Jbc Yayıncılık : Yorumlar , Eleştiriler , Temenniler

Başlatan Jedmau, 22 Kasım, 2011, 16:07:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Alıntı yapılan: xmenac - 11 Şubat, 2015, 19:18:48
Bir süredir dikkatimi çeken bir şey var, ben genelde kargo avantajı nedeniyle az sayıda kitap alacağım zaman kitapyurdu'nu kullanıyorum. İstanbul'da da olmadığım için etiket fiyatından daha ucuza almak için internet dışında seçeneğim yok maalesef. Fakat yayına çıktıktan bir süre sonra Batman eserlerine baktığım vakit, stokta yazısına hiç denk gelemedim(sayıları güncel olarak değil de geriden takip ediyorum). Genelde tedarik süresi 3 iş günü olarak gözüküyor. Idefix'te ise Batman - Yeni Dünya hariç hemen hemen hepsi stokta gözüküyor. Ertan Bey bir mesajında D&R'ın epey alım yaptığından bahsetmişti, Idefix de bildiğim kadarıyla D&R ile aynı grubun bünyesinde. Forumdan takip ettiğim kadarıyla Batman - Kara Ayna'nın baskısı tükenmişti, toplu alımlar sayesinde mi halen stokta gözükebiliyor acaba merak ettim.

D&R ve Idefix'te 50 TL'lik ücretsiz kargo sınırı olduğu için değindiğim gibi Kitapyurdu bana daha cazip geliyor 20 TL'lik sınırı ile ama tedarik süresi kimi zaman vazgeçirebiliyor beni. Acaba kitap piyasaya çıktığında diğer sitelere göre daha az sayıda stok yaptıkları için ya da ellerindeki stokları daha çabuk sattıkları için mi böyle gözüküyor. Yoksa JBC'nin satış politikasıyla alakalı bir şey mi bu diye sormak istedim. Genelde Idefix ve D&R çizgi roman tarzı yayınlar için daha ideal bir mecra gibi bir algı oluşuyor bende, yayınevi de bu yönde bir satış politikası mı izliyor, o sitelere ağırlık vermek gibi?

Merhaba ,

Evet Kara Ayna tükendi , sanırım ellerinde biraz stok var o yüzden stok var gözüküyor.

Kimseyi kimseden ayırmıyoruz , fakat kitapyurdu bizden direk alım yapmıyor , dağıtım kanalı ile hallediyorlar.

D&R ise çok ciddi miktarlarda alım yapıp , idefixe , prefix gibi kendisine ait noktalar için aynı stoğu kullanıyor.

Sevgiler
Ertan

Jedmau

Ufak bir güncelleme yapmak isterim.

Geçenlerde bir arkadaşım ile görüşüyordum , aslında kişisel durumları paylaşmayı sevmesemde bunu yapmamın iyi olacağını söyledi. Bende paylaşmak istedim.

Şu an için Deadpool Kills Marvel Universe , Killustrated ve 5 Ronin son okumada , bugün yarın baskıya girecekler. Ailen'in Ölümü ve TDKR son okumaları tamamlayamadım. Bunun nedeni Babam'ın sağlık durumu , yaklaşık 4-5 haftadır kendisi ile uğraşıyordum. Sonunda dün ameliyat oldu Ankara'da şuan için durumu gayet iyi.

2015 yayınlarından 4 tanesi basım için hazır , sadece DC den anlaşma kopyamızı bekliyoruz. Oda geldiğinde diğer yayınlarıda baskıya vereceğiz.

Önümüzdeki 10 günlük süreçte önümüzdeki 3 aylık dönemin tüm yayınlarını yetiştireceğiz.

Sormak istediğiniz sorular varsa bugün buralardayım.

Sevgiler
Ertan

gamlıbaykuş

Ertan abi büyük geçmiş olsun. Amca beye acil şifalar dilerim. Ama yeni yayınları da dört gözle beklediğimizi bilmeni isterim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Darkopal

Büyük geçmiş olsun Ertan bey. Biz de son aylarda buna benzer bir sıkıntı yaşayıp atlatmıştık. O yüzden sizi gayet iyi anlıyorum. Babanız tez vakitte eski sağlığına kavuşur inşallah.

Ahmet Oktay

Jedmau

Sakızlı Ohannes Paşa

xmenac

darkwood

Çok geçmiş olsun, yayınların son durumu ile ilgili bilgiler içinde ayrıca teşekkürler.
Darkwood Sakinleri..

doktor1881

acil şifalar dileyip bize zaman ayırma nezaketini gösterdiğiniz için teşekkürler

Pulluk

Geçmiş olsun. Çizgi romanlar geç de okunabilir, mühim olan sağlık.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

alan ford

Ertan Bey çok geçmiş olsun , acil şifalar.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Chuck

Geçmiş olsun Ertan abi bi an önce tam olarak iyileşir inşallah.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

ghostrider

Geçmiş olsun Ertan Abi ben bir soru soracaktım. Batman Baykuşlar Gecesini ne zaman basmayı düşünüyorsunuz?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.