Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

Alıntı yapılan: Mister NO - 26 Eylül, 2011, 12:12:28
Tom Braks 1.Cilti okuyorum.İçinde 5 macera var ilk 4 macerayı okudum.EsseGesse nin tipik özelliklerini barındıran çizimler ve hikayeler var.Çok fazla beklentiye girmeden,keyifli zaman geçirmek için birebir.Özellikle bazı kavga sahnelerinde detaylı bakılır ve sanki o ortamdaymış gibi düşünüldüğünde çok komik çizimler ve bölümler var.

Gün sonunda stresi alan,eğlenceli ve akıcı hikayeler.

6 Ciltte30 macera ,HOZ'dan devamını da bekliyorum.Seri yarım kalmasın.  ;)

Dostum kaynanan seviyormuş. :)

7. cilt çıktı..

"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Kapağı kim çizmiş?
   Biraz tuhaf geldi bana da?
   Hele "snap" !

aa

Teşekkürler HOZ..Bir seriyi daha HOZ a yakışır şekilde bitirmeni dilerim.
Esse Gesse Hayranı...

hennessy

Tex hayalet kasabanın haydutlarını okuyorum
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

tommikser

Dev albüm-Büyücüler Kenti ile yolculuğu Martin Forever kampanyasına bende katıldım ;D

kedidiro

bu gece sergio bonelli'nin anısına mister no gecesi... mayaların tapınağı'nı okuyorum ve tekrar yaşattığı düşler için üstada saygılarımı sunuyorum.

hennessy

Alıntı yapılan: gunessemerci - 26 Eylül, 2011, 22:42:40
Dev albüm-Büyücüler Kenti ile yolculuğu Martin Forever kampanyasına bende katıldım ;D

Martin forever sevgili Güneş tebrikler fena hikaye değildir sonu düşündürücüdür :)

darkwood

Ben hala Martin'in klasik serisine devam ediyorum. 8.cilde kadar geldim...
Darkwood Sakinleri..

ferzan

Usta Bonelli anısına şöyle esaslı bir Zagor okuyayım dedim,sonra Mister No Klasik Maceralar 1.Cilt'e başladım...İlk macerayı bitirdim...Vakti zamanında Tex'in ve Zagor'un ilk sayılardan sonra zaman içerisindeki olgunlaşıp yerli yerine oturmasına şahit olmuştuk,daha evvelden az çok okuyup da maceralarını ileri bir tarihe ertelediğim,sakin zamanda okumak üzere hemen harcamak istemediğim Mister No'da da aynı durumu yaşayacağımı sanarak,beklentimi çok yüksek tutmadım ama daha ilk sayfalarda ne kadar yanlış düşündüğümü farkettim...Mister No,galiba yayın hayatı boyunca elde ettiği ortalama kaliteyi ilk sayıda bile elden düşürmemiş,doğrudan bildiğimiz Mister No olarak başlamış,evrim geçirip olgunlaşmasına bile gerek kalmamış...Oldukça keyif aldım diyebilirim...Klasik maceralara devam edeceğim...
    Az sonra da Oğlak efsanevi maceralardan bir türlü okumaya kıyamadığım ''Bir Zamanlar New York'ta'' macerasına başlayacağım...Mister No ile olan yarım kalmış eski hesabımı tadımlık da olsa gördükten sonra,Martin Mystere Klasik Maceralar'a geçmeyi düşünüyorum ama pek tabii ki bu gece değil...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ferzan

''Bir Zamanlar New York'ta''yı şimdi bitirdim...
    Şu ana dek okuduğum en iyi fumetti öykülerinden biri olduğunu söyleyebilirim...Başlı başına bir film olabilecek nitelikte müthiş bir eser...O kadar sevdim ki,şu an gayet bomboş olan kafamla üzerine birşeyler yazmaya çalışarak bende bırakmış olduğu etkiyi hiç etmek istemiyorum...Benim gibi kıyamayıp erteleyen,alıp da başlamamış olan ya da Mister No sevip de henüz yolu bu öyküyle kesişmemiş olan sadece okusun...Hatta Mister No'yla pek alakası olmayan ya da fumettiden hoşlanmayanlar varsa,onlar bile okusun...Zannımca beğenileri ve tercihleri tepetaklak edebilecek potansiyele sahip bir öykü...
    Öykünün finaline yaklaşırken,başrolünü Franco Nero'nun oynadığı 1968 yapımı Sergio Corbucci filmi olan ''Paralı Asker''in (İl Mercenario/The Mercenary) önemli bir sahnesine gönderme yapmadan edememişler,çok da güzel olmuş...Kimbilir,kaçırdığım ya da bilmediğim daha kaç gönderme vardı bu öyküde...
    Maurizio Colombo'nun yazıp Giovanni Bruzzo'nun çizdiği bu 286 sayfalık müthiş öyküyü okumanızı (okumadıysanız) ısrarla,hatta şiddetle öneriyorum...Bir de en az bu kalitede nostaljik,duygulu ve kendi adıma çoğu tahminimi boşa çıkartan seçme Mister No öyküleri için tavsiye istiyorum...Artık çıtayı göğe fırlatmış bulundum,kolay kolay yere inecek gibi değil...
    Herşey bir yana,bu öyküde Jerry Drake'in rastladığım çoğu macerasında diline pelesenk olmuş olan ''when the saints...'' diye başlayıp devam ettirdiği şarkının da geçmişini,sebebini ve anısını öğrenmiş oldum...
    Uzatmayayım dedim ama,dayanamadım...
    Colombo - Bruzzo ikilisine helal olsun,Bonelli'nin ruhu şad olsun...Uykusuz kalmaya fazlasıyla değdi...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hennessy

