Greystorm - 1001 Roman

Başlatan V, 28 Ekim, 2010, 21:59:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: 1001roman - 14 Temmuz, 2011, 08:14:10
Günaydın arkadaşlar,
Umar yazımda yenilmişlik hissetmiş ama yenilmişlik değil de bıkkınlık desek daha iyi olur bence.
Tüm yayıncılar dağıtım konusunda sıkıntılı olduğu halde sadece ben uğraşıyorum gibi geliyor bana...Okuyucu profili değişikliği ya da yeni profil ekleme de diyebileceğimiz bir çalışma içindeyim.Umarım başarılı oluruz...Julia ve Brendon'u bırakmayacağım merak etmeyin.Sadece yeni Fumetti telifi alma konusuna sıcak bakmıyorum o kadar.
Bir diğer anlamadığım konu da şu;
3 sayısı 250 Euro lisans bedeli olan bir yayın nasıl 24 Tl'den satışa çıkıyor ? Normalde 10 Tl'na bile satılabilecek bir kitap 24 Tl'den piyasaya sürülürse çok ciddi okur kaybı yaşanır gibi geliyorbana... ( polemik için yazmadım lütfen  altını doldurmayın )Netice olarak kitapların fiyatlarını " ciddi oranda " düşüremezsek bu yakalanan rüzgar da boşa gidecek.Düşünsenize,Anadolu'dabir şehirde olası okuyucu bayide bir Greystorm görecek ve almak isteyecek ama 24 Tl olduğunu duyacak...Şaka gibi değil mi ?
Valla başkalarını bilmem ama ben 1001roman kitaplarının 10 Tl'den satılması çalışmalarını yapıyorum.Çizgi roman satıcısı arkadaşları ikne edebilirsem bunu başaracağım ve diğer yayıncılar da mecburen fiyatlarını düşürecekler.Belki o zaman satışlarda bir artış olur.
Sağlıcakla kalın
Fuat AKTÜRE

Fuat abi çizgi roman severler olarak canı gönülden sizleri destekliyoruz asıl sizlerin bıkmaması azimle çalışması lazımki bizlerde okuyalım alalım biriktirelim tasiye edelim. İşallah düşündüğünüz projeyi gerçekleştirir ve insanlara ucuz kitap okuma şansını verirsiniz ben inanıyorumki en başta greystorm olmak üzere anadolu okuyucusuna ulaşırsa siz o zaman satış hacmini görün derim
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Fuat Aktüre altını doldurmayın diye rica etmiş ama ben yinede bir kaç şey söylemek isterim. İçimde kalmasın. Ucuz kitap iyi güzel. Hele biz okurlar için , bu yayın boluğunda alınacak yeni kitaplar demek. Sonuçta çizgi romana ayırdığım bir bütçe var ve ucuzlarsa aynı kitapları alıp artan parayı kumbaraya atmak gibi bir niyetim yok. Artan para yine çizgi romana. Bu forumda yazan arkadaşların da benzer şekilde davranacaklarını tahmin ediyorum. Ama kitabı ucuzlatalım derken olmadık işler yapılmasın lütfen. Mesela:

Baskı ve kağıt maliyetlerini azaltalım derken çamur gibi bir baskıyla karşılaşmayalım. ( bkz: Lal)

Çeviriyi uzman eller pahalıya yapıyor deyip , acemi ellere teslim etmeyin. Evet yeni çevirmenlere ihtiyacımız var. Özellikle fumettiler için. Ama böyle durumlarda en azından yetkin bir editörle çalışın. ( aslında her durumda iyi bir editörle çalışın)

Kapakları kesmeyin. yani bu çok önemli. Kapak güzeldir , çizgi roman kapağıyla güzeldir. Kapaklar kesilmesin. Kapaklar.... :) ( kötü örnek bkz: Oğlak) ( İyi örnek bkz: 1001 Roman Julia, Caravan, Brendon)

Bütün bunlarda kaliteyi düşürmeyip , üstüne birde kitapları ucuzlatabilirseniz ne mutlu bize.  :D

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

darkwood

Sn. Fuat Aktüre'nin bu çabaları umarım sonuç verir. Anadoludaki ve diğer çizgiromanseverlerinde katılımı ile çizgiroman altın çağını yakalar. Bizde aynı çizgiroman bütçemiz ile daha fazla çizgiroman satın alıp daha fazla yayınevine destek vermiş oluruz.
Oğlak Tex örneğindeki gibi pahalı ve az satıp çok kar edelim derken, okuyucuyu soğutmayalım.
Yayıncılar öncelikle dağıtım sorununu halledip, karı da asgariye indirip daha çok çizgiromanı daha az maliyetle basıp, daha çok çizgiroman okuyucusuna ulaşıp  hem sürekli kazanç şansını yakalama, hemde yeni çizgiromanlar için hazır bir portföy oluşturma şansına kavuşabilirler.
Bunun için öncelikle çizgiroman derneği çatısı altında birleşip el ele verip bu işler için biraz çaba sarfetmek gerekiyor..
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Alıntı yapılan: darkwood - 14 Temmuz, 2011, 21:56:18
Bunun için öncelikle çizgiroman derneği çatısı altında birleşip el ele verip bu işler için biraz çaba sarfetmek gerekiyor..

