17:29:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ninjagamer

Alıntı yapılan: afu - 11 Ağustos, 2024, 14:56:24"En Karanlık An" farklı yayınevlerinde, farklı kapak varyantları ile çıktı.
Bu ay da listeye girmiş olduk.  :)

Farklı yayınevlerinde çıkmış olamazki. Farklı dükkanlara ait varyantları olabilir. Ne hikmetse hiç bir yerde yayınevi bilgisi yok. İlginç.

YERDENİZ

Alıntı yapılan: Zeljko - 04 Ağustos, 2024, 16:35:19Nette 200'den fazla sayısı Türkçeye halihazirda çevirilmiş Dampyr'i kimsenin basacağını sanmıyorum
Ayrıca; Dampyr'i tanıdığım birisi telifini alıp basacaktı ama nette çevirisi yapılan sayıları paket paket satan biri çıktı ve tanesini 220/250 civari bir fiyata satmaya başladı yani arkadaşım o nette dolaşan kitapları görince, telifini almaktan vazgeçti. Şimdilik; Dampyr uzun vadede raflarda göremeyeceğiz demektir...

Kinowa59

Değerli Yerdeniz. Nette çevirisi yapılan Dampyr'leri paket paket, istifleyerek tanesini 200_ 250 TL den satan şahıs, bu işi telif ücretini ödeyerek mi yapıyor, yoksa korsan olarak mı yapıyor. Lütfen, korsan olarak yapıyorsa ismini forumda ifşa ediniz. Ediniz ki, bende o şahısla ilgili gönlümden geçenleri siz forum dostlarıma ifşa edeyim. Telif ücretini ödeyerek yapıyorsa ismini gene yazınız ki hem kitap siparişi vereyim, hem de
kendilerine  teşekkür edeyim.

YERDENİZ

Alıntı yapılan: Kinowa59 - 12 Ağustos, 2024, 09:43:51Değerli Yerdeniz. Nette çevirisi yapılan Dampyr'leri paket paket, istifleyerek tanesini 200_ 250 TL den satan şahıs, bu işi telif ücretini ödeyerek mi yapıyor, yoksa korsan olarak mı yapıyor. Lütfen, korsan olarak yapıyorsa ismini forumda ifşa ediniz. Ediniz ki, bende o şahısla ilgili gönlümden geçenleri siz forum dostlarıma ifşa edeyim. Telif ücretini ödeyerek yapıyorsa ismini gene yazınız ki hem kitap siparişi vereyim, hem de
kendilerine  teşekkür edeyim.
İsmini telafuz etmeye gerek yok, buradaki dostlar da bu şahıstan alıyor. O yüzden; İstanbul camiasından biri desem yeterli. Zaten; o kişi ile ilgili Bonelli'ye bildirim gönderildi.

TheMilperans

Bir şeyi merak ediyorum bilen yazabilirse sevinirim, lal in yeni tex serisi aylık mı olacak çünkü sayfa sayısı diğer aylıklardan daha fazla. Yanlış hatırlamıyorsam Martin mystere de bir ara 2 ayda bir çıkıyordu sayfa sayısı daha fazla olduğu için

xmenac

Bonelli serilerinin farklı yayın periyotları var, örneğin İtalyanca "mensile" olarak ifade edilenler aylık yayınlanan serilerken "bimestral" denilenler ise iki ayda biri ifade ediyor. Altı ayda bir, iki haftada bir gibi farklı formatlar da var.

Martin Mystere uzun bir dönem İtalya'da iki ayda bir yayınlanmıştı fakat bizde aylık yayınlanmaya devam edince hızlı bir biçimde güncel sayıya yaklaşıldı ve sonrasında bizde de yayın periyodu değişti. Daha sonrasında İtalya'da da aylık yayınlandığını not olarak belirteyim.

Tex ise İtalya'da aylık yayınlanıyor, bizde süreç nasıl devam eder bilmiyorum ama doğrudan sayfa sayısıyla ilgili bir durum değil. Aylık bir yayın ama sayfa sayısı nispeten fazla. Nitekim bir başka Bonelli serisi olan Julia da alışılagelmiş olan 96 sayfalık formattan daha fazla sayfaya sahip mesela.

hanac

afu

karikatür tarzı olduğu için bu türleri listeye katmıyorum  :)

İlke Kurtlutepe

Arkabahçe'den yeni Fantastic Four ve Spawn ciltleri çıkmış. X-Men 97'nin 2. fasikülü de çıktı.
Presstij'den de Wolverine, 1602 ve Leydi Mechanika ön siparişe açılmış varyant kapaklarıyla birlikte.

TKnKT

Alıntı yapılan: hanac - 14 Ağustos, 2024, 17:41:40@afu abi
İnternet de bu çizgi romanlara rastladım

https://www.kitapyurdu.com/kitap/esnek-ile-genis/678501.html&filter_name=esnek+ile+geni%C5%9F

https://www.kitapyurdu.com/kitap/esnek-ile-genis-2/689439.html&filter_name=esnek+ile+geni%C5%9F

İlk cilt Mart da, ikinci cilt de bu ay çıkmış.

Alıntı yapılan: afu - 14 Ağustos, 2024, 17:58:39karikatür tarzı olduğu için bu türleri listeye katmıyorum  :)

Esasında değil. Yılmaz Aslantürk'ün "Otisabi Manga" serisi ya da Cihan Kılıç'ın "Ama Arkadaşlar İyidir" eseri aylık listeye katılıyorsa aynı türde üretimler esasında. Tümü mizah dergilerinde bir tam sayfa yayınlanan haftalık peşi sıra karelerden oluşan anlatılar. Liste sizin yönetiminizde afu hocam, benimki ikililik olmasın söylemi :)
"The man who opens topics faster than his shadow"

unx007

Alıntı yapılan: TheMilperans - 13 Ağustos, 2024, 22:15:13Bir şeyi merak ediyorum bilen yazabilirse sevinirim, lal in yeni tex serisi aylık mı olacak çünkü sayfa sayısı diğer aylıklardan daha fazla. Yanlış hatırlamıyorsam Martin mystere de bir ara 2 ayda bir çıkıyordu sayfa sayısı daha fazla olduğu için

TEX in orijinal aylık seride sayfa sayısı 112 standart. Bizde de o şekilde.

afacanx

Berserk, Boys ve Invincible gibi çizgi romanları Türkçe olarak yayınlayan Athica Yayınları hakkında son derece olumlu düşünüyorum. Ayrıca 2000'li yılların ilk yarısından beri Dark Horse'tan çıkan Kurt Buisek'in yazdığı  Lal Yayınları'nın Conan serisini ve klasik Conan'ları da çok seviyorum. Fumetti türüne de emek veren bir yayınevi olarak Lal'in çok önemli.

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

YzbVolkan

Tex Willer speciale 2 Tex in kardeşini anlatan bir macera.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

afu

Ağustos mangalarla kapandı.
Eylül siparişliler ve Lal kitapları ile akşam Eylül listesi yayında