Creepy ve Eerie Muhabbeti

Başlatan V, 20 Ocak, 2011, 20:33:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

SİZİN CREEPY'NİZ HANGİSİ...

Bu gün Creepy'nin son hikayesini de bitirdim...Akşamları uyumadan önce okunacak tam çerezlik ve sıkmayan hikaye kurgusu ile eğlenceli bir albümdü Creepy...Albümün kalitesi hakkında zaten tartışmaya gerek yok...

Forumdan kaç kişi okudu yada kim aldı bilmiyorum ama bu başlık almayanlar yada alıpta daha okumayanlara da bir itki olsun artık...

İlk albüm 5 sayıdan oluşuyor..."Sevdiğim hikaye" ve "beğendiğim çizer"  katogorilerinde iki değerlendirmede bulunabiliriz...

Çok hikaye ve çizer olduğu için tek tek anket şıkkı açmaya gerek görmedim sadece beğeni ve yorumlar yeterli olacaktır...Maksat br ikti yaratmak...

Ben Creepy'yi sevdim...

Birbirinden değişik tadlarda hikayeler içinde beni en çok etkileyen 3. sayının 136. sayfasında başlayan "BOŞLUKTA OLAY" adlı bilim kurgu öyküsü oldu diyebiliriz...Başka güzel öykü yok mu? Tabi  ki var ama ilginç sonu itibari ile sanırım bu hikaye bu albüm de en iyi hikayeler arasında başı çekecektir...

Beğendiğim çizer katogorisinde  bu albümde bir öyküsü bulunan ve tarz olarak da diğerlerinden ayrılan  çizer olarak göze batan 5. sayının 233. sayfasında başlayan "Mezarlık Girişimi" adlı hikayeyi resimleyen Alex Toth ile yine sadece 1. sayının 30. sayfasında "Kurtadam" adlı hikayeyi resimleyen Frank Frazetta başı çekenler diyebilirim...İkisi arasında bire indirebilirmiyim...Yok herhalde...

Zevkler ve güzellikler görecelidir...

Geç kalanlara keyifli Creepy'ler...

Buyurun...

hanac

Aldık ama okuyamadık.

Başlık öksüz kalmış, en kısa zamanda okuyalım ve birşeyler yazalım.

kalidor

Ortaokul yıllarındayken Korku ve Süper Korku çizgiromanlarını zevkle okuduğumu hatırlıyorum. Creepy'i de güzel fakat hikayeler çok kısa. Zamanla biraz daha uzun tutmuşlar galiba.
Crom! Ölüleri Say...

V

Creepy'nin harika baskı kalitesiyle gönlümüzü tekrardan kazanan Lal Kitap,söz verdiği

gibi Creep'den 3 ay sonra Eerie'nin 1. cildini çıkarttı.37,5Tl. etiket

fiyatlı kitap için "Yok mu indirim yapacak satıcı dostlarımız!" diyoruz... :)

"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

vay güzel haber! ama indirim isteriz o kesin  ;D

kalidor

Kapak Frank Frazetta'nın mı? Bu arada Dark Horse yayınları Türkiye'de çoğalıyor.
Crom! Ölüleri Say...

hanac

Guzel haber.

Iyi bir indirim iyi gider simdi.  :)

DAMPYR

Bu kitabın (Eerie'nin) Creepy den farkı ne ikisindede korku yazıyor.Sonra Creepy 2 ne oldu çıkmıyacakmı?biri aydınlatabilirmi acaba

kalidor

Creepy ve Eerie yılda iki kez yayınlanacak. Nisan ayında Creepy yayınlandı. Temmuzda Eerie. Creepy'nin 2. cildi Ekimde yayınlanacak. İkisi arasındaki farkı ben de sormuştum forumda :D
Crom! Ölüleri Say...

hudaverdi

[IMG]http://i13.photobucket.com/albums/a283/hudaverdi/2e4kx3l.jpg[/img]
   arka kapak,sanırım sorularınızın yanıtı oluyor...
lal yayınları,2 sinide 6 aylık periyotlarla yayınlamayı düşünüyormuş,ama 3 ayda 1 sayıya denk gelecek şekilde ayarlama yapılmış(ve çok da iyi olmuş)
   bu arada lal e sesleniyorum,3 ayda 1 çok uzun bir süre,şunu ayda 1 yapsak....

hanac

Beğendiğim hikaye 2. sayıdaki "Canavarlar Gardırobu". Syf. 73-80 arası.

Angelo Torres'in çizimlerinide çok beğendim.

hanac

Creepy dergisi ABD de 1964-1983 yılları arasında toplam 145 sayı yayınlanmış.

5 sayı bir ciltte toplandığına göre LAL'in elinde 29 ciltlik malzeme hazır.

hanac

Eerie dergisi 1966-1983 yılları arasında 139 sayı olarak yayınlanmış.

Bir ciltte 5 sayı olduğuna göre LAL'in elinde 28 ciltlik malzeme hazır.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 17 Temmuz, 2011, 11:32:23
Creepy dergisi ABD de 1964-1983 yılları arasında toplam 145 sayı yayınlanmış.

145 sayının kapaklarının hepsi aşağıdaki sayfada mevcuttur.

http://www.coverbrowser.com/covers/creepy

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 17 Temmuz, 2011, 11:34:01
Eerie dergisi 1966-1983 yılları arasında 139 sayı olarak yayınlanmış.

139 sayının kapaklarının hepsi aşağıdaki sayfada mevcuttur.

http://www.coverbrowser.com/covers/eerie