Ocak 2011 Yayınları Satış Rakamları

Başlatan pearl jam, 07 Haziran, 2011, 01:17:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gamlıbaykuş

Şaka bir yana şu an   Mayıs-Haziran ile ilgili bir anket yapılsa oturur ağlarım. Nerdeyse hiçbirşey alamadım. Van'a belli bir kısım çizgiroman getirmiştim onlarda bitti gibi birşey. Bakalım ne olacak?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

Bir de "aldıklarımızın ne kadarını okuduk anketi" yapsak mı ne?Ben Ocak ayı sayılarından aldıklarımın yarısını bile okuyamamışım henüz.Sırada o kadar çizgi roman var ki..
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Vallahi Engin abi ben aldığım 9 tanenin sadece 3 tanesini okumuşum; ama şu işlerim bir yoluna girsin kendimi çizgiroman'a boğacağım :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

On yıl önce okuyacak yeni çizgi roman bulamıyorduk,şimdi ayda 30-40 adet yeni yayın çıkıyor.Nereden,nereye.. :)
"İstemem,eksik olsun.."

V

Ankette en çok Heavy Metal'in şu ana dek katılan 42 katılımcıdan 19'u tarafından
alındığını bilmek beni heyecenlandırdı.Heavy Metal'in devamlılığı gerek Türk
çizgi romancılığı, gerekse Ahmet Kocaoğlu'nun tekrardan bu piyasaya kavuşturulması
açılarından gayet önemli..
"İstemem,eksik olsun.."

haysat

Harika bir anket olmuş,bu sayede kim neler okuyor, neler alıyor,kişilerin tercihi nedir ortaya çıkıyor.
Yayınevlerininde takip ederek yayınlarını düzenlemesi açısından güzel bir anket olacak.
Bu anketi her aya yayarak devamlılığını sağlamak lazım.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

HacıGeraltEmmi

Yeni yayınlara olan ilginin bu kadar net olması eskide direten yayınevlerine ışık olur umarım. Hep tekrar ediyorum belki ama gerçekler ortada diye düşünüyorum.

s.b

Ben yeni yayınları satın alabilmek için sürekli takip ettiğim serileri almayı şimdilik erteledim. Hem yeni ve hem de eski çizgiromanları almaya bütçem uygun değil. Sanıyorum çoğunlukta benim gibi yapıyor.

Bu listeden 14 çizgiromanı almışım.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pearl jam

Alıntı Yap
Alıntı yapılan: gunessemerci - 07 Haziran, 2011, 21:33:57
Bence istatistiksel bir hesaplama için yeterli değil.En az 100 kişi olmalı diye düşünüyorum.

70 milyonluk ülkede 5-10 bin kişiye ( sayıları tamamen salladım  ;D ) anket yapıp seçim sonuçları aylar öncesinden tahmin edilebiliyorsa en fazla 3-5 bin satan kitaplar için 50 kişinin oyu dahi istatistiksel değer taşır bence. Forumdaki herkes aynı türlere ilgi duymuyor, tek tip bir alıcı yok o yüzden örnekleme de ( böyle mi deniyordu? ) fena değil bence. Ayrıca dikkat ettiyseniz baştan beri sıralama pek değişmedi 1000 kişi de olsa fazla değişmez üç aşağı beş yukarı aynı sonuçlar çıkar diye düşünüyorum.  Ama tabi gönül ister ki 300 kişi katılsın :)

hanac

Oyunu kullanan 45 kişiden 33'ü Greystorm almış.

Neredeyse her 4 kişiden 3'ü anlamına geliyor.

Gerçekten çok yüksek bir oran.

NIC

Anket olayını kim düşündüyse harika olmuş ama Ocak ayında Mystere km çıkmamışmıydı,listede göremedim sanki ???

altay1944

Mayıs ve haziran aylarına uyarlandığında sonuç ne çıkacak acaba.Unutulmamalıdırki her yeni yayın bütceyi zorladığı için en onmaz okuyucuyu bile bazı serilerden vaz geçmeye itebiliyor.Kalitesi(zliği)nden dolayı lal serileri üzülerek bıraktım.1001 şimdilerde baskı olarak çok güzel.Arkadaşlar değerlendirme yaparken fiyat,yayınevi kalitesi ,okuyucuya erişebilirlik ve kahraman olarak düşünürse bu tür anketler çok belirleyici olur.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Alıntı yapılan: NIC 39 - 08 Haziran, 2011, 10:48:07
Anket olayını kim düşündüyse harika olmuş ama Ocak ayında Mystere km çıkmamışmıydı,listede göremedim sanki ???

Yeni Martin Mystere olarak var

Tarkan Kurt

Anket sonuçlarına bakıyorumda ilk 3 te Greystorm, Volto Nascosto ve Yürüyen Ölüler'i görmek beni hiç şaşırtmadı. Demekki okuyucu yeni ve kaliteli yayınları istiyor. Daha doğrusu asıl kriter kaliteli baskı. 1001 Roman'ı bu anlamda tebrik etmek gerek. Okuyucu artık çamur gibi basılmış eserleri istemiyor. Bununla birlikte benim için anketin önemli sonuçlarından biri de şu ana kadar ankete katılan 49 kişiden 20 sinin Tolga'yı almış olması. Bu durumda Tolga'nın satış rakamları benim beklentilerimin oldukça üzerinde hatta Tarkan'dan bile iyi satmış gibi görünüyor. Özer Sahaf Tolga'ya başlarken 6 sayı yayınladıktan sonra satış durumuna göre devam edip etmemeye karar vereceklerini söylemişti. Anket sonuçları satış az diyerek yayından vazgeçme mazeretini Özer Sahaf'ın elinden almış gibi görünüyor.

hanac

50 oy kullanılmış bile. Çok iyi rakam.

Oylarını kullanmayan üyelerimizi de oylarını kullanmaya davet ediyorum.