Dizi Muhabbeti

Başlatan Bezgin Bekir, 20 Ağustos, 2010, 16:40:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

2016 Nisan ayında 6 yeni dizi ile 17 dizinin yeni sezonları başlıyor. Dizisever arkadaşlar  gözünüze kuvvet 23 yeni dizi sizi bekliyor

http://cimsir.com/dizi-haberleri/2016-nisan-ayinda-baslayan-yabanci-diziler.html

kalidor

Haziran ayında Robert Kirkman'ın Walking Dead'den sonra yazdığı Outcast adlı çizgiromanın dizisi geliyor. İlk sezondan kısa fragman da yayınlandı.

https://www.youtube.com/watch?v=1oJi2o-XxVA

Crom! Ölüleri Say...

Ahmet Oktay

Netflix, 2015 yılında izleyiciyle buluşturduğu Wet Hot American Summer : First Day Of Camp'in devamı niteliğindeki Wet Hot American Summer : Ten Years Later için 8 bölümlük onay verdi. Yayın tarihi ise 2017.

doktor1881

Türkiye de ve Dünya da en çok izlenen diziler nelerdir? Merak ettiniz mi hiç?

1-Game Of  Thrones 6.600 milyon Türkiye / Dünya 90.000 milyon
2-TWD   Türkiye 4.400 m  / Dünya 73.000 m
3-Teen Wolf  Türkiye 4.000 m / Dünya 38.000 m
4-The Flash Türkiye 2.500 m / Dünya 32.000 m
5-Arrow   Türkiye 2.200 m / Dünya 41.000 m
6-Supernatural Türkiye 2.000 m / Dünya 21.000 m
7-Shamaless Türkiye 2.000 m /Dünya  15.000 m
8-Breaking Bad Türkiye 1.800 m / Dünya 21.000 m
9-Vikings Türkiye 1.200 m / Dünya 21.000 m
10- Doctor Who  Türkiye 820 bin / Dünya 18.000 m

Animvader

Abi bu sayılar resmi izlenme mi, yoksa korsan( torrent, dizi izleme siteleri vs.) dahil sayılar mı? Nasıl hesaplamışlar ki, merak ettim.

doktor1881

Alıntı yapılan: Animvader - 09 Mayıs, 2016, 18:01:19
Abi bu sayılar resmi izlenme mi, yoksa korsan( torrent, dizi izleme siteleri vs.) dahil sayılar mı? Nasıl hesaplamışlar ki, merak ettim.
Türkiyedeki rakamlar tabi ki korsan (torrent,dizi izleme siteleri) ile tahmini bir rakam diğer dünya rakamı ise tv lerde  ortalama  izlenme rakamı ve serbest olan ülkelerde korsan yollarla izlenme rakamı harmanlanarak verilmiş (Benim görüşüm) Global ve dijital bir dünyada hesaplamak nisbeten kolaydır herhalde ;D

seastar1000

Yukarıdaki dizilerin hiçbirini izlemedim ne yazık ki
Benim bir numaram elementary sonra big bang theory

doktor1881

Alıntı yapılan: seastar1000 - 09 Mayıs, 2016, 19:45:51
Yukarıdaki dizilerin hiçbirini izlemedim ne yazık ki
Benim bir numaram elementary sonra big bang theory
Hiç birini mi abi :o :o

seastar1000

Vikings ile doctorwho yu cnbs-e de zaping yaparken şöyle bir baktım digerlerini izlemedim kayıp büyük galiba

dean

Alıntı yapılan: seastar1000 - 09 Mayıs, 2016, 20:36:10
kayıp büyük galiba

Özellikle Breaking Bad için evet.

doktor1881

Sizin tarzınız polisiye belki de bu yüzden bu diziler ilginizi çekmemiştir sayın Turgut Bey.
Bu sayılan 10 dizi kendi kulvarlarında birer başyapıt sayılabilir Tabi ki adı geçmeyen onlarca güzel dizi de mevcut
Bu arada Elemantry nasıl (Banshe'yi ) geçer mi tavsiyene göre başlayacağım.

Ahmet Oktay

Listedekilerden Breaking Bad, The Walking Dead, Arrow ve Flash'ı izledim. Yalnızca Breaking Bad için başyapıt derim, Arrow ise o çok beğendiğim 2 sezonun ardından bitseydi belki başyapıt demezdim ama benim için daha iyi bir konumda olurdu. Diğerlerinden de sadece Vikings'i izlemeyi düşünüyorum.

seastar1000

Elementary benim izlediğim ve en çok beğendiğim sharlock holmes uyarlaması dizi oldu banshee ile kıyaslaması olmaz ama bir iki bölüm izlemenizi tavsiye ederim Watson rolünü lucy liu oynuyor hem kadın hem Çinli dedektif yardımcısı

seastar1000

Bu arada justified dizisini de unutmamak gerek her halde hardboiled Polisiye dizisi sınıfına girer mükemmeldir bence bu dizi Bridge ve ilk sezon True dedective ile aynı katagoride

Peyami

Açıkçası bu rakamları pek inandırıcı bulmadım. Yani Breaking Bad'i izleyen her 10 kişiden biri Türk oluyor bu hesaba göre...Hiç sanmıyorum arkadaşlar...Kaynak ya da kriterler belli olmadığı için daha fazla bir şey söylemek mümkün değil.