Teks Klasik Seri - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 18 Haziran, 2014, 10:34:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Köstebek Bey sözünü ettiğin macera Oğlak Altın Seri 121-124 sayılarda yayınlanan "Ölüm Haçı"adlı macera.Ticci çizimi bu uzun soluklu macera Teks'in en güzel maceralarından biridir.Defalarca okunacak bir macera.Yıllar önce Karakoç Süper Teks serisinin 168-175 sayılarında da yayınlanmıştı.

hennessy

caretta abi bugün emaneti teslim aldım....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

caretta

Murat Bey kartların arkalarında sayılar var mı?Dizilişi sıraya göre yaparsanız macera isimlerini tesbit etmek daha kolay olacak.Kartların bazılarını
Klasik Teks yazılarımda kullanmıştım.Daha çok Ceylan 69'luk seride yayınlanan maceralar.Yani orijinal 276 ve ötesi.Bu maceraları Çizgi Düşler Klasik
Seri'de ne zaman okuruz acaba?Son karttaki kılıçlı subayı hatırladınız mı?Orijinal 287-89 sayılardaki bu macera 69'luk Teks 35-39 sayılarda "Yüzsüz Killer"adıyla yayınlanmıştı.Cheyenne  şefi Appanoosa,Albay Carter,General Madison.Kartlar elime ulaşınca maceralar hakkında yazarım.

hennessy

rumar80

Uzun bir aradan sonra Tex alıyorum.  Çünkü yıllar önce okuduğum ve yarım kalan (sanırım bir daha Yayınlanmadı değil mi Atilla abi?) Kanadalı asiler macerası başlıyor

caretta

"Kanadalı Asiler" Çizgi Düşler Klasik Seri 18.sayıda başladı Umar Bey.Beş kitap sürüyor.Kısmetse 20.sayıda bitecek.Orijinal 203-207 sayılar.

rumar80

Ben de siparisini verdim bile abi. Tex'in sahne sihirbazina ateş edip kızları istediği ani unutamiyorum

caretta

Teks Klasik 19.sayı (205-206)da çıktı.Yavaş yavaş Fusco çizimi Kanada macerasının sonuna geliyoruz.Bu başlıkta paylaştığımız Villa kartları konusunda bu maceranın izini sürebilirsiniz.20.sayıda "Kartal ve Yıldırım"başlayacak ve bu macera ile 1978 İnter Neşriyat yayını da tamamlanmış olacak.Bu Kartal Yıldırım macerası Galep çizimi.Sonra sırada yine Türkiye'de hiç yayınlanmamış "Derin Güney"ve "Tucson"yayınlanacak.Özellikle
Nicolo çizimi Tucson çok güzel bir maceradır.

Mrtekin

Biraz da mecburiyetten, yavaş yavaş Teks klasik fikrine kendimi hazırlamaya başladım.

Hadi hayırlısı.
They drew first blood...

rumar80

yalcinerol345

hennessy

tunaorhun

caretta

xmenac

Tex'i çok iyi takip edemiyorum, klasik seriyi ise hiç okumadım. Yorumlardan edindiğim izlenim, klasikteki çizimlerin günümüzdeki Tex'e oranla daha farklı olduğu ama senaryoların daha iyi olduğu yönündeydi. Fakat Villa kartlarından gördüğüm kadarıyla çizimler günümüz çizimleriyle yarışır durumda.

Anladığım kadarıyla klasik serinin tamamı da aynı konseptte değil, belirli bir sayıdan sonra aylık seri maceralarına yakın eserler mevcut. Tabii bu değişim hangi sayılarda yaşanıyor bilemiyorum.