Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Arkadaşlar nacizane bir fikrimi paylaşmak istiyorum...

"Şu anda hangi çizgiromanı okuyorsunuz?" başlığını, "Biraz önce şu çizgiromanı okudum" başlığı ile değiştirirsek ve okuyanlarda imkanları varsa sayfa görselleri ile destekleyip, konu çizim ve hikaye hakkında kişisel fikirlerinide paylaşırlarsa işlevsel açıdan daha iyi olur kanısındayım...

Hem forum mantığına da daha uygun olur...Hangi kitabın okunup okunmadığı açıkça önem arz etmiyor... :)

Ben şimdi çıkmak zorundayım...Kötü söz söylerseniz sabaha kadar cevap veremem haberiniz olsun...

Hayırlı geceler... :)

hennessy

kötü söz niye söyleyelim burası fikirlerimizi paylaştığımız bir yer yeterki sevgi saygıda kusur etmeyelim.

Şu an Conana lal klasik seri renkli 1.kitaba başlayacağım fil kuleleri böylece conan vahşi kılıç 4.kitapta fil kulesinin ikinci çizimlerine görmüş olacağım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Gambit

Sevgili Ilhan Yilmaz in cikarttigi Talat Gureli nin Hizirbey - 1. cilt, Voyvoda nin pesinde adli maceranin son 20 sayfasindayim.

Cok sasirdigimi belirtmem gerek,

tempo, cizimler, kurgu falan asmis diyebilirim. Tempo hele, hic dusmuyor. Bir olay biterken yenisi basliyor ve baglantilar o kadar iyi yapilmis ki sizi rahatsiz etmiyor, tam tersine kitabi elinizden dusuremiyorsunuz. (ben ucaktan iniyordum, mecburen biraktim, bu aksam bitirecegim)

Talat Gureli ye saygilarla

Ilhan a da cok tesekkurler bu guzel yayin ile bizi bulusturdugu icin

darkwood

HozComics in tamamı 8 cilt olarak yayınladığı, herbiri 130 sayfalık western tarzı, Bella Bronco serisinin 5. sayısınıda bugün bitirdim.
5 nolu bu ciltte bulunan 2 macerayı da çok beğendim.  İlk macera Mister no tadında "Panama" macerası,  ikincisi ise "Sarı Tehlike" adlı çinliler ile geçen keyifli bir macera mevcut, sadeca Bella yı görmek için bile olasa bu kitaplar okunur...  ;)

Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Arkadaşlar Martini nihayet tam seri bitirdim... ;D Dediğim gibi hepsi güzel değil ama yeni serinde yer alan ''çift kişilik'' adlı macerayı çok sevdim.her sayfasında aksiyon doruktaydı.şimdiye kadar okuduğum en güzel martin macerasıydı.bir kızın hem aptal bir ev kızı hemde profosyonel bir katil olmasını çok güzel bir hikayeyle anlatmışlar.keşke bütün martin maceraları böyle olsaydı.sizede tavsiye ederim(yeni seri sayı 110-111)..... 8)

drfuhrer

Şu an Zagor klasik maceralar cilt:2, Mohican, 1602 adlı çizgi romanları aynı anda okuyorum...üçü de harika...
Nöbetteyim şu an..hastalara bakıyorum; dinlenme odasına geçtiğim anda da çizgi romana devam:)

Ama bu aralar çizgi romana fazla merak saldığımdan; yetişkin tipi kitapları okumaya fırsatım olmuyor bu da ayrı bir itiraf ;D

ÇİZGİ ROMAN FOREVER ;D

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: drfuhrer - 21 Ekim, 2011, 20:28:11
Ama bu aralar çizgi romana fazla merak saldığımdan; yetişkin tipi kitapları okumaya fırsatım olmuyor bu da ayrı bir itiraf ;D

Aynen bende de böyle bi sıkıntı var :)

rumar80

Hangimizde yok ki.... Daha okunacak o kadar comics de dururken..... ???

BAHADIR

Alıntı YapAma bu aralar çizgi romana fazla merak saldığımdan; yetişkin tipi kitapları okumaya fırsatım olmuyor bu da ayrı bir itiraf ;D

Yetişkin tipi derken çizgiromanın çocuk işi olduğunu içten içe itiraf ediyorsunuz yani...Emre ve Umar beyde buna katılıyorlar...

drfuhrer

asla kabul etmiyorum..çizgi roman salt çocuk işi değildir.yetişkin hobisidir.'teşbihte hata olmaz' diyerek örnek verdim.düzeltiyorum o halde:normal kitapları okumaya fırsatım olmuyor.''çizgi roman çocuk işidir'' gibi bir ibareye en başından ben karşı çıkarım...

tommikser

Çizgi romanın çocuk işi olduğuna bende katılmıyorum yalnız çevrede böyle bir yanılgı var.Bazen bana da diyorlar çocuk gibi çizgi roman mı okuyorsun diye.

Bende lafı yapıştırıyorum.Varsın çocuk olayım yetişkin olduk da ne oldu aldık başımıza belayı.
Ben çocuk olmayı seviyorum.Seni yetikinliğinle başbaşa bırakayım.Mesala ödemen gereken faturalar,ev kirası,kredi kartları,yeni yeni çıkan borçlar,gelen zamlar,gazetelerdeki bütün sevimsiz haberlerin hepsi senin gibi büyüüüüüüük koco koca yetişkinlerin olsun.Hatta benden de selam et.Güneş'in bir süre daha yetişkin olmaya niyeti yokmuş.Evinin koltuğunda sıcak çayını içerken tekrar ve takrar çocuk olup bunları unutuyormuş de.

Dediğim zaman lafı çıkaramadıklarından uzaklaşıp gidiyorlar.Sanırım deliyle uğraşacağına çalıyı dolaş diyorlar (sankii atasözleri karıştı ya neyse ;D).

BAHADIR

Alıntı yapılan: drfuhrer - 22 Ekim, 2011, 12:40:52
asla kabul etmiyorum..çizgi roman salt çocuk işi değildir.yetişkin hobisidir.'teşbihte hata olmaz' diyerek örnek verdim.düzeltiyorum o halde:normal kitapları okumaya fırsatım olmuyor.''çizgi roman çocuk işidir'' gibi bir ibareye en başından ben karşı çıkarım...

Alıntı yapılan: gunessemerci - 22 Ekim, 2011, 13:24:02
Çizgi romanın çocuk işi olduğuna bende katılmıyorum yalnız çevrede böyle bir yanılgı var.Bazen bana da diyorlar çocuk gibi çizgi roman mı okuyorsun diye.

Bende lafı yapıştırıyorum.Varsın çocuk olayım yetişkin olduk da ne oldu aldık başımıza belayı.
Ben çocuk olmayı seviyorum.Seni yetikinliğinle başbaşa bırakayım.Mesala ödemen gereken faturalar,ev kirası,kredi kartları,yeni yeni çıkan borçlar,gelen zamlar,gazetelerdeki bütün sevimsiz haberlerin hepsi senin gibi büyüüüüüüük koco koca yetişkinlerin olsun.Hatta benden de selam et.Güneş'in bir süre daha yetişkin olmaya niyeti yokmuş.Evinin koltuğunda sıcak çayını içerken tekrar ve takrar çocuk olup bunları unutuyormuş de.

Dediğim zaman lafı çıkaramadıklarından uzaklaşıp gidiyorlar.Sanırım deliyle uğraşacağına çalıyı dolaş diyorlar (sankii atasözleri karıştı ya neyse ;D).

Arkadaşlar sadece takıldım bu kadar alıngan olmanıza gerek yok... ;) Hep ciddi ciddi yazacak halimiz yok ya...Bende biliyorum çizgiromanın çocuk işi olduğunu ama bizim gibi kelli felli adamlar okuyunca mecburen karizmayı çizdirtmemek için ciddi bir işmiş gibi gösteriyoz...Şşşt çaktırmayın...devam... ;D

rumar80

Çizgi roman tabii ki de çocuk işidir. İçinde o masum çocukluğu kaybetmemiş, büyüdükçe körelmemiş insanların işidir. Sevgi işidir, tutku işidir. Kalite işidir.
    Sayın Bahadır! Forumumuzun değerli üyelerine hakarette bulunduğunuz gerekçesi ile size verilen ödüllerin geri alınmasına karar verlmiştir.  ;)
    Tiz kaleminiz kırıla.  ;D
   Sevgiler

BAHADIR

Zaten bende ödüllerimde gözünüz olduğunu biliyordum ki 35.000. mesaj başlığının açılmaması bunun en büyük göstergesi diye düşünüyorum...Tamam ben ödülden feragat ediyorum... ;)

Ama diğer forum üyelerine haksızlık olmuyor mu...Dönem mesajları ödülünü bir kere bile alamadılar... ;)

Hiç olmazsa benim mesajlarımın geçerli olmadığı bir son tur yapabilirsiniz... ;D

Son söz; Tamam kalem sizde kırın! Ama unutmayın ki "Ferman padişahınsa dağlar bizimdir"