Ana Menü

Tanışma

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2009, 10:20:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Paylaşımlarınızı merakla bekliyorum

hennessy

Sayın kaptanım hoşgeldiniz.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Hoşgeldin Kaptan.
"İstemem,eksik olsun.."

drfuhrer

hoş bulduk çok değerli dostlarım...ben de sizi özlemiştim...
bu arada hoş geldin aramıza kaptan...

s.b

Hoşgeldiniz Rise ve mister arkadaşlarımız.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Alıntı yapılan: Sam - 16 Ağustos, 2013, 12:56:59
Selam ben sam
Yataka serisi ile ilgileniyorum nereden bulabilirim yarımcı olabilecek kimse varmı
Şimdiden çok teşekkürler

Hoşgeldiniz Sam, umarım forumda keyifli vakit geçirirsiniz.

Aradığınız çizgiromanlar bunlar mı, sanırım forumda hiç muhabbeti olmadı ama bir daha kontrol edeyim.

V

"İstemem,eksik olsun.."

DAMPYR

Hoşgeldin Sam umarım aradığın kitabı bulursun... :D :) ;)

drfuhrer

hoş geldin sevgili sam

darkwood

Sam formumuza hoşgeldiniz, Yataka eski bir seri ve ciltleride çok nadir çıkıyor.
Umarım aradığınızı bulabilirsiniz.
Darkwood Sakinleri..

Hayalet

Merhaba, ben de aranıza dün katıldım. Yaşlı sayılırım 40'ın üstünde. Çizgiromana 70'lerde ağabeyimin Tommiks Texas'ları, Mr.No'ları ile başladım. Ama hiç bir zaman düzenli okumadım, o yıllarda daha ziyade defterlere kendim çizerdim. Bu çok uzun bi hikaye aslında bir konu başlığı açıp bi ara anlatırım.(Hatta yazılısı var da bilgisayara o kadar sayfa nasıl aktarırım bilmiyorum) Tommiks'i çok severdim o zamanlar, zira iki tabancası vardı hele bir de şapkasını takmak yerine sırtına atıyordu ya ben çocuk aklımla buna fena tav olurdum. Sonra kısa aralıklarla Tom Braks, Zagor, Örümcek Adam, Süperman, Conan okudum ama hiç bir zaman sıkı bir takipçi olmadım. Benim çizgi romandan çok mizah dergileriyleydi işim lise ve üniversite yıllarımda. Haa bi de 90'larda bi ara Milliyet Gazetesinin ek olarak verdiği tüm Red Kit fasiküllerini topladım, hepsini okudum, hala dururlar o gazete kağıdına kötü baskılı fasiküller. (Sıkı bi Leman okuruydum üniversitede.Zamanla ondan da koptum ara sıra alıyorum. Yaş ilerleyince mizah gücümüzü mü yitirdik, yoksa biz büyüdük ve kirlendi dünya moduna mı girdik bilmem.)
30'larımda bir gün önce Hızlı Gazeteci serisine, ardından da hala serisini tamamlamaya çalıştığım Ken Parker'a rastladım. Hızlı Gazeteci epeyce eksik kaldı ve biraz koptum ondan ama Ken Parker'ı 30 sayıya kadar aldım ve almaya devamdayım. Esasen çizgi romanları yaz tatilinde sezlongta güneşlenirken okumak için almaya başlamıştım ama Ken Parker bu işi ciddiye alıp her daim okumamı sağladı. (Yanlış anlaşılmasın bunu çizgiroman'ı hafife aldığım için söylemedim, bana göre çizgi roman bir kültür işi ve düzenli takip edenlerin sıradışı insanlar olduğunu düşünürüm.sadece benim o dönem çizgi roman alışımın sebebi tatilde eğlenceli bi şeyler okumaktı, ki Ken Parker bu konuda da fikrimi değiştirdi)Onun eskiden kapağını bile açmadığım amcaoğlunun Alaska'sı olduğunu öğrendiğimde epeyce şaşırmıştım. Zira hiç okumadığım için onu da diğerleri gibi saçma ve sıkıcı bir çizgi kahraman olarak görüyordum. Ama Ken Parker olarak tanışınca ve hakkında internette övgüler duyunca hemen başladım toparlamaya. Bu sayede BüyülüRüzgar(şimdi BüyülüDükkan)la ve gerçek Büyülü Rüzgar çizgi romanıyla da tanıştım. Ama açık söyleyeyim Büyülü Rüzgar'ı 5 sayı sonra almamaya başladım, sevdim ama gerçekçi olmayışı sanırım biraz sıktı beni. Diyeceksiniz ki çizgi romanda ne gerçeği arıyorsun. Demeyin, ben de böyle bi tipim işte, Hızlı Gazeteci'yi, Ken Parker'ı sevmem gerçekçi ya da gerçeğe yakın, hayatın içinden tipler olmaları esasen. Büyülü Rüzgar'ın o Daniel Day Lewis tipi acaip bi şey, çok beğendim ama içindeki canavarlar, büyücüler bi süre sonra bana biraz sıkıcı geldi, sanırım 40 yaşında okumaya başlamanın da etkisi vardır bunda. Oysa Örümcek Adam'ı bulsam hem okurum hem tüm filmlerini izledim. Her nedense o eğlenceli geliyor ama westernlerde gerçek dışılık beni açmıyor sanırım. Bu arada geçtiğimiz ay Saguaro'yu duydum ve Kızılderililere olan sempatim nedeniyle Ken Parker'dan sonra yeni bir kahraman buldum diye hemen soluğu Büyülü Dükkan'da aldım ve beğendim doğrusu Thorn Kitcheyan'ı, bu ay 2. süper cildi alacağım. Umarım kalıcı bir karakter olur. Saguaro'yu sevmemin en önemli sebebi, kahramanın Kızılderili olması, 70'lerde geçmesi ve benim için önemli sebeplerden biri motosiklete biniyor olması, zira ben de (şu an olmasa da) bir motosiklet sürücüsüyüm, bir kaç motosiklet değiştirdim, şimdilerde yok ama yakında alacağım umuyorum. Yani şu an Hızlı'yı bi kenara koyarsak Ken Parker öncelikle ve Saguaro da yeni olmak üzere 2 adet seri takipteyim. Pek çoğunuza göre yaşça büyük, belki hayat tecrübesince de büyük ama çizgiroman konusunda epeyce toy bir üyenizim esasen.

