Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Rodeo'nun taa 2007'de çıkardığı dylan dog Loch Nesse canavarını okudum, beğendim. www.bitenekadar.com sitesinden Loch Nesse 6,90, Yalçın Didman'ın Ayılı Adam'ı 19,90 TL. Etiketi fiyatı 40 TL olunca fiyat gayet makul, kaçırmayın. Kertenpelex'te ise 6'lı Rodeo seti 96 TL.
Crom! Ölüleri Say...

NIC

Alıntı YapRodeo'nun taa 2007'de çıkardığı dylan dog Loch Nesse canavarını okudum, beğendim. www.bitenekadar.com sitesinden Loch Nesse 6,90, Yalçın Didman'ın Ayılı Adam'ı 19,90 TL. Etiketi fiyatı 40 TL olunca fiyat gayet makul, kaçırmayın. Kertenpelex'te ise 6'lı Rodeo seti 96 TL.

Sevgili Kalidor Dylan'ın Speciale ve Almanak serisi harika serilerdir(Loch Ness hikayesi specialedir),umuyorum ki Hoz maxi ve colorfest bitince bunlara da el atacaktır.

DAMPYR

Alıntı yapılan: NIC 39 - 06 Nisan, 2012, 09:37:02
Alıntı YapRodeo'nun taa 2007'de çıkardığı dylan dog Loch Nesse canavarını okudum, beğendim. www.bitenekadar.com sitesinden Loch Nesse 6,90, Yalçın Didman'ın Ayılı Adam'ı 19,90 TL. Etiketi fiyatı 40 TL olunca fiyat gayet makul, kaçırmayın. Kertenpelex'te ise 6'lı Rodeo seti 96 TL.

Sevgili Kalidor Dylan'ın Speciale ve Almanak serisi harika serilerdir(Loch Ness hikayesi specialedir),umuyorum ki Hoz maxi ve colorfest bitince bunlara da el atacaktır.
Haşim bey raportajında Dylan Dogu sevdiğini ve bu seriyi süprizlerle sürdüreceğini söylemiş.Altın Madolyon E dergi sayı 1 de bellimi olur bakarsınız bunlarada el atar... 8) :D ;)

pizagor

Constantine'i okuyorum... Baskısı artık bulunmadığı söylenen bu albümü yıllar önce Arka Bahçe yayınlandığında, çizimleri nedeniyle ilgi göstermemiştim ama şu gün itibariyle sağlam senaryolarıyla keyifle okunuyor. Constantine sanki her ne kadar İngiliz de olsa Latin zihinlerden çıkma Dylan Dog'un anglosakson tasarım bir benzeri gibi. Ama kurgu çok daha sert. Okültizm, mistisizm, büyü dolu dolu kullanılıyor bu sayfalarda ama Simon Garth'daki gibi değil, daha ciddi, daha tehlikeli... Constantine yani Hellblazer ilk anda değerini anlamadığım çizgiroman albümlerinden bir diğeri olarak "kayıplar" arasındaki yerini alıyor...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Nathan Never Lal serisi 12.13.fasikülleri okuyacağım.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

C.omar

Dylan Dog  24.,  25., 26.cilt,Renk Cümbüşü 1

DAMPYR

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Nisan, 2012, 21:45:54
Constantine'i okuyorum... Baskısı artık bulunmadığı söylenen bu albümü yıllar önce Arka Bahçe yayınlandığında, çizimleri nedeniyle ilgi göstermemiştim ama şu gün itibariyle sağlam senaryolarıyla keyifle okunuyor. Constantine sanki her ne kadar İngiliz de olsa Latin zihinlerden çıkma Dylan Dog'un anglosakson tasarım bir benzeri gibi. Ama kurgu çok daha sert. Okültizm, mistisizm, büyü dolu dolu kullanılıyor bu sayfalarda ama Simon Garth'daki gibi değil, daha ciddi, daha tehlikeli... Constantine yani Hellblazer ilk anda değerini anlamadığım çizgiroman albümlerinden bir diğeri olarak "kayıplar" arasındaki yerini alıyor...
Filmiyle ilgili bir benzerlik varmı yoksa apayrı konularmı var çizgi romanında hatırladığım kadarıyla filmi korku türündeydi... ??? 8) ;)

tommikser

En son dijital comics X-Men vs Avengers'ı okudum.Konu gene aynı pek anlatmayayım.Yalnız sonunda gerçekten çok acayip ohaaaa oluyorsunuz.Yıldızların olduğu siyah bir ekranda geleceğin çizgi romanına hazır mısınız?sorusu geliyor.Sonra ki sayfada scroll(tekerleği) çevirerek okuyun diyor.Sonrasında iş kopuyor panel panel kare kare ilerleyen arka arkaya hızlı gittiğinizde bir anda gerçek bir animasyon izler gibi çizgi roman okumaya başlıyorsunuz.Patlamalar bir anda gerçeğe dönüşüyor.Süper kahramanlar konuşurken bir anda gerçekten kavga ediyormuşsunuz gibi oluyor.Ya uçma sahneleri inanılmaz.Arka arkaya izleyince farklı kameralardan mükemmel bir aksiyon sahnesi izler gibi oluyorsunuz.

Sanırım geleceğin çizgi romanının görselliği inanılmaz olacak.Bulabilirseniz bir görün derim.

darkwood

1001 Roman 1.nolu Julia Cildinin ikinci macerasını bitirdim ve o hızla üçüncü maceraya başladım.  8)
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Alıntı yapılan: Kızılmaske - 07 Nisan, 2012, 10:50:12
Alıntı yapılan: pizagor - 06 Nisan, 2012, 21:45:54
Filmiyle ilgili bir benzerlik varmı yoksa apayrı konularmı var çizgi romanında hatırladığım kadarıyla filmi korku türündeydi... ??? 8) ;)

Filmle ilgili çevremden olumlu geri bildirimler almadığım için izlemedim. Dolayısıyla yorum yapamayacağım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

DAMPYR

Dylan Dog serisine devam ediyorum.Konular beni hiç sıkmadı.bazıları fantastik olmakla beraber bazılarıda yere basan konular.zevkle okutuyor kendini.korku türünden hoşlananlar için ideal bir tür.... 8) 8) 8)

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

kalidor

Sigma'yı bitirdim elinize alıp bir anda okunacak bir akıcılığı yok ama bir an önce merakınızı gidermek için okumak istiyorsunuz.ozellikle sinemada defalarca işlenen bir konu olan "hafızasını\ kim olduğunu arayan adam" mevzusunu farkli acilardan isleyen distopik bir çizgiroman.
Crom! Ölüleri Say...

alan ford

Sarı Gözüpek. İyiydi. Dağılmayan bir süper kahraman cildi okumak şaşırttı özellikle. Şimdi arka bahçe'ninkileri de alayım diyorum ama korkuyorum elimde kalacaklar diye.  :P
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kalidor

Erimer Yayıncılık'tan Gezgin Şövalye. George R.R. Martin'in yine Westeros evreninde Game of Thrones'tan yaklaşık 100 sene önce geçen romanının çizgiroman uyarlaması. 2-3 günde gerçekleşen şövalye düellolarında geçen olaylar oldukça akıcı bir şekilde anlatılmış. Büyük bir kahraman yok. Hiçbir şey olmasa da kitanın sonunda Game of Thrones evreninde yer alan krallıklara ait armalar için bile alınır.
Crom! Ölüleri Say...