Captain America: Civil War (2016) - Phase 3/13

Başlatan dean, 07 Nisan, 2014, 19:44:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Daniel Brühl filmin kadrosuna katıldı.

Ras Al Ghul

dean

Alıntı yapılan: Ras Al Ghul - 20 Ocak, 2015, 18:39:48
Kendisi sizce kim olur

Bence bu sorunun cevabı Captian America: Civil War filminin, iç savaş fikrini nasıl kullanacağı ile alakalı. Marvel'ın elinde üç seçenek var. Birincisi çizgi romandaki gibi, çok büyük kurgulanıp, bütün MCU karakterlerini içinde barındıran, politik temelli, merkeze kayıt yasasını alan bir film olması. İkinci seçenek Tony Stark'ın MCU'da ailesini Hydra'nın öldürmüş olması. Hydra'nın tetikçi olarak Winter Soldier'ı kullanması. Tony'nin Winter Soldier gerçeğini öğrenerek Winter Soldier'ın peşine düşmesi ve bu işin Captain vs. Iron Man'e dönüşmesi.

Şimdi gelelim Marvel'ın açıklamalarla ve filmlerinin gidişatı ile gelinen üçüncü seçeneğe; Bu iki seçeneğin birleştirilmiş hali. Yani ana konu olarak Winter Soldier'ın Tony'nin ailesini öldürmesi ile Tony'nin intikam arayışı, böylece Cap vs. Iron Man olması. Aynı zaman da ikinci Cap filminin sonu ve Age of Ultron filminde olası bir toplu katliam(Ultron, çizgi romandaki Stamford olayına benzer bir olay yaratabilir.) yapması devleti Superhuman Registration Act'e götürebilir. Böylece hem kişisel bir mücadeleye yaratılır. Hemde global bir Civil War izleyebiliriz.

Her ne şekilde olursa olsun bu film içinde az yada çok belli bir miktarda politika barındıracaksa yani birinci ya da üçüncü seçenek olursa Daniel Brühl'ün siyasi kimliğe sahip bir karakteri oynayacağını düşünüyorum. Superhuman Registration Act fikrinin mimarı felan gibi. Lakin ikinci seçenek olursa o zaman Baron Zemo gibi Cap vs. Iron Man'den sonra birleşip dalınacak bir karakteri oynayabilir. Ama ikinci seçeneğin günümüz sineması ve MCU'ün geldiği konum itibari ile çok ucuz kaçacağını düşünüyorum. En mantıklı seçenek üç benim gözümde.

lampard

Çizgi romanı geçenlerde okudum. Konuyu genel hatlarıyla biliyordum, devletin süper kahramanlar için hazırladığı kayıt yasası nedeniyle Iron Man ve Captain America karşı karşıya gelir vs. Ama ben kısıtlı Marvel bilgimle hep Captain America devletin yanında, Iron Man karşısında olur diye düşünüyordum, tam tersi olunca bayağı şaşırdım  :)

Çizgi romanda filme uyarlanması zor olan bir sürü şey var, klonlar, her eyalete süper kahraman takımları gibi. Ayrıca yine filmde yer verilemeyecek kadar kalabalık bir kadro içeriyor hikâye. Nasıl bir uyarlama olacak acaba.

dean

En son Hawkeye'ın da filme katılmasıyla Civil War kadrosu şu şekilde oldu;

-Captain America
-Iron Man
-Black Panther
-Spider-Man
-Black Widow
-Hawkeye
-Falcon
-Winter Soldier
-Crossbones
-Baron Zemo

OMG! şu anda bile kadro ışıl ışılken buna daha çok karakterinde ekleneceğini düşünürsek iş inanılmaz boyutlara varacak gibi.

dean

Sızdırılan konsept fotoğrafı;

dean

Bakın kadroya kim katıldı; Martin Freeman

rumar80

Desene Sherlock ve Watson bu sefer de Marvel evreninde buluştu..

dean

Alıntı yapılan: rumar80 - 05 Mayıs, 2015, 23:21:03
Desene Sherlock ve Watson bu sefer de Marvel evreninde buluştu..

