Ana Menü

Tanışma

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2009, 10:20:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Hayalet hoşgeldin.

Umarım forumda keyifli vakit geçirirsin.

kedidiro

sevgili hayalet hoşgeldin... okunması gereken en önemli çizgi romanları bulmuşsun zaten. ben sadece corto maltese'yi de ihmal etme derim( bakınız e-dergi sayı 4 selami hocanın ken parker yazısı  ;) ;D)... tekrar hoşgeldin..

rumar80

Sevgili hayalet hoşgeldiniz

emre ozdamarlar

Hayalet arkadasimiz hosgeldiniz AltinMadalyon ailesine.

s.b

Hoşgeldiniz Hayalet Bey.
40 yaşından küçükler zaten buraya pek  uğramıyor. Aramızda 60-70' liklerde var.
2,5 aylık kızınızı Allah analı babalı ve hayırlı büyütsün inşaallah.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

DAMPYR

Hoşgeldin Hayalet senin yaşındaki kişilerle tanışması güzel oluyor.umarım burada keyifli dakikalar geçirirsin.... 8) :D ;)

V

Hoşgeldin Hayalet.Tüm mesajların,ilk mesajın kadar dolu dolu olur inşallah..
"İstemem,eksik olsun.."

dean

Hoşgeldin Hayalet.

Hayalet

Herkese güzel hoşgeldin karşılaması için teşekkürler. Bu forum olaylarında toplu alıntı yapmayı hiç becerememişimdir. bu sebeple her birinize tek tek yazamıyorum.
Bebeğimiz için iyi dileklerde bulunanlara ekstradan teşekkürler, çocuğu olan herkesinki sağlıklı ve güzel bir ömür yaşasın diyorum.

Bu arada ilk mesajda unutmuşum, Corto Maltese'yi de NTV yayınlarına kıl olsam da bugüne kadar çıkarttıkları tüm sayıları aldım. Ama şu Cenk Akyol'a olanlar yüzünden biraz kıl olmadım değil Doğuş grubuna. Ayrıca Corto'nun baskı kalitesine sözüm yok ama o kadar az sayfayı o kadar pahalıya satmalarına da kıl oldum. Bundan sonra takip etmek istememe rağmen alır mıyım bilmem.

Kadıköylüyüm dedim ama yıllarca yaşamanın verdiği ağız alışkanlığıyla yazmışım, şu anda içerenköyde oturuyorum, kadıköy sayılabilir belki, eski oturduğum evde Kadıköy'de annem yaşıyor ve sık sık Kadıköye uğrarım. Hatta işe gitmek için vapura bindiğimden illa ki Kadıköyle bağım sürüyor. İstanbul'da Kadıköy benim için vazgeçilmez bir yer.

Mister No için bilgi verenlere teşekkürler. Bir şekilde başlamak niyetindeyim. Bu klasik ciltlerde ilk sayı'dan itibaren bulma şansım var mıdır Büyülü Dükkan'da filan. Zira benim çizgiroman dükkanım orası. Başka yerlerden nadiren alırım.

Yaş konusuna da tekrar ufaktan değineyim. Evet yaş 42 ben de. Ama klişe gibi gelse de gönlüm gerçekten 25 gibi. Bu arada insan bazı şeyleri bu yaşlarda çok daha iyi anlayıp hazmedebiliyormuş bunu anladım. Yani yaşaması daha zevkli hale gelebiliyor hayat bu yaşlarda. belki de daha gençken kafaya takılan minicik, önemsiz şeyleri kafaya takmamayı öğrendiği için insan. Ken Parker başlığına benim çizgi romana başlama hikayemi ve Ken Parker sevdamı anlatan bi yazı yazmak niyetindeyim. Aslında önceki mesajımda da dediğim gibi yazı hazır da bi ara fırsat yaratıp buraya yazmam lazım. Zira ben iflah olmaz bir elle defterlere yazı yazma meraklısıyım. Teknolojiyi kullanmayı sevmiyor değilim bilgisayarla da aram fena değil ama el yazısıyla tam olarak günlük olmasa da zaman zaman hayata ve hayatıma dair şeyler yazıyorum. Hatta bazı bloglarım da var ara sıra yazdığım.

