Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Alıntı Yap
Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 11 Temmuz, 2011, 12:59:17
Su an elimde 4 kitap birden var.

DMZ'in 3. cildi, Grant Morrison'un All-Star Superman'i, 100 Bullets 4. cilt, bir de J. M. DeMatteis'den Brooklyn Dreams

ben de bunları türkçe okumak istiyorum  ;D

şu sıralar arka arkaya red kit okuyorum. özlemişim.

tommikser

Şu an Sandman 4 okuyorum.Beni sersemletti desem inanır mısınız?Düş lordu ve Lucifer'in dialogları adamı sersemletiyor.

L."Soruyorum sana...Neden?Söyle bana... Neden?"

R.L" Ne'Neden',ilk düşen?"

L."Bütün önemsiz başarısızlıkları için beni suçluyorlar?"

L."Sanki bütün günümü omuzlarına tüneyip,aslında iğrenç buldukları bir haraketi zorla yapmalarını sağlayarak geçiriyormuşum gibi benim adımı anıp duruyorlar"

L."Şeytana uydum"Bir tanesini bile kışkırtmadım...Asla..."

L"Kendi küçük hayatlarını kendileri yaşarlar.Ben onlar adına onların hayatını yaşamam"

L."ve sonra ölüp buraya gelirler(Doğru olduğuna inandıkları bir şeye karşı günah işlemişlerdir) ve acıya,ceza çekmeye karşı duydukları arzularını doyurmamızı beklerler.Onları buraya ben getirmiyorum."

L."Sanki etrafta dolanıp ruhları satın alıyormuşum gibi hakkımda konuşuyorlar.Pazar yerindeki balıkçı kadınım sanki.Bir kere bile durup kendilerine 'Neden?' diye sormuyorlar.Benim bir ruha ihtiyacım yok."

L."Hem birisi bir ruha nasıl sahip olabilir ki?"

L."hayır onlar kendileri mesuller...Sadece bununla yüzleşmek zorunda olmaktan nefret ediyorlar..."

Bu kadar güzel bir dialog  insanın bu sanatı neden sevdiğini iyi açıklıyor.Okumadıysanız şiddetle(sanırım tekme tokat anlamında kullanılıyor bu) tavsiye ediyorum.

HacıGeraltEmmi

Spirou ve Fantasio'nun desen yayınlarından çıkan 4 kitabını okudum. Müthiş eğlenceli, harika çizim ve renklendirmelerle bezeli, aksiyonun bir an bile düşmeden devam ettiği sayfalarda kendimi kaybettim. Şimdiye kadar okumadığıma yanarım. Türkiye'de daha önceden yayınlanmış (bu kalite ile) maceraları varsa hemen bulup okumak istiyorum 8)

darkwood

Lal Never 7 ve 8 nolu ciltler. "Sıfır Tolerans" ve Kötü Anılar maceralarını okudum.
Özellikle Sıfır Tolerans macerasını çok beğendim.  ;)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Şu an Greystorm 4.cildi okuyorum 200 sayfa bitti daha 216 sayfa var :) bitince yorumumu yaparım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

emre ozdamarlar

Tam gaz 100 Bullets'a devam ediyorum. 7,8 ve 9. ciltler var su an elimde. (Tum seti alan bi arkadas sagolsun, sayesinde okuyorum :) )

V

Alıntı yapılan: gunessemerci - 22 Temmuz, 2011, 16:45:39
Şu an Sandman 4 okuyorum.Beni sersemletti desem inanır mısınız?Düş lordu ve Lucifer'in dialogları adamı sersemletiyor.

L."Soruyorum sana...Neden?Söyle bana... Neden?"

R.L" Ne'Neden',ilk düşen?"

L."Bütün önemsiz başarısızlıkları için beni suçluyorlar?"

L."Sanki bütün günümü omuzlarına tüneyip,aslında iğrenç buldukları bir haraketi zorla yapmalarını sağlayarak geçiriyormuşum gibi benim adımı anıp duruyorlar"

L."Şeytana uydum"Bir tanesini bile kışkırtmadım...Asla..."

L"Kendi küçük hayatlarını kendileri yaşarlar.Ben onlar adına onların hayatını yaşamam"

L."ve sonra ölüp buraya gelirler(Doğru olduğuna inandıkları bir şeye karşı günah işlemişlerdir) ve acıya,ceza çekmeye karşı duydukları arzularını doyurmamızı beklerler.Onları buraya ben getirmiyorum."

L."Sanki etrafta dolanıp ruhları satın alıyormuşum gibi hakkımda konuşuyorlar.Pazar yerindeki balıkçı kadınım sanki.Bir kere bile durup kendilerine 'Neden?' diye sormuyorlar.Benim bir ruha ihtiyacım yok."

L."Hem birisi bir ruha nasıl sahip olabilir ki?"

L."hayır onlar kendileri mesuller...Sadece bununla yüzleşmek zorunda olmaktan nefret ediyorlar..."

Bu kadar güzel bir dialog  insanın bu sanatı neden sevdiğini iyi açıklıyor.Okumadıysanız şiddetle(sanırım tekme tokat anlamında kullanılıyor bu) tavsiye ediyorum.

Lucifer'in cehennemin anahtarını Sandman'a teslim ettiği öykü varya,Sandman öyküleri içinde zirvelerden birisidir.Lusifer'in,Death ve diğer kardeşlerin yer aldığı "Endless" öyküleri daha bir özenli,kalitelidirler.
"İstemem,eksik olsun.."

tommikser

Engin abi daha demin bitirdim.Yok böyle bir anlatım gücü adam beni çarptı.Eğer yakalayabilirsen metemorflar süper.Lucifer ve sandman birlikte cehennemi gezmektedirler.İşte burada iyi bir gözlemci olmak gerekiyor.Cehennemin kapılarını kapatırken ikisi biryerlerden geçer.Bu yerlerden biriside ofistir.Bildiğiniz bilgisayarı,telefonu,masası olan bir yer.3Karedir bu denek istemektedir ki bence cehennem dünyamızdadır aslında bunlardan biride günümüz dünyasının yarattığı değerlerdir.Buna bakarak ofisler aslında cehennemin bir odasıdır.

Nasıl bir anlatımdır bu...

rumar80

Essential amazing spider man 9. Taaa ABD'nden getirttim bir arkadaşa. 186-210 arası. Kara kedi ile ilk kapışma, JJJ'in deliliği, Kingpin'in vedası ve Örümceğin hırsızla kapışması. Bunların hepsi Bilka tarafından yayınlandı.
   Bunlar ve daha fazlası.
   Şu an için yayınlanmış son essential amazing spider man

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 22 Temmuz, 2011, 23:15:30
   Essential amazing spider man 9. Taaa ABD'nden getirttim bir arkadaşa. 186-210 arası. Kara kedi ile ilk kapışma, JJJ'in deliliği, Kingpin'in vedası ve Örümceğin hırsızla kapışması. Bunların hepsi Bilka tarafından yayınlandı.
   Bunlar ve daha fazlası.
   Şu an için yayınlanmış son essential amazing spider man

Umar abi Kingpin'in vedası derken bu bölümde nalları dikiyormu ?

rumar80

Kingpin gibi bir karakterden Marvel ASLA vazgeçmez.
   Bu macerada karısı Kingpin'e süre veriyor. Bu süre bitiminde ya suç ya ben diyor. Kingpin de eski hesapları kapamayı planlıyor süre dolana kadar. Sanırım Bilka 2 ya da 3'te yayınlandı.
  Doğal olarak Kingpin geri geliyor ama bu da farklı hikayeler

hanac

Corto Maltese okuyorum.

Gerçekten çok değişik bir çizgiroman.

Zaman zaman absürd, zaman zaman komik, garip bir şey tam anlatamıyorum.  :)

Kurgusu da çok değişik, ama ben seviyorum.

8 tanesini okudum, kaldı 2 tane.

s.b

Şu anda değil ama, eve gidince Greystorm'un son cildini okuyacağım. Hehehehe!!!
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pearl jam

barbar conanın vahşi kılıcı -1 i aldım  onu okuyorum soluksuz. çok özlemişim conan ı. 

hennessy

Şu an Mister No KS 10 Meksikaya Hoşgeldin ile başlayıp Karanlıkta buluşma hikayesi çok güzel onu okuyorum