Aynen, Hobbit filmlerinde de birlikteydiler. 3. kez aynı evrendeler. Esas Freeman, bi'de Wong'u oynuyor olsa efsane olur  ;D

Nightrain

Civil War'ı keşke ayrı bir film olarak çekselerdi. Şuan için çok erken. Mesela 3-4 sene sonra çekselerdi daha çok süper hero olurdu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Civil War filmi ile alakalı konsept çalışmalarında Iron Man'in aşağıdaki zırhı giyeceği görülüyor. Bu zırh oldukça Bleeding Edge zırhına benziyor.

lampard

Bleeding Edge'le güç dengesi Tony'nin lehine çok bozulmaz mı ya

dean

Alıntı yapılan: lampard - 07 Mayıs, 2015, 01:28:06
Bleeding Edge'le güç dengesi Tony'nin lehine çok bozulmaz mı ya

Bleeding Edge'i çizgi romanlardaki gibi yaparlarsa bozulur. Lakin filmde dış görünüş olarak kalır o kadar. Halbuki Üçüncü Iron Man filminde hazır Extremis hikayesine girilmişken, Tony'nin zırh ile bütünleştirilmesi anlatılsaydı işler değişirdi. Üçüncü film zamanı ne sevinmiştim gerçek Extremis zırhını görürüz diye. Onun yerine Extremis gibi komple bir şeyi tek düze ve basit bir hale getirdiler. Bu da gerçek Extremis ve Bleeding Edge zırhlarını görme ihtimalimizi ortadan kaldırdı.

dean

Marvel film ile ilgili ilk resmi açıklamayı yaptı. Bu açıklama ile oyuncu kadrosunada yeni eklemeler geldi. Paul Rudd, William Hurt, Paul Bettany gibi isimler filmin kadrosuna katıldı. Şimdi yine bir yoklama yapalım.

- Captain America (Chris Evans)
- Iron Man (Robert Downey Jr.)
- Black Widow (Scarlett Johansson)
- Hawkeye (Jeremy Renner)
- The Vision (Paul Bettany)
- Scarlet Witch (Elizabeth Olsen)
- Falcon (Anthony Mackie)
- War Machine  (Don Cheadle)
- Winter Soldier (Sebastian Stan)
- Ant-Man (Paul Rudd)
- Black Panther (Chadwick Boseman)
- Sharon Carter (Emily VanCamp)
- Crossbones (Frank Grillo)
- Baron Zemo (Daniel Brühl)
- General Ross (William Hurt)
- Spider-Man (Tom Holland)
- Martin Freeman (Everett Ross)

Bu kadroda özellikle dikkat çeken bir iki unsur var. Bunların en önemlisi General Ross. Edward Norton'ın Hulk rolünden ayrılıp Mark Ruffalo'nun gelmesiyle 2008 yapımı The Incredible Hulk üvey evlat muamelesi görüyordu. Generel Ross'un olmasıyla ki özellikle William Hurt'ün oynamasıyla artık o filminde MCU'daki önemi artacak. Diğer bir önemli şey ise tabi ki Ant-Man. Paul Rudd uzun süre oynayıp oynamayacağını bilmiyormuş numarası yapmıştı. Ama artık resmi olarak açıklandı.

Gördüğümüz gibi Thor ve Hulk dışında Avengers kadrosundaki herkes bu filmde var. Üstelik Spider-Man, Black Panther ve Ant-Man'i de düşünürsek Avengers'ın da çok üzerinde bir kadro oldu bu. Hala da bu kadroya eklemeler yapılabilir. Nick Fury yada Maria Hill açıkçası herkesin filmde olmasını beklediği karakterler.

hennessy

Bence ismi saçma olan kadrosu eksik olan bir açıklama. Bir karakteri sırf bu film için harcayan Marvel'i kınıyorum.

Fury'siz bir film düşünülemez. Çünkü bu ekibi tekrar toplaması için bir yerde çıkıp hadi koçlarım acı yok demesi lazım.

Ne kadar bu evrende benim için gereksiz bir karakter olsa da HULK (Hele Thor'a yumruk atıp duvara göndermesi şakalaşırken ne kadar sulu olsa da) General Ross'un olduğu yerde olmaması rakının yanında meze olmaması gibi.

Spider avengers olarak geliyor. Gelsin hoş gelsin de inşallah çizgi film dizisinde gibi şarlatan bir dönüş yapmasın. Neden hala siyahları giyen Spider görmedik ne istiyor bu Marvel her şey çocuklara yönelik mi?

Böyle bir kadro toplanacak S.H.I.E.L.D. olmayacak UGH!

SPOLIER
Natasha nerede? Hulk aşkı ile yanıp kül mü oldu?

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları