Çizgi Düşler'den taze haberler

Başlatan HacıGeraltEmmi, 14 Eylül, 2012, 23:52:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CRMANIA

Alıntı yapılan: ninjagamer - 15 Eylül, 2024, 04:38:03Bu bilgiyi kimden aldınız bilmiyorum ama Disney'in telifi başkasına vermek için bir hamlesi olmadı bildiğim kadarıyla. Sadece full lisans vermeye çalışıyorlar. Yani çizgi roman dışındaki franchise ürünleri de tek bir firmaya vermeye çalışıyorlar. Doğal olarak rakam da kat kat artıyor. Ülkede bunu karşılayabilecek çok fazla kurum yok. Belki 3-5 büyük yayınevi girebilir o riske. Ama şimdiden söyleyeyim. Bahsedilen telif ücretleri ile Koç veya Sabancı olsa yine zarar eder. Çünkü ürünlerin satış rakamları belli. 5 kat fazla satsa yine kurtarmayabilir. Biz okuyucular adına en iyisi olur umarım.

Çok yakın bir arkadaşım ajansta çalışıyor. demin tekrar konuştum, o kadar da yüksek bir telif istenmemiş. Sadece sizin dediğiniz gibi çizgi roman yanında başka ürünlerde yapılsın isteniyormuş. Defter kupa falan. Bence birileri yakında alır. Ama dediğim gibi çok büyük bir rakam değilmiş. Deve 1 akçe 1000 akçe olayı gibi

CRMANIA

Alıntı yapılan: ninjagamer - 15 Eylül, 2024, 04:53:31Ayrıca Çizgi Düşler Japonya'nın en büyük 2 yayıncısından birinin ana partneri durumunda. Eğer ki kartlarını doğru oynarlarsa sektörün 2 veya 3 numarası olmaları hiç şaşırtıcı olmaz. Çizgi Düşler'den çıkan sadece Sessizliğin Sesi serisi bugüne kadar Marmara Çizgi'nin bastığı tüm mangaların toplamı kadar satmış olabilir. Önemli olan bundan sonra yapılacak tercihler. Zaman ne gösterir bilinmez.

Sanırım çizgi düşler ekibindensiniz. Yazdıklarınız fazla detaylı ve iddialı. İnşallah sizin dediğiniz gibidir satış rakamları ama Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi. Marmara'nın monster gibi dünyada çok popüler mangaları var. Sadece sessizliğin sesi tüm marmara mangaları kadar satsaydı şu an çizgi düşler her ay 5-6 yayın basardı, belki star warsı alırlardı. Kafama çok yatmadı.

İnşallah toparlanırlar ama bence manga ile artık zor.

ninjagamer

Alıntı yapılan: CRMANIA - 15 Eylül, 2024, 17:15:45Çok yakın bir arkadaşım ajansta çalışıyor. demin tekrar konuştum, o kadar da yüksek bir telif istenmemiş. Sadece sizin dediğiniz gibi çizgi roman yanında başka ürünlerde yapılsın isteniyormuş. Defter kupa falan. Bence birileri yakında alır. Ama dediğim gibi çok büyük bir rakam değilmiş. Deve 1 akçe 1000 akçe olayı gibi

Kesinlikle çok yüksek bir telif istendi. Bunu Çizgi Düşler dışında isteyen başka bir firma da beyan etti bana. Hayırlısı olsun diyelim.

ninjagamer

Alıntı yapılan: CRMANIA - 15 Eylül, 2024, 17:20:20Sanırım çizgi düşler ekibindensiniz. Yazdıklarınız fazla detaylı ve iddialı. İnşallah sizin dediğiniz gibidir satış rakamları ama Açıkçası bana pek inandırıcı gelmedi. Marmara'nın monster gibi dünyada çok popüler mangaları var. Sadece sessizliğin sesi tüm marmara mangaları kadar satsaydı şu an çizgi düşler her ay 5-6 yayın basardı, belki star warsı alırlardı. Kafama çok yatmadı.

İnşallah toparlanırlar ama bence manga ile artık zor.

Çizgi Düşler ekibinde değilim ama kitapları kaçar tane bastıklarını ve kaçıncı baskıda olduklarını biliyorum. Aynı şekilde Marmara'nın da.

Ayrıca Monster'in popüler bir ürün olduğunu bildiğinize göre Sessizliğin Sesi'nin ondan daha popüler olduğunu da biliyorsunuzdur.

Toparlanmalarını gerektirecek bir sorunları olduğunu da düşünmüyorum açıkçası. Ben sadece üzerlerindeki gereksiz yüklerden kurtuldular gözüyle bakıyorum. Çünkü çıktıkları ürünlerin satış istatistikleri belli. Adamlar Injustice, Güngezgini, Sessizliğin Sesi gibi piyasanın çok üstünde işlerden kazandıklarını 200-700 arası o da zorla satan İtalyan ekolüne gömdü.
Star Wars özelinde konuşuyorsanız da diyeceğim şu ki çizgi roman piyasasında Star Wars çok da önemli bir marka değil.

CRMANIA

Açıklamanız için teşekkür ederim ama bence hala tek bir serinin Marmaranın tüm mangalarından daha fazla satmış olması ihtimalı bana pek mantıklı gelmiyor. İki yayıncı da buraya üyeymiş galiba. İlke abi ve köstebek abi sanırım. Birinci ağızdan açıklama yaparlarsa daha iyi olur kanımca.