Kim Kazanır? (2015)

Başlatan xmenac, 10 Nisan, 2015, 20:08:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Mayıs, 2015, 00:18:08
Şampiyon belli olsun, Druuna vs. herhangi bir erkek kahraman oylamasına başlayacağım... Sami Ağabey'den bomba yorumlar gelecektir (18'lik çıtır muhabbeti daha unutulmadı Sami Ağabey :) )

Onun karşısında herkesin sırtı yere gelir. Hiç karşılaşmamak daha iyi.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ralph

Sonunda ikinci tur ve daha çetin mücaadeleler.

Superman alır diyorum.

Harun Ça

Her ne kadar HSD üyesi olsamda Supo diyorum.

s.b

Alıntı yapılan: trooper - 09 Mayıs, 2015, 02:36:09
Foruma ilk mesajımı Superman'in şerefine atıyorum. Finale kadar daima Kal El ;)

Tebrik ederim. Doğru tercih.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

xmenac

Superman 20'ye 11 kazandı.

Sıradaki ankette Batman ile Daredevil karşı karşıya geliyor.

ferzan

Yanlış anlaşılmasın, Batman'i ayrı severim, Daredevil'i apayrı severim ama terazi DD'den yana az daha ağır çeker benim için...Gotham'ın zengini, silme artistlikten ve kasılmadan ibaret, teknolojik donanım budalası, takıntılı playboy Bruce nere, hayata 1-0 yenik başlamış, teknolojik donanım şöyle dursun görmeyen gözleri dolayısıyla hislerinden gayrı hiçbirşeyi olmayan, buna rağmen Hell's Kitchen'in bağrından kopan yiğitler yiğidi, adamın damıtılmış saf hali Matt Murdock nere...

Biri babadan zengin, son derece sıradan ve anlamsız bir sokak soygununda ailesini yitirmiş ama el bebek gül bebek büyümüş tüm afra tafrasına rağmen...Diğerinin ailesi öyle gasptan masptan değil, doğrudan hayattan kopma, resmen paramparça, sıfırdan zirveye bir tırmanış öyküsü...Mesleki konumuna tırnaklarıyla kazıya kazıya, burslu okuya okuya gelirken, öyle yapay ortamlarda da değil, sokaklarda yetiştiriyor kendini, gece yarıları spor salonlarında eşek gibi ter atıp gözünü kırpmadan vizeye, finale yetişiyor sabahına...Daha güç kısmına bile gelmemişken, bakınız nasıl da gönlümüzü aldı daha kavga başlamadan Matt Murdock efendi...Ötekinin ömründe birine borç vermişliği, bir büyüğü olan emektar Alfred'e emretmemişliği var mıdır acaba bir gün olsun...Vardır elbet ama Matt'in ki kadar içten olmadığı kesin...

Gel gelelim güç konusuna...Şu kadarını söyleyeyim, ışıklar söndüğü anda Batman'in işi biter...Termal görüş, kızılötesi bilmemne falan da bir yere kadar...DD döver ama insan gibi döver...Dövdükten sonra kaldırır Bruce'u, çorba içirmeye götürür...Dövdüğü adamın yüzünü yıkar, ağzını çalkalatıp tükürtür, avucundan su içirir...DD sadece fiziksel kavgada değil, insanlığıyla da döver...

Düne kadar şu başlığa tenezzül edip girmiyordum, içimdeki ucuz holiganı zaptediyordum ama yeter gayrı...Kahraman var, kahramancık var...Açın gözünüzü a dostlar...Ankette DD kazanamayacak, Batman'in karizması ve adının yanında esamesi okunmayacak, şimdiden belli oylamanın sonucu ama aslında havada karada alacak olan tek kişi varsa o da DD'dir...Hem fiziken, hem manen...

Batman de, Daredevil de benim gözümde asla birer superhero olmadı, daha fazlası ve tanımlanmamış daha başka birşeydi her ikisi de...Bu sebeple ikisini de sevdim ama iş kavgaya gelince gökdelenlerin kara şovalyesi, gotik simgeyi değil de ara sokakların, köşebaşlarının, yangın çıkışlarının, çatıların kan kırmızı renkli abisini tercih ettim...Para, karizma ve donanım, kavga kazanmak için yeterli değil, yürek ise herşey... 8)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

doktor1881

Ferzan yazısını okumadan Daredevil dedim.Yazıyı okuyunca hayran kaldım Bu kadar gerçekci ve edebi yazı için gönülden tebrikler ferzan

Chuck

İkisinide çok severim. Sırasıyla en sevdiğim iki karakterdir Batman ve DD. .

Ama Batman zekidir iki çıngırak çınlatır DD'nin iki saniyelik dağılan dikkati sonunu getirir.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

darkwood

Her ikisi de iyidir tabi ama Batman işi götürür.
Darkwood Sakinleri..

xmenac

Sayın Ferzan'ın yazdığı mesaj ankete epey yansımışa benziyor. Durum 13'e 10 şimdilik. Fark her an kapanabilir gibi. :)

xmenac

Batman 15'e 10 kazandı.

Sıradaki ankette Wonder Woman ile Supergirl (Kara Zor-El) karşı karşıya geliyor.

@Serhan

Dc vs Dc ?!?!?!
Çok zor bir seçim.
Supergirl kadar WW yide seviyorum. Ama ben Supergirl diyorum üzülerek  :(

xmenac

İlerleyen anketlerde bol bol Marvel karakterleri de birbirlerine karşı yer alacak. İlk turdaki 32 anketin 20'sinde Marvel, 12'sinde DC karakterleri kazandı. ;D

yunusmeyra

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

doktor1881