Bak gene çok uzattım, yaşlılık işte:)

Tekrardan sıcak karşılama için herkese teşekkürler!
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

altay1944

Sevgili 'hayalet' yaş üzerinde fazla durma .Burada ellilikler var ;).Hoş geldin
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hanac

Alıntı yapılan: altay1944 - 30 Ağustos, 2013, 12:56:47

Forumun % 60'ı 30-50 yaş aralığında.  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,1982.0.html

kedidiro

Alıntı yapılan: Hayalet - 14 Mayıs, 1974, 20:46:19
Bu arada ilk mesajda unutmuşum, Corto Maltese'yi de NTV yayınlarına kıl olsam da bugüne kadar çıkarttıkları tüm sayıları aldım. Ama şu Cenk Akyol'a olanlar yüzünden biraz kıl olmadım değil Doğuş grubuna. Ayrıca Corto'nun baskı kalitesine sözüm yok ama o kadar az sayfayı o kadar pahalıya satmalarına da kıl oldum. Bundan sonra takip etmek istememe rağmen alır mıyım bilmem.

iyi haber sevgili hayalet corto konusunda ntv yayınlarına muhtaç değiliz. dost'tan çıkmış olan siyah beyaz, büyük boy corto'lar daha özenli çevirisi ve daha uygun fiyatıyla piyasada bulunabiliyor. tekrara düşecek te olsam hatırlatayım; mister no ve ken parker seven biri için corto'da vazgeçilmez olmalıdır...

Hayalet

Alıntı yapılan: altay1944 - 30 Ağustos, 2013, 12:56:47

Yoyo yo hiç takılmam, işin esprisi. Yoksa hakikaten kendimi hiç mevcut yaşımda hissetmiyorum, umarım hep böyle olur :)

Alıntı yapılan: kedidiro - 30 Ağustos, 2013, 13:55:05
  iyi haber sevgili hayalet corto konusunda ntv yayınlarına muhtaç değiliz. dost'tan çıkmış olan siyah beyaz, büyük boy corto'lar daha özenli çevirisi ve daha uygun fiyatıyla piyasada bulunabiliyor. tekrara düşecek te olsam hatırlatayım; mister no ve ken parker seven biri için corto'da vazgeçilmez olmalıdır...

işte buraya üye olma sebeplerimden biri bu tip faydalı bilgiler bulmaktı. Corto için ntv yayınlarına muhtaç olmamak güzel. Ayrıca siyah beyaz olması bence çok iyi, zira benim için çizgiroman esasen siyah beyazdır.
Zaten Ken, Corto, Saguaro, misterNO derken iyiden iyiye çizgiroman hastasına dönüşmeye başlıyorum sanırım. Normalde epeyce kitap okuyan biriyimdir, ama son yıllarda o kadar çok tarihsel, akademik ve bilimsel içerikli kitap okudum ki şu aralar fena halde roman ve çizgi roman okuyasım var. Hatta bir daha uzunca bir süre başka bi şey okumasam diyorum. Ama bu kitap okuma işi öyle bir şey ki, illa ki merak edip alıp okuyorsunuz. Ev okunmayı bekleyen kitap dolu. Ben aralara çizgiromanları sokuyorum, hem kafam rahatlıyor, hem de eğlenceli oluyor. Şimdi MisterNO'ya bi giriş yapmam lazım, o kadar sayıyı okumaya kalan ömrüm yeter mi bilmem ama bakacağız artık :)

Yalnız herşeye rağmen çizgiroman okumanın düşüncesi bile şu aralar beni heyecanlandırıyor, çok zevkli bir hobi.
Çizgi roman bir çocuğun okuma alışkanlığı kazanmasının en iyi yollarından biridir, bir büyüğünse hayata çocuk merakı ve heyecanıyla bakabilmesinin.

nejat hüseyin özal

Ben 55 yaşındayım. Kendimi 25'inde hissediyordum ki...  :D İki ay kadar önce kalbimden bypass ameliyatı oldum. İki aydır kendimi 55'inde hissediyorum.   :-[ Tabii yine de çok şükür... 8)

hanac

Nejat Bey büyük geçmiş olsun.

Foruma tekrar hoşgeldiniz.