1001 Roman Saganak var...

Başlatan BAHADIR, 23 Haziran, 2010, 14:56:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tamerozcan

Yeni yayinlarimizin duyurularini yavas yavas yapmaya baslayacagiz önümüzdeki günlerde :)

BAHADIR

Tamer'i bekleyin bazi seyler hiç göründügü gibi degil... :-X Bilmiyorum artik  ;)

hanac

Fuat Bey'in verdiği bilgilere göre bu hafta Volto Nascosto 2.sayı, Greystorm 2.sayı ve Julia çıkıyor.

Önümüzdeki hafta Lilith, Brendon, Gezgin Kerry ve Tex Almanak 1995 çıkıyor.

yalcinerol345

Gezgin Kerry ne?Yazar,çizer,konu vs.

hanac

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 15 Ocak, 2011, 23:03:33
Gezgin Kerry ne ? Yazar, çizer, konu vs.

İsmini yanlış yazmış olabilirim.

Sclavi yazmış, Mister No dan tanıdığımız Di Vitto çizmiş.

2 cilt olacak, kurtadam konulu bir macera.

BAHADIR

Hanac'ın dediği gibi,Kerry İl Trape 1983 de Sclavi tarafından yaratılmış bir karakter...

Çizgileri Di Vitto'ya pek benzetemedim ama 1986'da Dylan karakterini yaratmadan öne ismini burada kullanmış...Bu da Dylan ismine olan düşkünlüğünü gösteriyor herhalde...

rumar80

Kısa maceralar sürüyor, ayrıca Sclavi içinde olduğuna göre korku ve vahşet tepe noktadadır.
  Bu kadar yayın cebe zarar, ama gönüllere tat bırakır

alan ford

Alıntı yapılan: BAHADIR - 16 Ocak, 2011, 13:56:07
Hanac'ın dediği gibi,Kerry İl Trape 1983 de Sclavi tarafından yaratılmış bir karakter...

Çizgileri Di Vitto'ya pek benzetemedim ama 1986'da Dylan karakterini yaratmadan öne ismini burada kullanmış...Bu da Dylan ismine olan düşkünlüğünü gösteriyor herhalde...

Sclavi yazmaya başladığı her roman ya da çizgi roman kahramanına başta Dylan Dog adını veriyor. Yanlış hatırlamıyorsam şair Dylan Thomas'ın Dylan'ı ve Micky Spillane kitaplarından bir Dog. yazı ilerledikçe kahraman gerçek adına kavuşuyor.

Lakin çizgi romanda ve 70'lerde yazdığı bir kısa öyküde kahraman ismine kavuşamaz bir türlü ve Dylan Dog olarak kalır. Burada'da soyismi bulmuş ama isim konusunda ilham perisi ziyareti aksatmış anlaşılan.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Biraz önce güvenilir bir kaynak ile konuştum. İtalya üzerinden beklenen sağanak yağış hava muhalefeti! nedeni ile haftaya bekleniyormuş.

pearl jam

Çizgi romana olan ciddi yaklaşımından dolayı 1001 romanı tebrik ediyorum. Yayımladıkları çizgi roman okulu kitapları bu işe gönül verdiklerini gösteriyor. Sadece 1 ylda müthiş işler yaptılar. Dileğim pis işler gibi tek sayılık albümleri yayımlamaya devam etmeleri ve frankafona da el atmaları...

tommikser

Dostum yakında boğazımıza kadar çizgiromanla dolacağız.Fuat abi sağolsun.Yakında Milazo'nun kitabınıda çıkaracaklar.Ona göre derin nefes al boğulmamaya dikkat et ;D

rumar80

Biraz önce Altan ile konuştum (ben bunu daha önce de yazmıştım Deja vu?) Salı ilk parti geliyormuş. Fuat Bey ay sonuna kadar 6-7 çizgi roman çıkacak demiş

darkwood

Bu kadar yeni ve güzel kitabın çıkması gerçekten güzel. İşin birde maddi boyutunu düşünürsek kedi ciğer misali bazılarına mındar demek zorunda kalacağız.  :'(
Umarım fiyatlarıda cazip olur. Eğer Lal veya başka yayınevleri fiyatlara okkalı bir zam yaparsa, kuşkusuz tercihimiz hesaplı ve kaliteli yeni kitaplardan yana olacaktır.  ;)
Mal sizin para ve tercih bizim. Yayınevlerine fiyatları belirlerken maliyetleri biraz daha gözden geçirmelerini tavsiye ederim.
Alıcı için seçenek çok olduğu zaman, satıcı açısından ürünü pahalı yapıp az satış yapmaktansa, uygun fiyatlı ürün piyasaya sürüp çok miktarda kitap satıp sürümden kazanmak ve bu şekilde baskı maliyetlerinide düşürmek her zaman için çok daha kazançlıdır. Şimdi top yayıncıların elinde.  8)
Darkwood Sakinleri..

tunaorhun

Özellikle Julia'yı merakla bekliyorum.

ErenKoyunoglu

Hepsini büyük merakla bekliyorum, gücüm yettiğince 1001 Roman'a destek olacağım; tüm çizgiroman seven arkadaşlarıma da yeni çıkan bu yayınları takip etmelerini tavsiye edeceğim. Bu arada sizlere de bir soru sorayım. Bahsedilmiştir belki ama Julia kalın ciltlerin bıraktığı yerden mi devam ediyor? ve formatı ne olacak? Toplantıda sormayı unuttum.
Sevgiler,
Eren