Julia - Mylos Kitap

Başlatan Nemo, 28 Nisan, 2021, 12:39:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 28 Temmuz, 2021, 23:44:21
Mylos Kitap, Eganba-Babil'de %40 indirimde. Sayılar genel dağıtıma verilir, periyot aksamaz ve indirim oranları %35-40 bandında olursa düzenli bir okur kitlesi oluşur diye düşünüyorum. Yolu açık olsun.

Bende hayatımda ilk defa bir Julia alsam mı acaba diye düşünüyorum...

Yetmiş küsür sayıdan sonra...

Bakalım, bir çıksın. Belki benim gibi geçmişi olmadan okuyup yorumlayanlar olur, ona göre karar veririz.

BAHADIR

Julia birbirinden bağımsız tam macera hikayelerden oluşan bir seri...

Bu bağlamda gönül rahatlığı ile alınıp okunabilir...

Hikayeye nerden giriş yaparsanız yapın, Julia'nın hizmetçisini, üniversitede ki akademik hayatını, deli dolu kızkardeşini, Huzurevinde kalan Anneannesini, Teğmen Alan ile ilişkisini, Çavuş Ben'i, kaba güç gerektiğinde özel dedektif Leo Baxter'ı, saçma sapan ve hep kursağında kalan aşklarını, müzmin bekar hayatını, cinayetlere ve olaylara bakış açısını, tabii tüm bunlar yanında insanlara bakış açısını her daim gözlemleyebiliyorsunuz.

Berardi'den yola çıkarsak Julia bir Ken değil... Ken Parker'da, Berardi bir kronoloji ile Ken'in hayatını anlatırken arka planda aslında çok daha büyük bir hikaye işliyordu.. Bağımsız okunsa da keyif veren o hikaye hala devam ediyor... Ama başta da dediğim gibi Julia her hikayede ki farklı suçlar ve insan tiplemeleri ile her daim keyifle okunacak bir seri...

Bu da sanırım son fırsat... Bu da olmazsa kim bilir bir daha Julia'ya kim el atar...?!?

darkwood

Julia tablo gibi kapakları ve güzel hikayeleri ile her daim takip ettiğim bir seri. Umarım yeni yayıncısında hak ettiği satış adetine ulaşır ve uzun süre yayınına kesintisiz devam eder.
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Alıntı yapılan: OZAN BALIM - 28 Temmuz, 2021, 23:44:21
Mylos Kitap, Eganba-Babil'de %40 indirimde. Sayılar genel dağıtıma verilir, periyot aksamaz ve indirim oranları %35-40 bandında olursa düzenli bir okur kitlesi oluşur diye düşünüyorum. Yolu açık olsun.
juliayı bu saydığın yerlerde göremedim acaba benmi bulamıyorum  ???

KenParker

Her ne kadar Berardi hayranı olsam da 8, 10 okumadan sonra Julia'yı pas geçmiştim. Tamam hikayeler güzeldi, çizimler desen eksik yanı yoktu. Yani bir yanda Laura Züccheri detayı görüyorsun bir yanda Sergio Toppi taraması. Her şey iyi güzel, güzel de. Şu kızımız Jula'ya bir türlü alışamadım. Ne o ince, narin, nazenin kızcağız tiplemesi. Ürkek biraz da bilerek. Hanımefendi. Ufacık çene. Bu mudur yani dedektif tiplemesi deyip yakıştıramadım. Devam etmedim.

Ne yani Sandra Bullock dururken Audrey Hepburn de kimmiş?  Kaya gibi kadın Sandra. Sıcak, sempatik. Bizim komşunun kızına benziyor hem. Olmadı Fatma Girik'te mi çizemediniz?

Şimdi Julia için ikinci şans veriyorum. Ne yapalım. Çenesine bakmayız artık.

DAMPYR

OZAN BALIM

Alıntı yapılan: DAMPYR - 29 Temmuz, 2021, 22:17:49
juliayı bu saydığın yerlerde göremedim acaba benmi bulamıyorum  ???

Yorum yazdığımda satışa çıkmamıştı, dün itibariyle satışta ve %40 indirimli.

allan quatermain

Julia elime geçti şimdi, hemen hemen Aksoy formatında olmuş! Boydan biraz daha uzun Aksoy'a göre, enden biraz kısa. Kağıdı güzel. Fontlar da Aksoy'la aynı galiba!

