Çelik Blek Istanbul'da...

Başlatan V, 30 Eylül, 2010, 01:36:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Demirbas çikartmis bu cildi.194 sayfa.Yerli bir ressam çizmis..

"PROFESÖRÜN ICAT ETTIGI ZAMAN MAKINASI ILE ISTANBULA GELEN BLEK VE ARKADASLARI DAHA SONRA ÇANAKKALE SAVASINDA TÜRKLERIN TARAFINDA KAHRAMANCA SAVASIRLAR."!!!!

Ilk defa duyuyorum bu albümü.Bilgisi olan var mi?

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

O zaman Yüzbasi pardon Binbasi Volkan'in Kandil daginda geçen macerasini da duymadin demektir.

gamlıbaykuş

Ne yalan söyleyeyim Çelik Blek'in Istanbul Macerasindan benim de haberim yok. Kadiköy'e gittigimde bir sorayim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

tommikser

Benim haberim var.Ben okumadim ama okuyan abiler çizimler için vasat dediler.Alinacak gibi degil dediler fiyatta yanilmiyorsam 30 liraydi.Daha diger sayilari alamadan almakta saçma geldi açikcasi ama bir bakin bakalim okuyan varsa bi bilgilenelim.

V

Benim daha çok merak ettigim,yasal üretilmis bir ürüm mü,korsan bir çalisma mi?Korsan Kinowa'lar üretilmisti bu ülkede bir zamanlar.Onun gibi bi sey mi?Yazari,çizeri kimler?Telif haklarinin sahibi yayinevinden izin alinmis mi?
"İstemem,eksik olsun.."

Lami Tiryaki

Çelik Blek Istanbul'da simdi adini hatirlayamadigim yerli bir arkadasin hazirladigi ve sagdan soldan kareler devsirilerek yapilmis uyduruk bir-sözümona-çizgi romandir. Macera boyunca Julia'dan, Star Trek'ten, Volkan'dan çesitli Savas sayilarindan, Istanbul resimlerinden ve tabiiki Teksas maceralarindan alinti karelerle hikaye edilmistir. Prof Oklitus bir zaman makinesi yapar. Tabii tesadüf bu ya Blek ve Rodi'yle beraber makineyi harekete geçirir ve Istanbul'a gelirler. Burada Istanbul'un turistik mekanlarinda kisa bir gezinti yaparlar. Kahvecinin bizimkilere "sizin paraniz burada geçmez abi" deyisi ilginçtir. Daha sonra Istanbul'dan ayrilip yanilmiyorsam Çanakkale'ye giderler. Orada da Kurtulus Savasi enstantaneleri yasanir.

Uydurma bir hikaye ve uydurma bir çalisma olarak tarihe geçecek absürdlükte bir kitaptir. Üstüne fiyat konulmadan alis verislerde hediye olarak verilebilir belki. Su aralar okudugum binbasi Volkan'da bu minvalde hazirlanmis absürdlük abidesi bir çalisma. Üstelik bayilerde habire arz-i endam ediyor ve herkesin gözü önünde  :)

Selamlar
Lami 

rumar80

Blek'i özellikle okumadim ama Volkan'i bir yil önce okumustum, eski volkanlari kirpip kirpip çizgi roman yapmislar. Bir de yanlis hatirlamiyorsam Volkan disindaki karakterlerin (Olga, Hakki basçavus) isimleri degistirilmisti. Çizgi roman bile denemeyecek bir olaydi.
  Ama asil ilginç yani Volkan Volkan'a karsi ve Tommiks evleniyor diye iki yayinin daha reklaminin verilmesi idi ki sanirim ve umarim onlar yayinlanmamistir.
  Sevgiler.

V

Ayrintili bilgiler için tesekkürler arkadaslar.Mevzunun oldukça "vahim" oldugu anlasiliyor.  >:(
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Arkadaslar kendimi zor tuttum ama maalesef duramadim. Ne yapayim özellikle saçmaliklara dayanamiyorum. Bu kötü espiri için simdiden özür dilerim.

Acaba 212 numarali üyemiz olan "Rodi" de professörün zaman makinesi ile mi geldi?  O zaman 213 Blek 214 Öklitus 215 Connoly olur mu?

Dedim ya kusura bakmayin.