TÜYAP 2012

Başlatan hanac, 05 Kasım, 2012, 22:17:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Bu geçen yılki fuara ayrılmış bir sayfa sanırım.

Bu yılın gözlemlerini 2012 Tüyap başlığında paylaşmak daha faydalı olacaktır.

pearl jam

Alıntı yapılan: kedidiro - 20 Kasım, 2012, 20:26:17
geçen yıl olduğu gibi bu yıl da açılış gününde kitap fuarındaydım. işte izlenimlerim( bazılarını dostlar önceden yazmış olabilir, kusuruma bakılmasın)
1- kesinlikle ucuz kitap almak için fuara gitmek gereksiz. yakında başlayacak idefixin sanal kitap fuarından çok daha hesaplı alışveriş yapılabilir. ancak benim için o ortamda kitapların arasında, dostlarla olmak daha önemli. o yüzden fuarı seviyorum.
2- geçen sene tam çıkmak üzereyken ilyas'ın yerini farkedebilmiş, muhabbete fırsatım olmamıştı. bu kez erkenden uğradım ama bu kez de çoluk çocuk gittiğimizden yine oturup çayını içemedik. allah ona bize ömür versin, yıllar tükenmez nasıl olsa..
3- gitmeden önce 9 kitaplık bir liste yapmıştım 30 kitap alarak ve bazılarında da aklım kalarak çıktım (becerebilirsem fotoğrafını yükleyeceğim)
4- marmara çizgi 2013 yılı içinde bone serisini tamamlayacağını söyledi. ama beni asıl heyecanlandıran haberler versus'taydı. az ama çok değerli çizgi romanlar çıkaran bu yayınevi '' rembetiko'' isimli, ödüllü bir çizgi romanı yayına hazırladıklarını ve tardi- malet serisinin '' istasyon sokağı no:12'' isimli macerasının fuara yetişmediğini ama elinin de kulağında olduğunu söyledi.
5- hasretle beklediğim lone wolf and cub'u aldım iki arada bir derede önce onu okudum ve boşuna efsane olmadığını anladım.
6- ve şimdi haysat ali bey'in eklemesiyle hatırladığım üzere oğlak yayınlarından hombre isimli yeni bir çizgi romanın da yayınlandığını gördüm. aldım ama henüz okuma fırsatı olmadı

Selami hocam bu güzel haberler için teşekkürler. Bone ve Versus haberlerine çok sevindim. ( versus haberlerini daha önce ercoktay da vermişti orada yazamamıştım )

Lone Wolf ile ilgili daha ayrıntılı yorumunu kitabın başlığına bekliyoruz ama ne de olsa hakkında "güzelleme" yazdığın bir kitaptı :)

Fuara giden arkadaşlardan biri de marmara ya borgia ve enki bilal le ilgili planlarını sorsa da ilk ağızdan bir cevap alsak ne güzel olur

dean

hennessy

Bus sene her halde kasım ayı rekor kırılmıştır kaç kitap oldu hesaplayan oldumu
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Cumartesi günü Tüyap Kitap Fuarında Büyülü Dükkan Standındayım herkezi beklerim....

HacıGeraltEmmi

Şok bir gelişmeden sizleri haberdar edeyim; yarın fuarda olanlar nihayet, en sonunda, herhangi bir arıza, matbaa sorunu, kamyon devrilmesi, deprem olması, fuarın erken tatil edilmesi gibi bir durum yaşanmazsa ve rabbim de sağlık sıhhat ve afiyet verirse; Red Sonja 3. cildini marmara çizgi standından temin edebilecekler :o 8) ;D :D ;)

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: pizagor - 24 Kasım, 2012, 00:07:43
Hadi canım :o

Erdem abinin yalancısıyım, ona göre yani ;D

tunaorhun

tommikser

Erdem abinin yalancisi olursan işin iş abi ;D ;D

ercoktay

Pazar günü bir defa daha girmek istiyorum. Bu sefer hem maceraperest hem de marmara çizgiye uğramayı düşünüyorum. Gereklinin yeni yayınlarını da talan edeceğim inşallah.

dean

Şimdi ikinci partiyi almaya gidiyorum :)

hennessy

Evet arkadaşlar malesef fotoğraf çekemedim yoğunluktan ve koşturmacadan ve gezmekten :) Kısa ve öz bu ay sıfırı tükettim sagolsun İlyas akşam yemeği ısmarladı yoksa aç kalacaktım :).Güzel birgün dü İlyasın sıtandında ilke nin standında gidip geldim.Mişel abiye selam verdik ve aşağıdakileri alıp otostopla pardon İlyasın arabası ile geri geldik :)

Yürüyen ölüler kitaba sonunda ulaştım hemide HC versiyonuna hemide 10 TL ye :)

Emre kardeşimin deyimi ile Gizli İstifa bizim bildiğimiz Gizli İstila kalitesi ile bizi mutlu etti

İlke'!nin standa gittim abi burayı talan edebilirsin dedi bizde gönlümüzden kopanı aldık :)

Çizgi düşlerin bu yeni yayınına göz atmadan es geçmeyin derim çizimleri çok iyi heleki ikinci dünya savaşı ile ilgili detaylar çok iyi pilot ve hava indirme askerlerinin botlarına havayi fişek takmaları gibi ayrıntılar es geçmemiş.

Avengers 6

Hulki Cevizoğlun'dan imzalı kitap aldım yalnız kısa konuşmamızı yazmadan geçemeyeceğim
HC:Tüyapta görevlimisiniz
MT:Evet Murat Tüfekçiler adına imzalarmısınız
HC:Yaka kartınızda Fuat Erkul yazıyor :)

hennessy

Alıntı yapılan: gunessemerci - 24 Kasım, 2012, 01:21:13
Erdem abinin yalancisi olursan işin iş abi ;D ;D

Yok doğru demiş gördük kitabı :)

kalidor

Crom! Ölüleri Say...