Ana Menü

kinowa59

Başlatan Kinowa59, 12 Ağustos, 2024, 12:28:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Forum üyelerinin benimle ilgili yapacakları benzetmelere gülüp geçeceğim türden iletilerimin bazı değerli kalpleri kırdığını görüyorum. Bir süre için kafamdaki külübeme çekilip, forumu yalnızca okumak ve bilgilenmek için takip etmemin en sağlıklı yol olduğunu görüyorum. Forum üyesi değerli dostlara tasasız , mutlulukla süslenmiş güzel günler diliyorum.

Zeljko

Bayram abi nereye gidiyorsun Allahini seversen?Dağıla dağıla Hellingen'in saçı kadar kaldık şurda.Hadi Colt'unu yağla Winchester'ını duvardan al Dinamit'e bin gel geri.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Kinowa59

Bir yere gittiğim yok değerli Zeljko dost. Yalnızca olan şu :  Güncel konularla ilgili bazı iletilerim başta forum yöneticileri olmak üzere pekçok değerli dostlarımızın tepkisini çekiyor. Gönlümden geçen düşüncelerimi , düşündüğüm biçimde ifade ettiğimde , örnek: Dün yazdığım ve gayet kibar bir şekilde  dile getirdiğim ,  ( yıllardır biz Ken Parker tutkunlarını üzdüğü için  ) Sayın Hakan Şaşmaz bey ile ilgili  nazik dileklerim anında sansürlenerek siliniyor. Benim de üyeliğim kaldırılıyor . Zaman Zaman tlf ile dertleştiğim değerli bir forum yöneticisi dostumuza , bu dileğimin art niyetli bir dilek olmadığını anlattım . Eh işte , şöyle böyle ikna oldu .  " Değerli  Hakan Şaşmaz bey , bir an önce ölse de bizde kurtulsak, Ken Parker de kurtulsa , böylece başka bir yayıncı Ken Parker telifini alır, bizlerde bu muhteşem seriyi ölmeden görmüş, satın almış, okumuş oluruz  " gibi haklı düşüncelerimin sonucu üyeliğimin kaldırılmasını bu değerli forum dostumuz sayesinde " şimdilik " öteledik. Ancak, birkaç gün önce, Lal kitap aylık Tex editoryal yazıları nedeniyle  değerli forum dostumuz Batuhan Cantürk bey'i üzen  Lal kitap sahibi Sayın Bahadır bey ile ilgili yaptığım tahlil ve gerçekçi analiz , " Sur dibinde yatmış gibi , üst baş perişan , Yadigar Ejder'e benzeyen , hamal kılıklı " gibi tamamen net ve lsabetli yorumum forum yöneticileri tarafından tepkiyle karşılanmış, forumdan  " afaroz edilmem " hazırlıkları başlamıştır. Bugün, bu sabah  yazdığım uzun iletiyle , korsan kitap basan ve satan , benimde şahit olduğum şahısları isim isim belirtmiş, telif ücreti ödeyen, bu işten evine ekmek getiren , aile geçindiren, çocuk okutan onurlu ve dürüst çizgi roman yayıncısı ve satıcısı değerli dostların hakları adına bu asalak hırsızları eleştiren yazımında eleştiri konusu olduğunu gördüm. Sert bir biçimde uyarıldım. Yazımın kaldırılması çağrısını okudum. Bu işi Onur'uyla yapan lal kitap, çizgi düşler, büyülü dükkan, darkwood çizgi roman evi ve adını anımsayamadığım pek çok yayın evi,  çizgi roman satış mağazası adına üzüldüm. Tabii ki yazım silindi, üstü kapalı bir uyarı daha aldım. Bunlar adına, yazdıklarımla kimseyi kırmamak , üzmemek için bir süreliğine inzivaya çekilmeyi uygun gördüm. Ben kendimi biliyorum " tamam derim , bir daha kimsenin aleyhinde yazmayacağım  " derim, ellerimi tutamam gene yazarım. Bu forumu seviyorum. Bu gidişle üyeliğimin hepten sona erdirilmemesi için bir süreliğine forumu yalnızca okuyucu olarak takip etmeye karar verdim. Çalışma hayatımda olsun, evlilik yaşamımda olsun hep yöneticiler ve eş'im sürgün etti beni. Bu sefer de kendi kendimi sürgün ediyorum. Kalınız sağlıcakla.

kedidiro

Sayın Kinowa'nın bir insanın ölümünü dileyen "nazik" mesajı ile birlikte benim ona cevaben yazdığım tepki mesajı da silinmişti doğal olarak. Ancak görüyorum ki kafa aynı kafa olduğu gibi o kafayı beğenenler de eksik değil. Bu sebeple bir kez daha tekrar ediyorum. Bu tür şeylerin şakası yapılmaz ki sayın Kinowa'da zaten şaka yaptığını söylemiyor, "kibar bir şekilde dile getirdiğini" söylüyor. Benim için tüm çizgi romanlar arasında Mister No bir işe Ken Parker ikidir. Yine de bu serinin düzgün bir periyotta yayınlanması için birinin ölmesi gerekiyorsa -çok özür dileyerek söylüyorum - sokayım Ken Parker'a. Hiç yayınlanmasa ne olur.
 Ölüm dileği ayıptır, çirkindir, korkunçtur. Allah bu kafaya da, destekçilerine de sağlıklı, huzurlu ömürler versin
PS: 2010 yılından beri bu forumdayım. Birçok admin arkadaşla da bizzat tanışıklığım vardır. Beni bildikleri için bu tonda bir ileti onları da şaşırtacaktır ama kusura bakılmasın lütfen.

seferkaraca

Bir yere gitmeyin ya. Evet kimi zaman çok uzun yazıyorsunuz takip etmek güçleşiyor ama yine de bu forumda kalmanız gerekiyor. Kaç kişi kaldı ki bizim kuşaktan burada.

Zeljko

Belki de senin yaptığın daha doğrudur Bayram abi eskilerin dediği gibi "Tebdîlimekânda ferahlık vardır."
Seni Berardi'nin sözleri ve Ken Parker'la selamliyorum. Kal sağlıcakla...

Yirmi yıl hapis cezası insanları değiştiriyor ve benim için iyi sonuç verdi. Benim cezam HAYAT'tı- Giancarlo BERARDI

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan