Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Alıntı yapılan: kadri kerem - 30 Nisan, 2012, 22:35:18
Ben de dün gece Lal kitaptan çıkan Eerie'ye başladım. Ama kaplumbağa hızıyla okuyorum. Her resmi tek tek inceliyorum.  :) Umarım Lal kitap bu işin gerisini getirir. Bildiğim kadarıyla Creepy'nin de yeni bir cildini daha çıkardılar, epey oldu.

3. sayılar için biraz bekleyeceğiz.

LAL uzun aralıklarla çıkaracakmış.

V

Alıntı yapılan: hanac - 30 Nisan, 2012, 22:41:15
Alıntı yapılan: kadri kerem - 30 Nisan, 2012, 22:35:18
Ben de dün gece Lal kitaptan çıkan Eerie'ye başladım. Ama kaplumbağa hızıyla okuyorum. Her resmi tek tek inceliyorum.  :) Umarım Lal kitap bu işin gerisini getirir. Bildiğim kadarıyla Creepy'nin de yeni bir cildini daha çıkardılar, epey oldu.

3. sayılar için biraz bekleyeceğiz.

LAL uzun aralıklarla çıkaracakmış.

Hasan bu bilgiyi kimden aldın? Her üç ayda bir Eerie-Creepy dönüşümlü çıkacak diye biliyorduk biz.. ???  :(
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: V - 30 Nisan, 2012, 22:52:25
Hasan bu bilgiyi kimden aldın? Her üç ayda bir Eerie-Creepy dönüşümlü çıkacak diye biliyorduk biz.. ???  :(

Toplantı günü İlyas söyledi.

kadri kerem

Yapmayın. Ben daha da ağır okuyayım o zaman. Creepy ve Eerie ayarında başka çizgi roman bulabilir miyim Türkçe olarak?

hennessy

Conan Vahşi Kılıç 5.kitap bitti çizimler of of diyorum ve Tex Dev Albüm Büyük Soyguna başlıyorum
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

V

Alıntı yapılan: kadri kerem - 30 Nisan, 2012, 23:02:25
Yapmayın. Ben daha da ağır okuyayım o zaman. Creepy ve Eerie ayarında başka çizgi roman bulabilir miyim Türkçe olarak?

Creepy ve Eerie dergilerindeki öyküler uzun yıllar boyunca çeşitli yayınevlerince "KORKU",

"SÜPER KORKU" vb. isimli dergilerde yayınlandı ülkemizde ama Dark Horse'nin muhteşem edisyonunda toplanmış haliyle(ki Lal'de

aynı kalitede yayınlıyor) bulmak zor tabi.Şu anda sahaflarda en bol ve hesaplı bulabileceğiniz "Korku" dergileri

zamanında Alfa Yayınları'nın yayınladığı cep boy serilerdir..
"İstemem,eksik olsun.."

kadri kerem

Korku dergisini bulmak zor artık. 70'li yılların dergisi. İnternet üzerinden bulmuştum sayılarını. Ama basılı olarak da bulsam güzel olurdu tabii.

sheRa

Alıntı yapılan: kadri kerem - 30 Nisan, 2012, 22:31:52
Alıntı yapılan: sheRa - 30 Nisan, 2012, 11:46:28
edgar allan poe kısa hikayeleri bitirdim... poe sevenler için güzel bir çalışma farklı çizerlerin kısa öykü  çalışmalarını görüyoruz ...

Eğer April yayıncılıktan çıkanı söylüyorsanız ben pek sevememiştim onu. Poe çok sevdiğim ve harika bir yazardır. Onun hikayeleri çizgiye yansıtmak çok kolay değil.

ntv yayınlarının bastığı kitabı okudum. Açıkçası poe hayranı biri olarak daha iyi bir çalışma beklerdim. Kalemini tanımayan biri okuduğunda farkı ve kopukluğu anlamayabilir ama beklentimi yüksek tuttuğum için sadece güzel olmuş demekle yetiniyorum. Özellikle, "kızıl ölümün maskesi" öyküsüne hayranım, kitap da o öykü de çalışılmış, açıkçası  hiç olmamış.....

