Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: hanac - 16 Kasım, 2011, 21:39:10
Yürüyen Ölüler 7 ye başladım.

abi bu bölümde iyice insan pisikolojisi analizi yapılıyor hele bir final varki oofff İLKE kardeşim yürüyen ölüler 8 nerde :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Lal in yeni çıkardığı Gigante boy Zagor'u okumaya az sonra başlamayı düşünüyorum ama yanında da Zagor yeni Almanak cildide masum masum duruyor, yoksa ondanmı başlasam.  ???
Darkwood Sakinleri..

yalcinerol345

Alıntı yapılan: darkwood - 16 Kasım, 2011, 22:48:42
Lal in yeni çıkardığı Gigante boy Zagor'u okumaya az sonra başlamayı düşünüyorum ama yanında da Zagor yeni Almanak cildide masum masum duruyor, yoksa ondanmı başlasam.  ???
Henuz ikisini de almadım.Ben sizin yerinize olsam önce almanaktan bir iki macera  okur sonra da dev albüme başlardım

pizagor

Alıntı yapılan: ümitkr - 14 Kasım, 2011, 14:31:07
Tılsım 3 - Kazu Kibuishi
TUDEM :)

ennihayet basıldı

Tılsım'ın orijinal 3. sayısının üzerinden daha ne kadar zaman geçti ki!!!

Bu ne hız, teşekkürler Tudem...

Fantazi ve fantastik tadları sevenler bu seriye de bir göz atsın derim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

HacıGeraltEmmi

Canına yandığım! Yürüyen ölüler en heyecanlı yerinde kaldı yahu :o Şu kitabı daha seri çıkarsalar ya :( Şimdi bekle dur sekiz gelsin diye.

Zagor almanakın ilk macerasını (fırtınayla gelenler) okudum. Almanaklardaki maceraların genel olarak zayıf öykülerden oluştuğu kanaatim pekişti iyice. Öykü nasıl başlayıp nasıl bitiyor belli omuyor. Aynısını Teks almanaklarında da yaşamıştım. Sayfa sayısını tutturmak için olsa gerek; normalde uzun uzadıya anlatılması gereken yerler bir bakmışsın saçma bir şekilde sonuca bağlanmış.

darkwood

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 16 Kasım, 2011, 22:53:28
Alıntı yapılan: darkwood - 16 Kasım, 2011, 22:48:42
Henuz ikisini de almadım.Ben sizin yerinize olsam önce almanaktan bir iki macera  okur sonra da dev albüme başlardım

Alıntı yapılan: designer73 - 17 Kasım, 2011, 10:50:08
Canına yandığım! Yürüyen ölüler en heyecanlı yerinde kaldı yahu :o Şu kitabı daha seri çıkarsalar ya :( Şimdi bekle dur sekiz gelsin diye.

Zagor almanakın ilk macerasını (fırtınayla gelenler) okudum. Almanaklardaki maceraların genel olarak zayıf öykülerden oluştuğu kanaatim pekişti iyice. Öykü nasıl başlayıp nasıl bitiyor belli omuyor. Aynısını Teks almanaklarında da yaşamıştım. Sayfa sayısını tutturmak için olsa gerek; normalde uzun uzadıya anlatılması gereken yerler bir bakmışsın saçma bir şekilde sonuca bağlanmış.

Yazınızı bugün gördüm sevgili Yalçın, dün gece büyük boy Gigante albümde yer alan "Gökyüzündeki Şato" isimli macerayı okudum ve son yıllarda okuduğum en güzel Zagor macerası ile karşılaştım. Burattini'nin yazıp, Torricelli'nin çizimlerini yaptığı, Ay Barka'nın çevirdiği 240 sayfalı ve tam maceralı bu kitap ne zaman başlayıp, ne zaman sona erdi farkedemedim. Fantastik bir rüya ile başlayıp gerçek hayat ile bütünleşen ve saçma olmayan şekilde bir son ile bağlanan  ;D  bu kitabı sevgili Abbas kardeşim seninde okumanı tavsiye ederim. 

Gerçekten harika bir konu ve
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Kasım, 2011, 09:35:06
Alıntı yapılan: ümitkr - 14 Kasım, 2011, 14:31:07
Tılsım 3 - Kazu Kibuishi
TUDEM :)

ennihayet basıldı

Tılsım'ın orijinal 3. sayısının üzerinden daha ne kadar zaman geçti ki!!!

Bu ne hız, teşekkürler Tudem...

Fantazi ve fantastik tadları sevenler bu seriye de bir göz atsın derim...

Tılsım 3'ü Tudem'in kendi sitesinde dahi bulamadım ???

Şu anda raflarda mı yoksa bu durum sevgili Ümit'e özel bir güzellik mi?

HacıGeraltEmmi

Fuarda Zagor dev albümü de alacaktım yanlız dev albüm değil de sanki magazin dergisi gibi basmış olduklarını görünce almaktan vazgeçtim. Böyle büyük boy albümleri ya hardcover veya en azından kapağında daha kalın gramaj kağıt kullansalar iyi olur bence. Bu kaliteyle almaya elim varmıyor benim.

darkwood

Hardcover i daha süper olur sana hak veriyorum ama hard cover değil diye bu güzel kitabı almamak yazık olur. Ayrıca hard coverler in satış fiyatları malum, satın alan var alamayan var. Zagor olsun çamurdan olsun.  :)
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Hard cover'ı olmayan yayının hard cover'ını istemek te......

pizagor

Gökyüzndeki Şato'nun bence esas eksikliği jelatin kaplı olmayışı...

Birazcık masraf, çeyrek metrekare jelatin o albümü çok daha zengin gösterirdi...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 17 Kasım, 2011, 15:06:06
   Hard cover'ı olmayan yayının hard cover'ını istemek te......

Çok büyük suç işlemişim ya, pardon!

Mister NO

Durango 1 ve 2 peşpeşe bitti.Çizimler senaryo tek kelime ile mükemmel.3 sayı için çok bile bekledik.

drfuhrer

zagor dev albümün çizimleri harika..kapak konusunda;ben de designer73 ve pizagor'a katılıyorum.kapak,zagor kalitesine yakışmamış.yani sırf arşivim için ve de zagor ismi hatırına aldım!

siyahderikoltuk

Arkabahçe'den çıkan 4 Daredevil cildini bitirdim.. Bence Daredevil'in, Türkiye macerasının bu kadar kısa sürmesinin sebebi kesinlikle yanlış hikayeler seçilmiş olması.. Yavaş ve yavan bir hikaye, enteresan çizimler herkese hoş gelmeyebilir.. Son ciltte Matt Murdoch'ın, Daredevil'e dava açmasıyla herşey güzel giderken, sanırım saydığım sebeplerden dolayı satamayan DD beklediğimizden kısa sürede yayın hayatına veda etmiş. Tüh tadı da damağımda kalmıştı oysaki...