The Hobbit: The Desolation of Smaug

Başlatan dean, 24 Nisan, 2013, 17:25:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 12 Haziran, 2013, 11:06:25
Evet fragman çok iyi.

İlk filmi beğenmekle birlikte çok çocuksu bulmuştum ama aksiyon dozu çok iyi idi.

Demişiz ama filmi çok beğenmedim.

İlk filmin çok çok gerisinde kalmış.

Ama sanırım 3. film ile toparlarlar ve iyi bir ifnal yaparlar.

dean

Aslında filmi vizyona girdiği zaman gidip 3d izlemiştim ama buraya eleştirisini yazmamışım.

İlk önce şöyle bir durum var ki Hobbit, Lord of the Rings değil. Lotr'un yönetmeni Peter Jackson çekiyor, aynı dünyanın 50-60 yıl öncesinde geçiyor ya da hemen hemen aynı oyuncular oynuyor diye Lotr gibi, hatta ona yakın bir film bile beklememek lazım.

Hobbit kitabı zaten çocuk kitabı olarak yazıldı. Üstelik Lord of the Rings'ten bile önce yazıldı. Bu da filmin anlatım tarzıda tabi ki etkiliyor. Bununla birlikte yönetmen Peter Jackson, Hobbit'te yazar J. R. R. Tolkien'in diğer orta dünya kitaplarından da çok materyal kullanıyor. Hobbit filmlerinin ciddi anları bile hep diğer kitaplara ait desek yanılmış olmayız.

Hobbit'i aldığımda ilk filme gitmeden 10 gün evvel felandı. İlk gece oturdum 150 sayfa felan okudum ve bir daha elimi bile süremedim. Bir kere 2 sayfa okuyabildim o kadar. Açıkçası Hobbit'i bir çocuk kitabı olarak bile zayıf buldum. Bütün bunların üzerine Hobbit filmini izlediğim zaman bayıldım. Çünkü o kitaptan bu filmleri çıkarmak bile Peter Jackson'ın özel yeteneğini gösteriyor.

The Hobbit: The Desolation of Smaug'a gelirsek en az The Hobbit: An Unexpected Journey kadar beğendim. Bu filmleri ben orta dünya da geçen bir masal olarak bakıyorum. O süreçte Lord of the Rings'e göndermeler yapması da artı özelliği olarak kalıyor akıllarda.

dean

Bu arada filmin Blu-ray ve Dvd'leri çıktı. Ben de 2d Blu-ray aldım.

dean

Filmin Extended Edition'ı bu hafta raflarda.

Mrtekin

Lotr da en zayıf halka 2.ci olan, iki kule idi, kitabı da ara geçiş olduğu için biraz zayıftır.

Peter Jackson, hobbit de buna meydan vermedi, kurguyu öyle bir yaptı ki, smaug'un çorak toprakları, serinin en sağlam filmlerinden biri oldu.
They drew first blood...

Gambit

Alıntı yapılan: dean - 02 Aralık, 2014, 16:26:03
  Filmin Extended Edition'ı bu hafta raflarda.

Yeni masraf cikti iste gorulemeyen

isin kotusu, filmi de 3 kere izledim bile zaten isin yok 1-2 kere de extended i izle

cidden vakit yok

dean

Alıntı yapılan: Gambit - 03 Aralık, 2014, 13:48:39
Yeni masraf cikti iste gorulemeyen

isin kotusu, filmi de 3 kere izledim bile zaten isin yok 1-2 kere de extended i izle

cidden vakit yok

Ama yine de Lord of the Rings ve Hobbit olunca insan dayanamıyor değil mi  :)