HacıGeraltEmmi

YKY Samuray 2. cildi okudum. Çizer 3 sayfalık çarpışma sahnesinde fırçasıyla çoşmuş resmen, bayıldım. YKY'nın diğer albümlerinde değil de bu albümde keşke Blacksad boyutunda bassalarmış diye geçirdim içimden. Gene de piyasadaki en kaliteli yayınlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

darkwood

Alıntı yapılan: designer73 - 01 Mayıs, 2012, 00:56:25
YKY Samuray 2. cildi okudum. Çizer 3 sayfalık çarpışma sahnesinde fırçasıyla çoşmuş resmen, bayıldım. YKY'nın diğer albümlerinde değil de bu albümde keşke Blacksad boyutunda bassalarmış diye geçirdim içimden. Gene de piyasadaki en kaliteli yayınlardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Samurayın 1.cildini bitirdim gerçekten güzel ve başarılı bir çalışma olmuş, ikinci cildi artık yarın akşama.   8)
Darkwood Sakinleri..

Gambit

Alıntı yapılan: designer73 - 01 Mayıs, 2012, 00:56:25
. YKY'nın diğer albümlerinde değil de bu albümde keşke Blacksad boyutunda bassalarmış diye geçirdim içimden.

Niye diger albumleri olmasin? Tetikci degil belki ama Okko cok daha kotu boyut konusunda. Kucucuk cizimleri gorecegiz, yazilari okuyacagiz diye kasiyoruz resmen. Hepsi blacksad boyutunda olsa ayrica, cok uniform guzel bir sergileme olurdu kitaplikda.

kadri kerem

Alıntı yapılan: sheRa - 30 Nisan, 2012, 23:57:59
Alıntı yapılan: kadri kerem - 30 Nisan, 2012, 22:31:52
Alıntı yapılan: sheRa - 30 Nisan, 2012, 11:46:28
edgar allan poe kısa hikayeleri bitirdim... poe sevenler için güzel bir çalışma farklı çizerlerin kısa öykü  çalışmalarını görüyoruz ...

Eğer April yayıncılıktan çıkanı söylüyorsanız ben pek sevememiştim onu. Poe çok sevdiğim ve harika bir yazardır. Onun hikayeleri çizgiye yansıtmak çok kolay değil.

ntv yayınlarının bastığı kitabı okudum. Açıkçası poe hayranı biri olarak daha iyi bir çalışma beklerdim. Kalemini tanımayan biri okuduğunda farkı ve kopukluğu anlamayabilir ama beklentimi yüksek tuttuğum için sadece güzel olmuş demekle yetiniyorum. Özellikle, "kızıl ölümün maskesi" öyküsüne hayranım, kitap da o öykü de çalışılmış, açıkçası  hiç olmamış.....

Poe'nun hayranıysanız, çizgi romanını sevmenize imkan yok, aynen benim gibi. Aynı durum Lovecraft için de geçerli. Hangi kalem, Lovecraft'ın cehennemden çaldığı cümleleri hakkıyla resimleyebilir ki?   

hennessy

Ne zamandır arşivde duran bir türlü el atamadığım Dylan Dog ve Martin amca ortak maceralarına başlayacağım.Martin forever...........
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

Alaska # 37, Devlerin Yolu nu okudum.

Bu, 2. ya da 3. okuyusum. Saniyorum yakin bir zamanda, Rumar80 nin yaptigi avengers basliginin bir benzerini baslatacagim zira Alaska maceralari da kesinlikle ozetlenmeli ve arsivlenmeli.

rumar80

Benden hep destek tam destek. BAzı yayınların böyle özetlenip paylaşılması gerektiğine gerçekten inanıyorum.