Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noir

xmenac

Wonder Woman Themyscira'lı. DC evreninde Ege Denizi'nde yer alıyor bu ada.

nicholaihel

hbegec

Dean o işaret Darkseidla alakalı bir şey mi yerdeki??

hanac

Alıntı yapılan: dean - 25 Ocak, 2016, 19:13:03
İşte bu iyiymiş. Yerdeki işarete dikkat.

Alıntı yapılan: hbegec - 26 Ocak, 2016, 02:27:47
Dean o işaret Darkseidla alakalı bir şey mi yerdeki??

O işareti ben de anlamadım ??

dean

Yerdeki işaret Darkseid'ın Omega işareti.

xmenac

Rüya sahnesinin bir bölümü muhtemelen. Parademonları da açıklıyor bu olay.

İkinci Justice League filminde görürüz belki kendisini. Zira ilk film için Braniac haberleri geçiyordu.

Nightrain

Darkseid'a yol yapmaları güzel. Darkseid büyük ihtimalle ilk Justice League filmde cameo olarak gözükür. Kendisiyle hemen dövüşmezler. Belki Braniac ve diğer villianlar'ın Darkseid ile bağlantısı olabilir. WB büyük ihtimalle Darkseid'i Lustice League 3'e saklıyor. Hatta 3.filmin ismi şimdiden kafamda belirdi: DARKSEID WAR. ;D

Tabi bunlar hayalimde yatan şeyler. WB nasıl bir yol izler bilmiyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

xmenac

Karakter olarak Thanos'la büyük benzerlikler var zaten. Bir de film Darkseid War diye isimlendirilirse çok eleştiri alabilir. ;D

Aslında sırf Thanos mukayesesine fırsat vermemek için birinci filmde kullanılsa bile olur.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 26 Ocak, 2016, 15:09:33
Aslında sırf Thanos mukayesesine fırsat vermemek için birinci filmde kullanılsa bile olur.

Thanos olayından sıyırmak için olmasına olur ama bu seferde ellerinde ki en güçlü ve en ilgi çekici villain'lardan birini en başta harcamış olurlar sanki. DC'de kozmik seviyede çok güçlü villain skalası Marvel kadar geniş değil. Darkseid dışında ne var. The Anti-Monitor var. Imperiex-Prime var. Nekron ya da Parallax zaten Green Lantern filmlerinde kullanılır. Herhalde bi'de Krona felan var. Darkseid gibi bir karakter bence ilk filmden harcanmamalı. Ha multiverse işine girerlerse o zaman Superboy Prime var. Belki de daha az popüler olan Trigon, Eclipso ya da Gog gibi karakteri de kullanırlar. Yine de fena sayıda karakter saymadık aslında. Bakalım nasıl yol izleyecekler.

xmenac

Darkseid ayarında fazla karakter yok gerçekten. Her karakterin kendi serisinin olacağını da düşünürsek villain bulmak epey zor. Zaten Justice League'e rakip olabilecek isimler genelde Superman ve Green Lantern'in rakipleri.

JL filmlerinin Part 1-2 şeklinde ayrılmış olması, iki filmde tek bir villain olacağı izlenimi oluşturdu bende.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 26 Ocak, 2016, 17:11:12
JL filmlerinin Part 1-2 şeklinde ayrılmış olması, iki filmde tek bir villain olacağı izlenimi oluşturdu bende.

Aynen. Bir ana villain olur. Onu yanında da ikincil villain'lar olacaktır. Batman v Superman'den Darkseid'a gireceklerine göre o ana villain'da Darkseid olacaktır. Ama Darkseid için kesinlikle erken olduğunu düşünüyorum. Ufaktan büyüğe doğru gitsek daha iyi olabilirdi. Yukarda dediğin gibi ilk film Braniac, ikinci film Darkseid bencede daha iyi.

lampard

New 52 Justice League'de takım ilk kez Darkseid'a karşı birleşiyordu, kısa bi savaşla Darkseid'ı dünyadan gönderiyorlardı, sonra olaylar "Darkseid bizim için gelecek hazır olmalıyız" tarzında gelişiyordu. Ben sevmedim Darkseid'ın böyle kullanılmasını ama bu tarz bi şey yapılacak olabilir.

dean

Animvader

Alıntı yapılan: dean - 08 Şubat, 2016, 00:20:36
  Gotham temalı THY reklamı;

https://www.youtube.com/watch?v=qpk8eSpRBnY

Metropolis temalı THY reklamı;

https://www.youtube.com/watch?v=TReIozZ1b10

Bu film ile alakalı izlediğim en iyi tanıtım çalışması.Bütün fragmanlardan, tv spotlardan çok daha kaliteli bir iş olmuş.