Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

demirbaş yayıncılık

Alıntı yapılan: gunessemerci - 26 Şubat, 2012, 23:14:56
Sami abi işte NTV'nin bu iş bilmezliğine uyuz oluyorum.O kadar uğraş okunamayacak çizgi roman çıkar.Bu kadar büyük şirkette gerçeği söyleyecek adam çıkmıyor anlaşılan.Birde parlak kağıt kullanmışlardır tam olmuştur.
HAklısın güneş.YAyıncı oldum diye birşeyler malesef dogu yapılmıyor.Bu iş elma armut satmaya benzemiyor.
Öncelikle çok saglam editörünüz olacak çizgi roman bilgisi çok iyi olacak siz anlamasanızda adam işi götürecek tabi şöyle yapacağım dediğindede yapma demiyeceksiniz.
Bundan sonra çevirmeniniz iyi olacak düz roman çevirisiyle çizgirroman çevirisi araında dağlar kadar fark var.Çizgiroman okumuş takip eden jargonu bilen kişilerin çevirmesi lazım.
Bununlada bitmiyor kaliğrafi kullanılan harf karekterindeki espazlar yani harf araları düzenlenmeli balon ve sayfa boyutuna en önemliside okuyucu yaşı düşünülerek yazı boyutları ayarlanmalı.
Bakın bu işlerin hepsini ayrı kişiler yapar ve sağlam birde tashi yapılması yani düzeltilmesi gerekir.
Hop aldım telifi, çevir-bas -sat la olmuyor sofraya gelene kadar çok ustanın elinden geçiyor.
Basılacak kağıt bile çok iyi düşünülmeli.
Açıkçası çizgi romana gönül vermiş kişiler bu işe kalkışmalı yada o kişilerden bir ekip kurup herdediği yapılmalı yoksa sonuç hüsran oluyor.

DAMPYR

nihayet elime Lary Yumalar geçti keyfini çıkarta çıkarta okudum.keske devamı gelse...... :-\ :'(

HacıGeraltEmmi

Ntv yayınları konusunda yazılanlara katılmıyorum. Bu işi gayet başarılı götürüyorlar bence. Hemen hemen tüm çizgiromanlarını aldım, bahsedilen yazı küçüklüğü, tashih vs. hiçbirinde denk gelmedi bana. Ya da benim gözlerim iyi görüyor ;D ;D

pearl jam

Alıntı yapılan: designer73 - 28 Şubat, 2012, 18:55:02
Ntv yayınları konusunda yazılanlara katılmıyorum. Bu işi gayet başarılı götürüyorlar bence. Hemen hemen tüm çizgiromanlarını aldım, bahsedilen yazı küçüklüğü, tashih vs. hiçbirinde denk gelmedi bana. Ya da benim gözlerim iyi görüyor ;D ;D

Katılıyorum.

Şu anki çizgi roman bolluğunu büyük oranda Ntv ye borçluyuz bu da unutulmamalı.

hennessy

Martin KS 27 özledim ya Martin amcayı okuyalım ................
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

ercoktay

En son Türkçe Sandman 8-9-10 ve Ebedi Geceleri okudum. Elimde orijinalleri olmasına rağmen geçen DnR siparişimle son kalan 4 cildi de aldım. Beğendim tabiki. En kısa zamanda baştan orijinallerini de okumak istiyorum.

Bu arada başka başlıkta gördüm arkadaşın biri aralık oylamasında 5 tane aldım ama alacaklarım da var listemde yazmış. Eski zamanlar aklıma geldi. Eskiden hiç liste yapmazdım. ne çıkarsa alırdım. yayın sayısı belli, kazıklayan yayın evi çok azdı. Şimdilerde zebille yayın çıkıyor. Doğal olarak bende artık bir liste tutuyorum. Kolleksiyoncu olduğum içinde öncelik topladığım devam eden serilerde. Ama yayınlara yetişilmiyor artık. Oğlak neredeyse 1 ayda 3 tane efsanevi 1 tanede dev albüm yayınladı. Teksi basmadı bile. Artık hepsi listemde. Aylık listem azaldıkça almaya devam edeceğim artık. Liste kabarıyor.

emre ozdamarlar

Chew'in 2. cildini okudum, cok begendim. Yillardir okudugum en eglenceli cizgi romanlardan biri. Umbrella Academy ile bizi sevindiren JBC yayincilik'a pas atiyorum buradan, Chew'i Turkce'ye kazandiralim  :)

pearl jam

Şu sitede en çok kıskandığım adam emre özdamarlar  ;D

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: pearljam - 29 Şubat, 2012, 17:01:57
Şu sitede en çok kıskandığım adam emre özdamarlar  ;D

Al benden de o kadar :)

emre ozdamarlar

Cizgi roman kutuphaneleri kurma guzelligini gösteren Isvec olmasa bende de bi numara yok :)

emre ozdamarlar

Scalped 7. cilt de bitti biraz önce. Bu ciltte cizimlerini cok begendigim Daniel Zezelj de bir sayida konuk cizer olarak katilmis.

Tarkan Kurt

NTV Corto Maltese, ilk cildi okudum ikinci cilde başladım.

Gandalf

Örümcek adam mavi yi biraz önce okudum ,  yine canım sıkıldı doğrusu .
Marvel patronları , yıllar önce sırf satış grafiklerini artıra bilmek uğruna Gwen Stacy ye  yaptıkları haksızlıktan dolayı , bir parça günah çıkartıyorlarmış gibi geldi bana.
Bence Gwenin ölmesine gerek yoktu , ama anlıyorum ki birilerinin yaşaması için birilerinin ölmesi gerçeği çizgiroman aleminde de geçerli olabiliyormuş. " Çok yaşa Örümcek Adam , çok yaşa !.."
Eminimki  okuyucularda uyandırdıkları sıkıntı kadar çizer ve senaristlerde de sıkıntı yaratmışdı bu durum.
Ki aradan geçen 40 sene sonra bile hala bu durumu kendilerince anılarda yad etme ihtiyacı hissedebildiklerine bakılırsa.

hennessy

Martin KS 27 bitti gene Martin amca ile rüyalar alemine geri döndük güzel hikaye idi.Şimdi sırada Özer sahafın çıkardığı Thorgal 6 var
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

son okudugum cizgiromanlar:

YKY Red Kit - 51 - Red in cocuklugu
Prestij - Efsane # 1
DC - Brightest day - volume 3
Ozer - Nathan Never - Maskeli Intikamci

Nathan Never in Babil kulesine basliyorum 10 dakika sonra