Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 20 Şubat, 2012, 13:19:15
Daredevil Sarı'yı okudum... Hala Örümcek Adam Mavi birinci sırada benim için. Ama Daredevil, kendisini pek bilmesem de gayet merak uyandırdı bende. Mesela sonrasındaki olayları, Karen Page ne olduğunu gerçekten merak etim... Daredevil Essential'ları varsa hiç aklımda yokken onları da okumak üzere listeme ekliyorum!

Tamamen kişisel fikrim, renkler serisinin zayıf halkası Hulk... O da vasatın üzerinde aslında ama diğerlerinin yanında sönük kalıyor...

Daredevil Sarı bende bu karaktere ilgi uyandırdı ve 2004 senesinde Arkabahçe'nin çıkardığı Daredevil ciltlerini edindim Büyülü Rüzgar'dan... BUnlardan ilk cilt olan Koruyucu Şeytan cildini bitirdim az evvel... Ve tombala, bu ciltte Karen Page'i buldum karşımda. Yazar olarak Kevin Smith! ve çizer olarak da Quesada imzalı bu albümde Karen Page'i 'Daredevil Sarı'da çizdiği profilden çok daha farklı bir kadın olarak göreceksiniz... Hikayeyi merak edenler için İlyas'ın elinde bu ciltten ve devamından (hikaye birinci ciltte bitmedi) olduğunu belirteyim...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Deaath Note 8 bitirdim.Bugüne kadar okuduğum Death Note serisi içinde en yavan kitaptı bence.Sanki hikaye zorlama uzatılmış tadı aldım.Tex süper cilt 30'a başlayacağım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

darkwood

Alıntı yapılan: hennessy - 17 Mart, 2012, 23:26:16
Deaath Note 8 bitirdim.Bugüne kadar okuduğum Death Note serisi içinde en yavan kitaptı bence.Sanki hikaye zorlama uzatılmış tadı aldım.Tex süper cilt 30'a başlayacağım.

Manga: İtki ile satın aldığım bu serinin ilk cildinin yarısı kadarını, bir ay kadar önce zar zor okudum, belki bir gün tamamlarım. Beni pek sarmadı.  ::)

Fumetti; Oğlak Efsanevi Tex 11 nolu cildin ilk macerası "Vahşi Batı Yollarında"' yı  dün gece  bitirdim. Bu macera ile ilgili izlenimlerimi alttaki linkte okuyabilirsiniz.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,4659.0.html

Frankofon; Thorgal 6 yı bir saat kadar önce bitirdim. Yine hikayeler ve çizimler harikaydı. Umarım Remzi sayıları dahil tüm külliyatı İlker Özer tarafından tamamlanır.

Comics; Silver Surfer Cilt 2 ye başladım ve ilk bölümünü bitirdim.
Buscema çizimleri ve Stan Lee'nin güzel hikayeleri ile toplam 2 ciltlik bu mini seriyi okumak gerçekten keyif verici.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Mart, 2012, 23:57:01
Alıntı yapılan: pizagor - 20 Şubat, 2012, 13:19:15
Daredevil Sarı'yı okudum... Hala Örümcek Adam Mavi birinci sırada benim için. Ama Daredevil, kendisini pek bilmesem de gayet merak uyandırdı bende. Mesela sonrasındaki olayları, Karen Page ne olduğunu gerçekten merak etim... Daredevil Essential'ları varsa hiç aklımda yokken onları da okumak üzere listeme ekliyorum!

Tamamen kişisel fikrim, renkler serisinin zayıf halkası Hulk... O da vasatın üzerinde aslında ama diğerlerinin yanında sönük kalıyor...

Daredevil Sarı bende bu karaktere ilgi uyandırdı ve 2004 senesinde Arkabahçe'nin çıkardığı Daredevil ciltlerini edindim Büyülü Rüzgar'dan... BUnlardan ilk cilt olan Koruyucu Şeytan cildini bitirdim az evvel... Ve tombala, bu ciltte Karen Page'i buldum karşımda. Yazar olarak Kevin Smith! ve çizer olarak da Quesada imzalı bu albümde Karen Page'i 'Daredevil Sarı'da çizdiği profilden çok daha farklı bir kadın olarak göreceksiniz... Hikayeyi merak edenler için İlyas'ın elinde bu ciltten ve devamından (hikaye birinci ciltte bitmedi) olduğunu belirteyim...

