Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 31 Ekim, 2011, 21:06:53
Tolga cilt 4'e başladım.Sahi nerde kaldı Tolga 5?Çıkmayacak mı yoksa?

Tolga 5 değil ama ilk 4 sayının toplandığı ansiklopedi kıvamında bez ciltler çıkarıldı...

BU tarz ciltleri bir türlü sevemedim, çizgiromanın ruhuna aykırı gibi gelir bana...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mister NO

Wells Fargo'yu bitirdim.3 farklı kahraman ve 3 farklı macera pek de keyifli değildi.

Tom Braks 4'e başlıyorum.Günün stresi için neşeli bir çizgi roman. ;D

darkwood

Volto'nun son sayısına başlıyorum. Cilt numarası kaçtı unuttum.  ;D
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Alıntı yapılan: darkwood - 01 Kasım, 2011, 22:29:45
Volto'nun son sayısına başlıyorum. Cilt numarası kaçtı unuttum.  ;D

5.sayı sonu enteresan...........
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Teşekkürler Murat. Benimde aklımda nedense 7.cilt kalmıştı.
Tamam o zaman okumaya sondan başlıyayım.   :D
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Zagor KM 63'ü okudum... Ciltte 'Geri Dönülmeyen Topraklar' isimli bir hikaye var ki bunun çok benzeri, bilinmeyen ya da keşfedilmemiş topraklarda farklı evrimleşmiş tehlikeli yaratıklarla mücadele ettiği birkaç Zagor hikayesi daha hatırlıyorum... Yanlış hatırlamıyorsam birisinde bir deprem sonrası oluşan yarıktan Darkwood'a dev böcekler saldırıyordu, bir diğerinde tek gözlü mağara adamlarının bulunduğu bir yere gidiyordu. Acaba diyorum böylesi benzer hikayeler ilk tıkanma emareleri mi?

pizagor

Martin Mystere KM 22'yi okuyorum. İlk 2 kitap 'Olmayan Ülke' hikayesini barındırıyor, bir Peter Pan uyarlaması... 18. yüzyılda Londra'da duvarlarla izole edilmiş, haritalardan çıkarılmış, zamanla tamamen unutulmuş isyancı bir bölgenin sakinlerinin dış dünyadan kopup kendi içlerine döndükçe zamanın kendileri için farklı aktığı fazlasıyla zorlama bir hikaye... Pek beğenmedim...

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Kasım, 2011, 13:13:39
Martin Mystere KM 22'yi okuyorum. İlk 2 kitap 'Olmayan Ülke' hikayesini barındırıyor, bir Peter Pan uyarlaması... 18. yüzyılda Londra'da duvarlarla izole edilmiş, haritalardan çıkarılmış, zamanla tamamen unutulmuş isyancı bir bölgenin sakinlerinin dış dünyadan kopup kendi içlerine döndükçe zamanın kendileri için farklı aktığı fazlasıyla zorlama bir hikaye... Pek beğenmedim...

O zaman yeni seride yayınlanan bu maceranın devamını HİÇ sevmezsin ki ben sevmedim

alan ford

Tay yayınları döneminde okuduğum bir çizgi romandı.  Martin İngiltere'ye geldiğinde bir arkadaşını arayıp aramamak konusunda kararsız kalır. Tay yayınları not düşmüştü. Bu kişiyle çok yakında tanışacaksınız diye. Yıllarca bu kişiyi merak ettim ben. Sonra Dylan Dog olduğunu öğrendim. tay kapanmasaymış Dylan Dog'lu ortak maceraları da yayınlayacakmış demekki.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

pizagor

Alıntı yapılan: alan ford - 03 Kasım, 2011, 14:47:35
Tay yayınları döneminde okuduğum bir çizgi romandı.  Martin İngiltere'ye geldiğinde bir arkadaşını arayıp aramamak konusunda kararsız kalır. Tay yayınları not düşmüştü. Bu kişiyle çok yakında tanışacaksınız diye. Yıllarca bu kişiyi merak ettim ben. Sonra Dylan Dog olduğunu öğrendim. tay kapanmasaymış Dylan Dog'lu ortak maceraları da yayınlayacakmış demekki.

Bu arada hikayede Dylan değil ama Müfettiş Bloch ismen olmasa da profil olarak görünüyor...

tommikser

pizagor

Alıntı yapılan: alan ford - 03 Kasım, 2011, 14:47:35

Aslında lal'in çevirisinde de benzer bir not var... Doğa bunu yazınca aklıma şu geldi : Acaba Martin'in bu sayısının yayınlandığı tarihte henüz Dylan Dog diye bir dizi yok muydu? Çok yakında tanışacaksınız derken bu yeni kahramanın pazarlaması mı yapılıyordu? Hemen Bonelli'nin sitesine baktım, Martin'in bu macerası Mart ve Nisan 1989'da yayınlanmış, Dylan Dog'un ortaya çıkışı ise Ekim 1986... İlk tahmin tutmadı...

İkinci tahmin acaba ortak maceralarına mı gönderme yapmaya çalışılıyordu ve TOMBALA! İlk Dylan - Martin ortak macerası Dylan Dog e Martin Mystere - Ultima Fermata : l'incubo Ekim 1990'da yayınlanmış. Yani Olmayan Ülke'den sadece 1,5 sene sonra...

rumar80

Adamlar işlerini biliyormuş. Reklamın iyisi budur.
  Bu arada bu kadar zaman geçti daha yeni mi ROM okumaya başladın Güneş?