Son günlerde abimin efsane karakteri MisterNO ile de ilgilenmeye başladım ve ilk sayısından takibe başlanabilir mi daha doğrusu o kadar eski bir çizgi romanın ilk sayısını bulabilir miyim bilmiyorum.

Kısa yazacaktım ama huyum kurusun çok uzatmışım.Serde yazmak çizmek olunca sonuç bu oluyor işte  :)
İstanbul Kadıköy'de yaşıyorum, motosiklet, kitaplar,çizgiroman,seyahat etmek ve 2,5 aylık kızım ve eşim benim olmazsa olmazlarım.

herkese tekrar merhaba... ;)
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

darkwood

Hayalet aramıza hoşgeldiniz, umarım formumuzda bulunmaktan sizde keyif alır ve katılımcı bir üye olursunuz.
Mister No için o kadar eskiye gitmenize gerek yok. Şu anda yayınlanan Klasik serisini alırsanız eskileride okumuş olursunuz. İlk sayısı biraz zor olmak üzere diğerleri kolay bulunabiliyor. Bizde Kadıköydeyiz bulamazsanız size yardımcı oluruz.
Darkwood Sakinleri..

tommikser

Hayalet hoş geldin.Çok güzel bir tanışma yazısı olmuş.Gerçeçi çizgi romanlardan hoşlandığınıza göre bulmakta zorlanmayacağınız bir sürü çizgi roman bulacağınıza eminim.Polisiye isterseniz Julia iyidir.Örümcek adam ilk sayısından itibaren müthiş bir baskıyla yeniden yayınlanmaya başladı.Bilka dönemine fark atacak bir şekilde yayınlanıyor.Alıp okumaya başlayabilirsiniz.Aklıma çok fazla kitap geliyor ama bence siz forumu altüst edin.Emin olun bir deryadır forumumuz.Yeni sayısıyla çıkan e- dergimizede göz gezdirin derim.Çok mükemmel yazılar bulacağınıza emin olabilirsiniz.

Mister No'yu kayınçoma aldım ilk sayısından sonra müptela oldu.Mister NO olmazsa olmazımız.Forumumuzda İTKİ denilen bir kavram var.Her an o girdaba girebilirsiniz.Eylül ayının ilk haftası İst. Kadıköy'de olacağım.Sanırım gene ufak bir toplanmamız olur.Gelebilirseniz çok iyi dostların arasında yerinizin olduğunu biliniz.Okuduklarınız hakkındaki yazılarınızı şimdiden merak ediyorum.Yazmayı sevdiğiniz güzel yazılarınızdan belli.Merakla yazılarınızı bekliyorum.

drfuhrer

yeni katılan arkadaşlara hoşgeldiniz diyorum...

hennessy

Hayalet hoş geldin aman Güneş Semerci nickli arkadaşımızdan uzak dur itkici dir :) kendisi Tommikser dir :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları