Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Bir yanda Bendis dönemi Guardians of the galaxy, diğer yanda X-men epic collection 3 okuyorum.
  Bendis dönemi şu gibi akıyor. Çok derin konulara girmeden, karakterlerin kişiliklerini tam yansıtan öyküler.
   X-men'e gelince.... Orijinal ekibin orijinal son cildi. Daha sonra John Byrne buradan devam etmeye çalıştı hidden years diye ama kronolojik olarak son cilt. Sonrasında yeni takıma gelene kadar eskilerin başına gelenleri anlatan bir cilt daha var. İlk iki cilt beni çok yordu. Neredeyse yarıda bırakacaktım. Ama bu cilt nispeten daha iyi. Zamanında zirve olacak bir çok çizer denenmiş,  öyküler daha okunabilir. En azından keyif alınıyor.

Rossi

Pereria idddia ediyor u okuyorum.. Güzel bir cr. Biraz okumakta geç kaldım. Öneririm.

gamlıbaykuş

Sonunda İrredeeamble " Düzeltilemez" e başladım. Kitap kendini okutuyor, çizimler de güzel. Baskı zaten çok iyi, emeği geçenlerin ellerine sağlık. Ayrıca okurken kollarımın güçlendiğini hissetmeye başladım.  ;D
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

rumar80

Bütün  bunlardan önce 3 cilt Superman Man of steel ve bir cilt Superman exile omnibuslarını okudum. Zamanında Bilka bu maceraların neredeyse tamamını biraz düzensiz de olsa yayınlamıştı. John Byrne sıfırdan Superman kavramını ve evrenini o kadar güzel yaratmış ki bu dönem maceraları keyifle kendilerini okutabiliyor. Superman konusunda kafalarında soru işaretileri olan çizgi roman severlerin bu döneme bir şans vermelerini tavsiye ederim.

someoneofgod

Alıntı yapılan: rumar80 - 15 Aralık, 2021, 08:37:12
   Bütün  bunlardan önce 3 cilt Superman Man of steel ve bir cilt Superman exile omnibuslarını okudum. Zamanında Bilka bu maceraların neredeyse tamamını biraz düzensiz de olsa yayınlamıştı. John Byrne sıfırdan Superman kavramını ve evrenini o kadar güzel yaratmış ki bu dönem maceraları keyifle kendilerini okutabiliyor. Superman konusunda kafalarında soru işaretileri olan çizgi roman severlerin bu döneme bir şans vermelerini tavsiye ederim.
Kurların elbet düzelip ingilizce cilt/omnibus alabilmek umuduyla  :)

pizagor

Fantastic Four'un Marvel Knights 4 dönemi, karakterleri hiç ummadığımız bir koşula taşıyor. Birikimleri çalınan, devlet olanakları kesilen ekip iflas bayrağını çekiyor ve Stark gibi Marvel'in ultra zenginlerine sığınmak yerine iş peşinde koşmaya, alınteri dökerek rızıklarını çıkarmaya çalışıyorlar. Aile, Fantastik Dörtlü'nün üzerine kurgulandığı kutsal bildiğiniz üzere; aile ile birlikte 'ev' de bu kutsalın vazgeçilmez ayağı olur ya, işte 'ev' dedikleri Baxter Binası'ndan da oluyorlar. Peter Parker için olağan, Fantastik Dörtlü içinse değişik, bambaşka, hiç karşılaşmadığımız bir durum. Keyifli bir adaptasyon süreci. Elimde sadece bu dönemin ilk 7 fasükülünü içeren bir cilt var, ancak okuduğum kısmıyla diyebilirim ki Roberto Aguirre-Sacasa güzel yazmış, Steve McNiven harika çizmiş...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: someoneofgod - 15 Aralık, 2021, 11:32:46
Kurların elbet düzelip ingilizce cilt/omnibus alabilmek umuduyla  :)

Amin.
Bir ay önce sipariş verdiğim omnibuslar için içim cız ediyor ana alacağım.  Sonrası... Duracağım.

pizagor

The Amazing Spider-Man 797 - 801 fasiküllerini okuyorum. Slott, Red Goblin ile yine yapacağını yapmış, oldukça keyifli. Elimdeki kapaklar da bu 5 fasikül için 'connecting variant' dediklerinden; yani yanyana koyduğumda bu beş fasikülün ortaya çıkardığı oldukça güzel başka bir kapak tasarımı var.

Orontes81

Kinowa59

DAMPYR

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Ocak, 2022, 14:31:45
The Amazing Spider-Man 797 - 801 fasiküllerini okuyorum. Slott, Red Goblin ile yine yapacağını yapmış, oldukça keyifli. Elimdeki kapaklar da bu 5 fasikül için 'connecting variant' dediklerinden; yani yanyana koyduğumda bu beş fasikülün ortaya çıkardığı oldukça güzel başka bir kapak tasarımı var.

801. fasikül Dan Slott'ın uzun ASM yazarlığına nokta koyduğu hikaye. Uzun derken kastettiğim süre neredeyse on sene, dile kolay. Bilmiyorum aylık olarak çıkan böylesi popüler bir çizgiromanın yazarlığını bu kadar uzun bir süre üstlenmiş kaç kişi daha vardır! Claremont ve X-Men ilk aklıma gelen ama ilk olarak ASM 546'yı yazmış olan Slott o listede hatırı sayılır bir konumda olmalı. Sonrasında Volume 5 ve Spencer geliyor ki o da 75 ASM sayısı sonra daha yakınlarda bayrağı devrediyor idi. Her yazar farklı bir tat bırakarak gidiyor. Zamanında çok eleştirdiğim yazarların sonradan zihnime mıhlandığını, aslında ne kadar beğendiğim hikayeler yazdığını, evreni ne kadar derinleştirdiğini fark ediyorum. Mesela Slott deyince aklıma ilk gelen Spiderverse oluyor, Brand New Day oluyor, Menace oluyor, MJ mi dediğim Jackpot oluyor. Her birini de okuduğuma, tanıdığıma memnun olduğumu görüyorum.

Saki

Martin Mystereyi baştan okumayı başladım desem  :D

pizagor

The Amazing Spider-Man Renew Your Vows TPB 1

Peter Parker, karısı Mary Jane ve kızları Annie May... Hep hayalini kurduğum alternatif evren...

aa

Esse Gesse Hayranı...