Ayrıntı verip de okuma keyfinizi kaçırmak istemiyorum ancak şunu söylemem gerek: bu hikayede Karen Page'in ölümüne tanık olacaksınız...

hennessy

Gene keyif ile okuduğum Tex süper cilt 30.kitabı.Şimdi Martin amca okuma zamanı Dev albüm 13.sayı Nuh'un dedesi sendromu

s.b

Okuldaki Sır adlı 3 kitaplık mangayı okudum. Fena değildi.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Martin amca KS dışında tat vermemeye devam ediyor.Dev albüm 13'ü ne heyecanla almıştım gene hüsran ile sonuçlandı.Klasik seriye devam tadı her daim güzel.Nathan Never'a devam Lal kitap 3.4.fasiküllere başlayacağım.

kalidor

Conan Road of Kings 12. fasikülle bitti.
Crom! Ölüleri Say...

DAMPYR

Julianın Ad yayınevinden çıkan Dağlar Ölürse adlı macerayı okudum.Ken Parker sevenleri bu macera size yayınlanmış..... 8) :) ;)

s.b

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 21 Mart, 2012, 12:19:32
Julianın Ad yayınevinden çıkan Dağlar Ölürse adlı macerayı okudum.Ken Parker sevenleri bu macera size yayınlanmış..... 8) :) ;)

Aksoy Yayıncılık olacak.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Daredevil'in Arkabahçe'den çıkan ciltlerini okuyorum...

Şu anda 4. ve son cilt var elimde ve bu hikayede hafiften süper kahraman kayıt yasasının ortaya çıktığı sürecin öncüllerini görüyorum...

Daredevil'e kişisel mülke zarar verdiği için dava açılıyor ve davacı avukat olarak Matt Murdock'ı tutuyor, Daredevil ise bir başka avukatı. Çapraşık, ilginç bir hikaye. Üzerine daha uzun uzadıya yazmak istiyorum...

rumar80

Bendis Daredevil'ı oldukça değişik bir yere taşıdı. Hatta evlendirdi de. Ardından gelen Brubaker da çok başarılı hikayelere imza attı, ama sonra Shadowland gibi bence başarısız bir deneme ile dibe vurdu.
   Şimdilerde kendini bulmaya çalışıyor. Hatta bir Avenger bile oldu.

Bu arada Avengers yazılarımızı okumayı unutmayın  :D (Nasıl reklam ama?)

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Mart, 2012, 13:25:21
   Bendis Daredevil'ı oldukça değişik bir yere taşıdı. Hatta evlendirdi de. Ardından gelen Brubaker da çok başarılı hikayelere imza attı, ama sonra Shadowland gibi bence başarısız bir deneme ile dibe vurdu.

Bahsettiğim hikayeyi Bendis yazmamış, Bob Gale'in bir öyküsü. Bundan önceki hikaye Bendis'in... Arka kapakta Bob Gale'in Geleceği Dönüş'ün senaristi olduğu yazıyor...

Gambit

Dun gece Marmara cizgi den Daredevil Sari yi okudum

daha once Spider Blue nun Ingilizcesini almis ama Daredevil i almamistim. Daredevil Sari, Spider Blue dan asagi kalir yani olmadigi gibi sanki daha da guzel gibi geldi bana. Belki de uzun sure sonra yeniden Loeb / Sale ikilisini okudugum icin de oyle gelmis olabilir

tavsiye ederim

Gectigimiz gunler icinde de 4 adet Buyulu Ruzgar (sayilar, 35-39, biraz geriden takip ediyorum) ve de Lal - Nathan Never 11. sayiyi bitirdim (bayaa geriden geliyorum  ;D )

DAMPYR

Alıntı yapılan: s.b - 21 Mart, 2012, 12:43:45
Alıntı yapılan: Kızılmaske - 21 Mart, 2012, 12:19:32

Aksoy Yayıncılık olacak.

Doğru aksoymuş kendimi fazla kaptırmışım da özür...... :-[ :-X ;)