Kit Taylor - HOZ

Başlatan hanac, 10 Kasım, 2011, 19:06:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dursar

AYLIK KİT TAYLOR MÜMKÜN OLUR MÜ

caretta

Bu ay çıkan Kit Taylor-Hoz 3.ciltteki editoryal yazıyı dikkatle okudum.Bu gibi editoryal yazıları ben çok önemserim.
Genellikle de satır aralarında yayınevinin yayın politikasını da bulursunuz.Bu konuda Oğlak Yayıncılık'a çok
kırgınım çünkü Hem dizi Teks'in hem de Altın Teks'in iç kapakları boş.Burnundan kıl aldırmayan Oğlak Yayıncılığı
bir tarafa bırakalım.
    Haşim Bey diyor ki aylık Kit Taylor mümkün değil.Sebebi de 2012 yılı için sadece 15 orijinal sayının telifinin
alınmış olması sanırım.Temmuz,Eylül ve Kasım 2012'ye kadar toplam 6 cilt Kit Taylor çıkmış olacak.6x2.5=15
orijinal sayı.Benim tahminim 2013 de böyle gider.2014'ün sonlarına doğru karar zamanı gelecek çünkü 128
sayfalık orijinal 42 sayı tamamlanmış olacak.Artık 4x96 mı olur 5x96 mı olur aylık ciltler gündeme gelebilir.En azından Zagor Klasik gibi 4x96'lık aylık ciltler ideal olur.Sevindiğim taraf Haşim Bey'in seri yarım kalmayacak sözü
vermesi.Haşim Bey de verdiği sözü tutar.

s.b

Şu andaki kaliteyi bozmadan aylık yayına geçmesini ben de istiyorum. Ama yayınevinin bunu yapmaması için bir nedeni varsa ona da saygılıyız. Bunca yıl sonra bizi Kit'imize kavuşturdu ya o da yeter.
Şu anda yayınlanmakta olan maceraları biraz çocuksu bulanlar sabır gösterirlerse o mükemmel maceraları da görecekler.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

caretta

Hoz-Kit Taylor 3.cildi okudum. İki ilginç izlenimim var.

Birincisi 'Büyük Meçhul' denen örgütçünün öyküsünü tam 42 yıl önce Ceylan Yayınları'nın yarısı West yarısı Kit Taylor olan 'Tomteks' dergisinde okumuştum. Ama bu seri 28 fasikül sürmüş ve macera yarım kalmıştı.

İkinci izlenimim ise Kit Taylor'u yayınlayan Ceylan Yayınları ile ilgili. 26. fasikül 26.5.1960'da yayınlanmış.
Yani 27 Mayıs İhtillali'nden bir gün önce ! Ertesi gün askeri darbe olmuş, Adnan Menderes hükümeti devrilmiş.
Bir hafta sonra 2 Haziran 1960'da 27.fasikül çıkmış ! Devamlılığa, sorumluluğa bakın.

Aslında her askeri darbe döneminde hiçbir çizgi roman kesintiye uğramadan gününde çıktı.
1971'de de 1980'de de. Rahmetli Cumhurbaşkanı Turgut Özal' sıkı bir Red Kit okuru olduğunu kendi söylemişti.
Belki de darbeci generaller arasında da sıkı Teks, Zagor, Tommiks, Teksas, Karaoğlan okurları vardı!

caretta

Haşim Bey bugün bana telefon etti.Bir yayıncının bir okurunu telefonla araması da okuyucularına olan saygının da
zarif bir göstergesidir.Kendisine teşekkür ederim.Haşim Bey diyor ki Kit Taylor'un bütün yayın telifi 250 albüm için
alınmıştır.Kit Taylor'un şimdilik aylık çıkmasının teknik olarak imkansız olduğunu söyledi.Eşi Başak Hanım'la yoğun
bir çalışma içinde olduklarını ve düzenli yayın sözü verdikleri Dylan Dog ve Tom Braks'ın düzenli yayınlanması için
de şimdilik Kit Taylor'un iki aylık olarak yayınlanacağını söyledi.
   Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.Haşim Bey de verdiği sözün arkasında durarak iyi işler çıkarıyor.Forumda niye
yazmıyorsunuz dedim? Şimdi yazsam birileri ile polemiğe girebilirim dedi.Ama forumumuzu takip ettiğini,yorumları
okuduğunu söyledi.