Alıntı yapılan: darkwood - 26 Eylül, 2011, 23:49:40
Ben hala Martin'in klasik serisine devam ediyorum. 8.cilde kadar geldim...

Martin her yerde her eve Martin sokacağız :)

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: ferzan - 27 Eylül, 2011, 03:58:44
    ''Bir Zamanlar New York'ta''yı şimdi bitirdim...
    Şu ana dek okuduğum en iyi fumetti öykülerinden biri olduğunu söyleyebilirim...Başlı başına bir film olabilecek nitelikte müthiş bir eser...O kadar sevdim ki,şu an gayet bomboş olan kafamla üzerine birşeyler yazmaya çalışarak bende bırakmış olduğu etkiyi hiç etmek istemiyorum...Benim gibi kıyamayıp erteleyen,alıp da başlamamış olan ya da Mister No sevip de henüz yolu bu öyküyle kesişmemiş olan sadece okusun...Hatta Mister No'yla pek alakası olmayan ya da fumettiden hoşlanmayanlar varsa,onlar bile okusun...Zannımca beğenileri ve tercihleri tepetaklak edebilecek potansiyele sahip bir öykü...
    Öykünün finaline yaklaşırken,başrolünü Franco Nero'nun oynadığı 1968 yapımı Sergio Corbucci filmi olan ''Paralı Asker''in (İl Mercenario/The Mercenary) önemli bir sahnesine gönderme yapmadan edememişler,çok da güzel olmuş...Kimbilir,kaçırdığım ya da bilmediğim daha kaç gönderme vardı bu öyküde...
    Maurizio Colombo'nun yazıp Giovanni Bruzzo'nun çizdiği bu 286 sayfalık müthiş öyküyü okumanızı (okumadıysanız) ısrarla,hatta şiddetle öneriyorum...Bir de en az bu kalitede nostaljik,duygulu ve kendi adıma çoğu tahminimi boşa çıkartan seçme Mister No öyküleri için tavsiye istiyorum...Artık çıtayı göğe fırlatmış bulundum,kolay kolay yere inecek gibi değil...
    Herşey bir yana,bu öyküde Jerry Drake'in rastladığım çoğu macerasında diline pelesenk olmuş olan ''when the saints...'' diye başlayıp devam ettirdiği şarkının da geçmişini,sebebini ve anısını öğrenmiş oldum...
    Uzatmayayım dedim ama,dayanamadım...
    Colombo - Bruzzo ikilisine helal olsun,Bonelli'nin ruhu şad olsun...Uykusuz kalmaya fazlasıyla değdi...

Bu macerayı ben de bu sabaha karşı 05.30 da bitirdim. Bünyem üzerinde Tex'in Carson macerasının bıraktığı etkiyi aynen Bir Zamanlar New York'ta macerası ile Mister No' da bıraktı. Oscarlık film senaryosu tadında bir hikaye güzel çizgilerle birleşince ortaya tadına doyum olmayan bir macera çıkmış. Okumayanlara özellikle tavsiye ederim.

hennessy

Mister No efsane seri kaçıncı kitapta macera alacağım da

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: hennessy - 27 Eylül, 2011, 09:31:18
Mister No efsane seri kaçıncı kitapta macera alacağım da

Efsane serisinin 4 ncü kitabında.

pearl jam

Başıma bir şey gelmeyecekse  ;D ;D bir itirafta bulunmak istiyorum :

Julia okuyorum ama okuyamıyorum, bir türlü gitmiyor ne karaktere sempati duydum ne de çizimleri beğendim, okumak için zorluyorum resmen kendimi ama kaç gündür daha ilk macerayı bitiremedim. Belki de ilk macerası sarmamıştır bilmiyorum ama azimliyim okumaya devam edicem  :D