Bu çok iyi bir dilek, ama sanıyorsam sırtı sağlam yayınevleri bu dernek ile bir bağ kurmamış durumdalar. Keşke onlar da okuyucuya biraz önem verse de pastayı hep birlikte zenginleştirip tatlandırabilsek, sonra da afiyetle yiyebilsek.

1001roman

Arkadaşlar selam,
Şu anormal sıcak Temmuz gününde bir sıcak haber de ben vereyim size.1001roman yayıncılık hayırlısıyla " mini dizi de olsa " bir diziyi bitiriyor.
Greystorm 4 yani son cilt bir aksilik olmazsa 21 Temmuz'da satışa çıkıyor.Kutu ile ilgili çalışmayı henüz yapamadım ama o da en kısa zamanda halledilecek.
Bu arada bir haber daha,1001roman ve GerekliŞeyler birlikte bir COMIC SHOP açıyor...Kadıköy Moda caddesindeki mekan oldukça büyük " 140 m2 "
İstediğiniz tüm yabancı ve yerli çizgi romanlar ve bunların yan ürünlerini bulabileceğiniz mekan ay sonunda açılmış olacak ve ilk aktivitemiz bir Suat YALAZ imza günü !
Karaoğlan severlere duyurulur  ;)
Gelişmeleri haber vermeyi sürdüreceğim.
Fuat AKTÜRE

hanac

Alıntı yapılan: 1001roman - 16 Temmuz, 2011, 18:22:27
Bu arada bir haber daha,1001roman ve GerekliŞeyler birlikte bir COMIC SHOP açıyor...Kadıköy Moda caddesindeki mekan oldukça büyük " 140 m2 "

Bugün önünden geçtim, yeri mükemmel.

Hayırlı olsun.

a5555

Umarım ,suat yalaz imza için para istemiyordur,telifler için çok paralar istediğini duydumda.

1001roman

Valla haklısın  ;D
İmza gününü kendisi henüz bilmiyor zaten !
Yıllar sonra düzgün bir edisyonla Karaoğlan ve Sony Ringo çıktı herhalde para istemez.İsterse de ÇR derneği olarak işe yararız ve hallederiz ama imza gününü de her şartta yaparız.
( Allah sağlık sıhhat verirse tabii )

rumar80

Fuat Bey merhaba,
   Güzel haberler teşekkürler. Merak ettiğim bir soru var gerekli şeyler Beyoğlu'na yeni taşınmıştı. Orayı da bırakıyor mu? Yoksa orası da devam edecek mi?

1001roman

Beyoğlu'nu bırakıyor mecburen,zaten bu kararı orada istediğini bulamadığı ve bulamayacağını anladığı için verdi.
Kadıköy gerçek anlamda çizgi roman üssü oluyor bence.Pasajdaki arkadaşlar da kendilerine göre yerler bulup dışarı çıkarlarsa çok daha iyi olacak bence.

rumar80

Öncelikle bu kadar çabuk bırakmasına üzüldüm, ama hayırlısı olsun. Yeni yeriniz nerede olacak ve ne zaman ulaşabileceğiz?
   Pasajdaki arkadaşlar ile yaptığım konuşmalarda onların da dışarıya çıkmaya niyetlerinin olduğunu biliyorum, ama uygun kiralık yer bulamadılar daha

hanac

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Temmuz, 2011, 19:33:04
Yeni yeriniz nerede olacak ve ne zaman ulaşabileceğiz?

Ay sonunda açılacak diye yazmış Fuat Bey.

Bende yerini kısaca tarif edeyim.

Altan'dan (Kaan Comic) yukarı çık sağa dön, 100 mt sonra yol üzerinde sol tarafta.

rumar80

O zaman Hatay'dan geldiğimde Altan'dan sonra bir kez daha (Beyoğlu'na da gitmiştim) hayırlı olsuna gideriz.
Yalnız Gerekli şeylere logo olarak süpürgeyi önereceğim nacizane  ;D
Kâh reassüransta, kâh Teşvikiyede, kâh Beyoğlunda, kâh Kadıköyde
Umarım sevgili Mişel şakama kızmaz
Sevgiler

1001roman

Sevgili Umar aslında bize de süpürge logosunu önersen hiç fena olmayacak :D
Biz debir yılda 3 yer değiştirdik baksana...Umarım bu son olur.

darkwood

Alıntı yapılan: hanac - 16 Temmuz, 2011, 18:27:00
Alıntı yapılan: 1001roman - 16 Temmuz, 2011, 18:22:27

Bugün önünden geçtim, yeri mükemmel.

Hayırlı olsun.

Hayırlı ve uğurlu olsun.  Bize yeni bir uğrak yeri daha çıktı desenize, bu gidişle Kadıköy'e yerleşeceğim.  :)
Darkwood Sakinleri..