aa

HOZ bu güne kadar her dediğini yaptı. Bundan sonra da yapacağına inanıyorum.
Esse Gesse Hayranı...

rumar80

Bir zamanlar düzensiz yayıncılığı ile eleştirimi almış olan Haşim Bey'e şimdi teşekkürlerimi sunarım.
  Yayınlarında da umarım istediği başarıyı yakalamıştır.
   Hele Lone Ranger sürprizi....

darkwood

250 tane albümün 2 ayda bir yayınlanarak tamamlanması çok uzun bir zaman gerektirecektir, bu sebeple Kit Taylor'un aylık olarak yayınlanmasını bende tercih ederim.
Fakat Haşim bey e hak veriyorum 2-3 yayını 1 ayda çıkarmak gerçekten kolay bir iş değil.
Fakat  Tom braks 20. sayıda tamamlandıktan sonra "onun boşluğunu başka bir yayın ile doldurmaz ise" o zaman aylık olarak yayınlanma ihtimali olabilir diye düşünmeden de duramıyorum.
Yayıncı olarak okuyucusuna son gelişmeler ve yayın düzeni ile ilgili gerekli bilgileri ulaştıran Haşim Öz'ü kutluyor, güzel yayınlarının istikrarlı bir şekilde devam etmesini diliyorum.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Haşim Beyi bende kutluyorum.Okuyucuya karşı olan saygısından ve düzenli yayın çıkarmasından dolayı.İyiki Varsın Hoz... 8) 8) 8)

hanac

DAMPYR

Tonbraks ne oldu Hasan yayınına sonmu verildi.... ???

hanac

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 04 Temmuz, 2012, 14:43:29

Bilmiyorum dostum, hiç bir açıklama yok.

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 14 Nisan, 2012, 15:09:10
Arkadaşlar HOZ Comics'den Duyuru geldi;

HOZCOMICS SEVERLERE DUYURULUR!

HOZCOMICS, MAYIS AYI İTİBARİYLE YAYIN HAYATINA EGE'NİN ŞİRİN KASABASI AYVALIK'TA DEVAM ETME KARARI ALMIŞTIR.
BU NEDENLE ÇOK SEVDİĞİNİZ TOM BRAKS'IN 10. SAYISI, ANCAK HAZİRAN AYINDA SİZLERLE BULUŞACABİLECEKTİR.
OKUYUCULARIMIZA SAYGI VE İSTİKRARLI YAYIN POLİTİKAMIZ GEREĞİNCE, BU DURUMU BİRİNCİ AĞIZDAN SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİK.
YENİLENMİŞ İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ EN KISA SÜREDE KİTAPLARINIZDA VE SİTENİZDE DUYURULACAKTIR.
GERÇEKLEŞECEK BU 1 AYLIK GECİKMEDEN DOLAYI ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİZ.
MAYIS AYI YAYINLARI: MAXİ DYLAN DOG 3 - KİT TAYLOR 3

NEREDE NEFES ALIRSAK ALALIM, ÇİZGİROMAN OKUYALIM!..

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 04 Temmuz, 2012, 14:43:29

Tonbraks'ı bilmiyorum ama Tom Braks'ın 10.sayısının Haziran ayında çıkması gerekiyordu.  ;)

Adres değişikliği nedeni ile, TomBraks'ın Haziran ay'ında yayınlanacağı yayınevi tarafından yukarıdaki duyuru ile çizgiroman severlere bildirilmişti.  ??? 

Darkwood Sakinleri..

aa

HOZ da bozulmaya başladı galiba...Yayınına son verildi ise de br açıklama olmalıydı.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

Bana öyle geliyor ki araya sürpriz yayınlar aldılar ve onlarla meşkuller.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN