Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

En son Durango 4'ü okudum. Amos isimli bir Meksikalı var. Onu Logan takip ediyor, sonra şerif Jenkins var.
Derken bir de Siringo ortaya çıkıyor. Kim kimi takip ediyor, Durango ne yapacak bayağı kafam karıştı.
Kafam yerine gelsin diye Teks 164.sayıyı okudum .O da 161, 162.sayının kopyası çıktı.
Ücra bir yere sürülmüş bir yüzbaşı öyküsünü hem Boselli hem de Nizzi yazmış! İyice keyfim kaçtı.
Allahtan Red Kit -Oklahoma Jim'i okuyup rahatladım...

hennessy

Durmak yok yola devam .Lal Nathan never 20.21.fasiküllere başlayacağım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

alan ford

Deli Gücük  Osmanlı Taşrasından Hikayeler'i okuyorum. İlk hikaye, daha önce Pertev Naili Boratav'dan okuyup çok sevdiğim, Selçuk Demirel'in sıcacık çizgileriyle kızıma defalarca okuduğum Ayağına Diken Batan Karga masalının  Deli Gücük'e uyarlanmış haliydi. Sevdiğim masalların farklı tezahürlerini görünce pek sevindiğimden , bu hikayeyi de çok sevdim.  Masal, efsane , mit yönünden çok zengin topraklarda yaşamamıza rağmen  , nedense kahramanlık öykülerine saplanıp kalmışız çizgi romanda. Oysa Deli Gücük başka türlü bir çizgi romancılığın izlerini taşıyor. Karabasan gibi , Setne ve Taş Tanrılar gibi. 
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

.Lal Nathan never 20.21.fasikülleride bitirdim 21.fasiküldeki balinanın şarkısı hoşuma gitti hele sonunu size bırakmışlar ilginç bir hikaye idi.DÜn Kalidor o kadar conan'dan bahsetti sevgili gambitte conan tablosunu getirdi eee artık bir conan okuma zamanı geldi Marmara çizginin çıkardığı Conan Vahşi Kılıç 5.kitaba başlayacağım ama önce biraz dizi izlemem lazım bugün dizi çizgi roman günü...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean

Bugün çok çok önemli bir başlangıç yapıcam:Teks Altın ilk cilt

s.b

Alıntı yapılan: dean - 29 Nisan, 2012, 13:55:21

En güzeli odur işte. Adaletten kaçan tex.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

haysat

Dün akşam gelir gelemez aldığım kitapların içinden Mohikan'ı okumaya başladım.

Devam niteliğinde çok güzel bir öykü çıkmış ortaya,enfes bir final.
İnsanın kendi ile olan hesaplaşmaları, geçmişle olan hesaplaşmalar,Bitmeyen kin, öfke ve sürpriz bir final. Bençok beğendim.

Son Mohikan severek okuduğumuz bir romandır. Tam beş kere filim olmuş.

En son 1992 yapımı Daniel Day-Lewis'in başrolünde oynadığı filimi severe seyretmiştim.

Mohikan ise hikayenin bittiği yerden yirmi sene sonrasına götürüyor bizi.
Bence alın ve okuyun...

(Magua - eski Huron şefi, sonradan Fransızlara katılmıştır.
Chingachook - Mohikan kabilesinin son şefi.
Uncas - Chingachookun oğlu, Mohikan kabilesinin son üyesi, Munro kardeşlere yolculukları sırasında eşlik eder.
Şahingöz - (Orjinali Hawkeye, bazı çevirilerde uzun tüfek) Uncas ve Chingachook'un beyaz yoldaşı keskin nişancılığı ile tüm herkesin taktirini toplamıştır.)
Parentez içinde olan kısımlar Vikipedi'den alınmıştır.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

DAMPYR

Nihayet Dylan Dog normal serinin bugüne kadar çıkan serisini( Rodeo ve Hoz)tamamladım.şimdi Maxi lere başlıyacağım.onlarıda beğenirsem.Dev albümlerine geçmeyi düşünüyorum... 8) :) ;)

Gambit

cidden onemli baslangic, gerisini gelmesi dilegiyle o zaman

bugun zagor 122. sayiyi okudum, Nehir kurtlari adli macera bekledigimden cok daha iyi cikti. Bir kere cizimler cok iyi, konuda oldukca okunabilir bir konu

yeni zagor maceralari herkese hitap etmese de ben begeniyorum, almaya devam

dean

Alıntı yapılan: Gambit - 29 Nisan, 2012, 22:59:44

cidden onemli baslangic, gerisini gelmesi dilegiyle o zaman

Gerisi kesin gelicek,zaten Teks'i süper ciltlerden yada aylık takip etmeye çalışıyordum ama efsanenin başına döneyim arşiv mantığıyla hem Altınları hem süper ciltleri topliyim dedim :)

pizagor

Sabah evden çıkmadan Spirou'nun 5. albümü olan 'Dikkat Zorkonlar'ı okudum. Seviyorum çizgiroman sayfalarında patlıcan burunlu, karikatürize tipleri görmeyi. Kitaplığımda mizahi olsun, daha ciddisi olsun daha fazla frankofon görmek istiyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

sheRa

edgar allan poe kısa hikayeleri bitirdim... poe sevenler için güzel bir çalışma farklı çizerlerin kısa öykü  çalışmalarını görüyoruz ... 

darkwood

Dün gece YKY Samuray ın 1.cildini yarıladım.
Bu güzel yayın için Yapı Krediyi kutlamak lazım. Ayrıca fiyatıda emsal hard coverlere göre hayli uygun.
Darkwood Sakinleri..

kadri kerem

Alıntı yapılan: sheRa - 30 Nisan, 2012, 11:46:28
edgar allan poe kısa hikayeleri bitirdim... poe sevenler için güzel bir çalışma farklı çizerlerin kısa öykü  çalışmalarını görüyoruz ...

Eğer April yayıncılıktan çıkanı söylüyorsanız ben pek sevememiştim onu. Poe çok sevdiğim ve harika bir yazardır. Onun hikayeleri çizgiye yansıtmak çok kolay değil.

kadri kerem

Ben de dün gece Lal kitaptan çıkan Eerie'ye başladım. Ama kaplumbağa hızıyla okuyorum. Her resmi tek tek inceliyorum.  :) Umarım Lal kitap bu işin gerisini getirir. Bildiğim kadarıyla Creepy'nin de yeni bir cildini daha çıkardılar, epey oldu.