LEGENDE - Yves Swolfs / Prestij Yayın

Başlatan hanac, 30 Mart, 2011, 09:09:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Darkopal

Resimleri göremeyen arkadaşlar için doğrudan linklerini veriyorum.

http://postimage.org/image/1xq8kq1ic/
http://postimage.org/image/1xqa89e04/
http://postimage.org/image/1xqbvsqhw/
http://postimage.org/image/1xqdjc2zo/

@hanac
Dizgi işlemi bitti ancak baskı için düşündüğümüz bazı şeyler var. O yüzden şu an için net bir tarih veremeyeceğim. Ancak Legende'nin ilk albümü Haziran ayı içerisinde sizlerle olacak, buna emin olabilirsiniz.

darkwood

Haziran ay ı içerisinde yayınlanacak olması çok güzel bir haber. Legende ile ilgili bu düşünceleriniz içinde, umarım Durango gibi kabartmalı güzel bir kapak yapmakta vardır.  :)

Linkleri denedim sonuç aynı, acaba bilgisayar ayarları ile ilgili bir sorunmu var. Arkadaşlar siz linkleri görüntüleyebiliyormusunuz.  ???
Darkwood Sakinleri..

HacıGeraltEmmi

Resimlerde sorun yok. Legende'i konu ve çizimleri itibari ile daha çok seveceğim galiba. Keşke Durango'da yaptığınız gibi 2 sayı birden çıkarıp bizlere sürpriz yapsanız. Şahane olurdu  ;D

gamlıbaykuş

Nedendir bilmem ben resimleri göremedim. Legende, beklediğim önemli yayınlardan biri benim benim için. Umarım bu zevki yaşamak için çok da fazla beklemeyiz. Ben de Durango'daki gibi kabartma kapak istiyorum :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Resimleri ben de göremiyorum. Hem evden, hem işten iki ayrı bilgisayarla baktım sonuç olumsuz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

kalidor

Buradan görüldüğü kadarıyla Thorgal'in aksiyon sahneleri Legende'ye göre birkaç gömlek daha üstün. Conan'ı karşılaştırmıyorum bile.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Ben işyerindeki sabit bilgisayarımdan resimleri göremedim. Sonra laptoptan açtığımda görüntüleri açabildim. Bilgisayar ayarları ile ilgili bir sorun olmalı diye düşünüyorum.
Thorgal veya başka kitaplar ile bu kitabı veya diğer kitapları kıyaslamayı doğru bulmuyorum. Kaldıki çoğu arkadaşımız bu kitabı çizimlerinden dolayı beğendi.  :)
Her kitabı, hatta her macerayı kendi içinde edisyon, çizim ve hikayesi ile değerlendirmek gerekir. Aksiyon sahnesini beğenmediğimiz bir kitabın, diğer yönleri, hikayesi çok iyi olabilir. Örneğin karakterler veya sahnelerinin çizimi mükemmel olabilir. Bunun örneklerini daha önce çok gördük. Aynı çizer diğer aksiyon sahnesini çok iyi çizebilir.
Veya bir sonraki macera farklı bir yazar-çizer kadrosu ile çok değişik şekillerde çizilebilir.
Darkwood Sakinleri..

Darkopal

Öncelikle resimleri göremeyen arkadaşlarımız için farklı bağlantılar verelim. Hâlâ göremiyorsanız, ya internet ayarlarınızda ya da AdBlock tarzı eklentiler kullanıyorsanız, onlardan kaynaklanan bir sorun olabilir.

Gelelim diğer meseleye. Thorgal ve Legende birer atlet olabilir ama diyelim ki biri uzun mesafe koşucusu, diğeri de sprinter. Bunları aynı kulvarda koşturmak ikisine de haksızlık olur. Thorgal, Vikingleri arkasına alan ve o çağın gereklerini (ki buna savaş, aksiyon sahneleri de dahil) sunan bir çizgi roman. Legende aksiyondan çok, hikayesiyle ön plana çıkan bir seri. Mesela 4. sayıda, burada gördüğünüz ilk karelere bağlanıyor hikaye. Ama bu adım adım gerçekleşiyor. Arada pek çok entrika, mücadele, çekişme vs. dönüyor.

Sanırım Legende'yi anlatmak için en iyi örnek, bu albümü çıkaracak kişi olan İlhan abi'den olur. (Tabii onun da affına sığınarak)  :) İlhan abi hikayeyi ilk okuduğunda, hep bir sonraki sayfayı merak ederek ve giderek artan bir ilgiyle okudu. Hatta bazı yerlerde çeşitli tahminlerde bulunmaya çalıştı. Ancak sürprizi bozmamak için ser verip sır vermedim tabii ki.  ;D Kaldı ki, bir de bunun devamı var. O yüzden, doğrudan başka bir çizgi romanla kıyaslamak yerine her çizgi romanı tek başına ele almak daha doğru olur kanaatindeyim.

HacıGeraltEmmi

Sevgili arkadaşlar, haziran geçeli çok oldu biz hala beklemedeyiz. Çaldınız ağızlara bir parmak bal sonrası gelmedi ::)

hennessy

ah ah hem efsane hem durango iyice artık beklemekten çöllerde susuz kaldık :) sanırım durango ağustos ta çıkacakmış ya efsane bu çizimlerden ne zaman mahrum kalmaktan kurtulacağız sevgili Hipnoz :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

s.b

Yahu hakikaten nerede kaldı bu Legende. Çıktı da bizim mi haberimiz olmadı yoksa...

HacıGeraltEmmi

Hadi bu kadar beklettiniz madem, Durango'da yaptığınız gibi çiftli basın affettirin kendinizi ;D

rumar80

s.b

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Temmuz, 2011, 23:01:25
   Adı gibi efsane olmasın da.  ;)

Hahaha... İyi espriyi her zaman takdir etmişimdir Rıza abim.