DAMPYR

Alıntı yapılan: allan quatermain - 07 Ağustos, 2021, 14:03:41
Julia elime geçti şimdi, hemen hemen Aksoy formatında olmuş! Boydan biraz daha uzun Aksoy'a göre, enden biraz kısa. Kağıdı güzel. Fontlar da Aksoy'la aynı galiba!
İtalyadaki orjinal boyutunda yayınlanmaya başlamış (Boyut :16.00x24.00) Aksoyun 13-14-15 sayıları gibi kütüphanede boyut olarak sıkıntı ama orjinal formatında çıkması güzel bende sipariş ettim gelecek.iskontolar heryerde değişiyo her site kendi kafasına göre satıyo bunun bi düzeni olması lazım Dianar internet sitesinde satış var dinarlara dağıtıldımı bilmiyorum

Nemo

Alıntı yapılan: DAMPYR - 07 Ağustos, 2021, 22:18:04
İtalyadaki orjinal boyutunda yayınlanmaya başlamış (Boyut :16.00x24.00) Aksoyun 13-14-15 sayıları gibi kütüphanede boyut olarak sıkıntı ama orjinal formatında çıkması güzel bende sipariş ettim gelecek.iskontolar heryerde değişiyo her site kendi kafasına göre satıyo bunun bi düzeni olması lazım Dianar internet sitesinde satış var dinarlara dağıtıldımı bilmiyorum

Lal'in boyutlari, Italya ile ayni. Eger Mylos'un Julia'si, Lal boyutlarindan buyukse, orjinal ebat degil :/

Neden boyle yaptilar bilmiyorum ama pek iyi olmamis bence.
Özel Alfa Ajanı

DAMPYR

Alıntı yapılan: Nemo - 08 Ağustos, 2021, 13:20:37
Lal'in boyutlari, Italya ile ayni. Eger Mylos'un Julia'si, Lal boyutlarindan buyukse, orjinal ebat degil :/

Neden boyle yaptilar bilmiyorum ama pek iyi olmamis bence.
İtalyadaki julianın boyutları Formato: 16x21 cm bizdeki Boyut :16.00x24.00 enden 3 cm fazla yani orjınal julia boyutuna aşağı yukarı çok yakın Lal boyutu kısa kalıyor.Önemli olan Lal gibi istikrarlı her ay yayınlanması her ay düzenli alalım ki onlarda bu sevilen yayını sürdürebilsinler.anladığım kadarıyla bu sayı limitsiz çok sayıda basım yapılmış ve hemen hemen her sitede satışı var

Nemo

Yahya abi,

Bir onceki mesajinda yazdigin: ''İtalyadaki orjinal boyutunda yayınlanmaya başlamış (Boyut :16.00x24.00), orjinal formatında çıkması güzel'' kismina istinaden yazdim.

Italyadaki orjinal boyut 16-21 cm.

Yani, LAL KITAP'in boyutlari italya ile ayni. Lal, orjinal boyutuyla yayinliyor. (16-24 cm orjinal boyut degil).

Mylos Julia'yi henuz alamadigim icin bilemiyorum boyutunu. Ama eger Lal Kitap'dan degisikse ki alanlar oyle soyluyor, boyutuyla oynamislar ki bu da iyi olmamis bence.

**Bonelli, bazi serileri 17-23 cm ebatiyla yayinliyor. Mister No Revolution ya da Zagor Kokler ya da Brendon ozel serinin bir kismi gibi...
Özel Alfa Ajanı

DAMPYR

Alıntı yapılan: Nemo - 08 Ağustos, 2021, 16:19:57
Yahya abi,

Bir onceki mesajinda yazdigin: ''İtalyadaki orjinal boyutunda yayınlanmaya başlamış (Boyut :16.00x24.00), orjinal formatında çıkması güzel'' kismina istinaden yazdim.

Italyadaki orjinal boyut 16-21 cm.

Yani, LAL KITAP'in boyutlari italya ile ayni. Lal, orjinal boyutuyla yayinliyor. (16-24 cm orjinal boyut degil).

Mylos Julia'yi henuz alamadigim icin bilemiyorum boyutunu. Ama eger Lal Kitap'dan degisikse ki alanlar oyle soyluyor, boyutuyla oynamislar ki bu da iyi olmamis bence.

**Bonelli, bazi serileri 17-23 cm ebatiyla yayinliyor. Mister No Revolution ya da Zagor Kokler ya da Brendon ozel serinin bir kismi gibi...
Evet julianın boyutu ,çizgi düşlerin yada lal'in boyutundan farklı dediğin gibi aksoy son sayılar gibi büyük o konuda sana katılıyorum.alışılan boyut olsaymış daha iyi olacakmış dar kütüphaneler için sıkıntı doğurabilir.

Kauss

Amazona gelse siparişi geçeceğim ama bir türlü gelmedi  :(