Korku - Gerilim Filmleri

Başlatan darkwood, 01 Ekim, 2009, 15:52:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

2000 tarihli Shadow of the Vampire filmi de bu filmin yapım hikayesini anlatır.

Bu filme göre yönetmen F.W. Murnau gerçek bir vampir olan Max Schreck'yi Nosferatu rolünde oynatmıştır.  :)

http://www.imdb.com/title/tt0189998/

V

Günümüzde bütün kanlı, efektli, animasyonlu filmlerin bizi korkutmak şöyle dursun, tebessüme ve hatta kahkahaya boğduğu bir gerçek.a

Oysa Nosferatu beni gerçekten ürküten filmlerden birisidir. Shadow of the Vampire ise düşük temposuyla hayli vasattır maalesef..
"İstemem,eksik olsun.."

kadri kerem

Shadow of the Vampire'ı izleyeli çok oldu. Doğru düzgün hatırlamıyorum bile. Nosferatu the Vampyre (1979) vardır bir de. O da 1922 tarihli filmin yeniden çevrimidir ve vasattır.

kadri kerem

79 tarihli filmden akılda kalan tek şey Isabelle Adjani ve gözleridir. (İki şey oldu ama neyse=)

hanac

Peki dostum 1932 yapımı Vampyr'i izledin mi ?

Tavsiye ediyor musun ?

http://www.imdb.com/title/tt0023649/

hanac

Alıntı yapılan: kadri kerem - 30 Haziran, 2012, 23:43:14
İzliyorum şu an. = )

Ben de izledim, çok vasattı.

Başroldeki oyuncu ilginçti, aslında zengin bir asilzade imiş.

Filmi, başrolü oynamak karşılığında finanse etmiş.

kadri kerem

Ben de vasat buldum. Gölgeleri kullanmaları hoşuma gitti yalnız. Lovecraft'a benzettim başrol oyuncusunu.  Başka bir filmde de rol almamış.

hanac

İlk REC filmini izledim.

Engin'in başarılı bulduğu yön olan görsellik beni çok yordu.

Bu el kamerası ile çekimleri hiç sevmiyorum; az ışık, bol titreme, devamlı sağa sola dönme.

Valla başıma ağrılar indi.

Mesela Cloverfield bu konuda çok başarılı idi, ama onun dışındakiler sadece yorucu.

Neyseki fimler çok kısa, ilk film 75 dk. sürdü.

Akşama da 2. filmi izlerim, o da 85 dk. civarı.

3. filmi izleyen var mı ?  imdb notu çok düşük, izlemeye gerek yok gibi.

V

3. filmi izlemesen de olur Hasan.İşin cacığını çıkartmışlar.Benzer iyi örneklerinin yanına bile yanaşamayacak bir zombi parodisi yapmaya çalışmışlar lakin olmamış. >:(
"İstemem,eksik olsun.."

BAHADIR

Ben hiç birisini zilemedim...Yapılan yorumlardan sonra da izleyesim gelmiyor açıkçası...Hele bu el kamerası olayı bir çok forum ve dvixplanet yorumlarında da sürekli gündeme getirilince insanın izleyesi gelmiyor açıkçası...

HacıGeraltEmmi

İlki şahaneydi, izlerken gerim gerim gerilmiştim,   ikinci film idare ederdi.  El kamerası olayı daha gerçekçi bir hava katıyordu sahnelere (Cloverfield'dan başarılıydı bence). Ama 3. film hakikatten tırt (tam anlamıyla tırt) olmuş. İlk filmin ruhundan eser yok :P izlememek en iyisi.

emre ozdamarlar

Sadece ilk filmi izledim, superdi. Baya bi germisti. Hele o son sahneler falan direk gözleri kisa kisa izlemistim :)

pukay

İlk film gerçekten güzeldi, özellikle yaratık tasarımı olsun, aktüel kamera kullanımı olsun gayet başarılıydı(çok da değil, iyi diyelim en iyisi)
İkinci filmde ilki kadar olmasa da kola-patates, bira-çerez statüsünde sıkmadan izlettirmişti kendini
Lakin 3'ü bilemem baydı artık
Ha birde Amerikan versiyonu var ki ona hiç bulaşmayın.

BAHADIR

Bu gazla izlerim artık...