Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Kervan Asteriks'lerimi okuyorum. Son okumamın üzerinden herhalde 20 - 25 sene geçmiş olmalı. Her ne kadar araya yerel tatlar sokalım diye çeviriler bazen çizimle uyuşmasa ve eksik kalsa da seviyorum bu eski kokulu sayfaları... Neler yok ki bu sayfalarda, dönem İstanbul'unun susuzluk probleminden tutun da Ankara'nın hava kirliliğine kadar o günlerin günceli çevirilerde kendine yer buluyor :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Tex dev albüm 1.Büyük Macera'yı okuyacağım.............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

BAHADIR

Tex dev Albüm 1...Bir hafta sonu çarşı izninde Dost Kitabevinin hemen girişinde yeni gelenler rafında gördüğümde ne heyecanlanmıştım...Kocaman, beyazlar içinde bir Tex albümü...O zaman tam hatırlamasam da bir poşet dolusu çizgiroman arkadaşa verilip eve gönderilmişti...Şunun şurasında bitmesine ne kalmıştı ki...

Kapakta hemen gözüme çarpmıştı tabi...Alfa tarafından sticker olarak verilmişti sanırım...Eski zarfları ve anıları kolaçan etmek lazım... :)

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 17 Nisan, 2012, 21:16:28
Kervan Asteriks'lerimi okuyorum. Son okumamın üzerinden herhalde 20 - 25 sene geçmiş olmalı. Her ne kadar araya yerel tatlar sokalım diye çeviriler bazen çizimle uyuşmasa ve eksik kalsa da seviyorum bu eski kokulu sayfaları... Neler yok ki bu sayfalarda, dönem İstanbul'unun susuzluk probleminden tutun da Ankara'nın hava kirliliğine kadar o günlerin günceli çevirilerde kendine yer buluyor :)

16. albüm Bozguncu'yla birlikte 3 günlük güzel bir Kervan Yayınları Asteriks nostaljisi tamamlanmış oldu... Bu okumada balon yazılarına takıldım, neden Eric Larsen'in Savage Dragon'da illa elle yazılmış balon yazılarında ısrarcı olduğunu anladım. Kaligrafi güzel şey, keşke yine elle yazılabilse balonlar...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Spider Man 4.kitap Kraven'in İlk avı nihayet çıktı aldık şimdi okumaya başlayacağım.Burdaki kötü karakteri merak ediyorum.

tommikser

Arkadaş ne gıcıksın sen yav.Daha kutudan yeni çıktı bir dur sende.Bir sürü insanı gıcık edecen ona göre. ;D ;D

DAMPYR

Rodeo Dylan Dog lar bitti, Hoz Dylan Doglara geçtim.Dylan Dogda en çok hoşuma giden kısım amaç korkutmakla beraber ,serideki ölümlerin ayakları yere basan nedenle açıklanması oldu.yani konu asla havada kalmıyor.Tabi uçuk hikayelerde var ama az sayıda.örneğin goblin adlı macerasında doktorları öldüren şahsın bir cin değil küçük bir maymun çıkması çok güzeldi... 8) :) ;)

hennessy

Alıntı yapılan: gunessemerci - 21 Nisan, 2012, 15:35:00
Arkadaş ne gıcıksın sen yav.Daha kutudan yeni çıktı bir dur sende.Bir sürü insanı gıcık edecen ona göre. ;D ;D

Banamı diyon Güneşim :) kitabın yarısına geldim bile :)

ErenKoyunoglu

Batman Knightfall üçlemesinin 3. kitabı olan Knigtsend'i okuyorum. Oldukça hoşuma gitti. Öncesinde Frank Miller'ın yazdığı Batmanleri beğenmeyip yarım bırakmıştım ki pek yapmadığım birşeydir.

hennessy

Örümcek adam 4.kitap bitti öbür kitaplara göre biraz ince idi.Peter'i DAREDEVIL kostümü içinde görmek ilginçti.Okuyun beğeneceksiniz tipik örümcek adam hikayesi ama bu sefer örümcek adam başkası :).Lal Nathan never 18.19.fasiküllere başlayacağım

hanac

Son Okuduklarım,

Tarkan Kuzey Canavarları, Durango 3, Efsane 1

Hepsi çok iyi idi.

Gambit

Lone ranger ile supreme squadron ikinci cildi okudum

Hoz un cikardigi lone ranger gercekten cok iyi bi secim olmus. Cizimlerim romita jr. İ anitsatmasida ayrica hosuma gitti. Bravo hoz

darkwood

1001 roman Julia 1.cildi bitirdim. İçindeki 3 hikayeyi de çok beğendim.
3.cildi için umarım fazla beklemeyiz.
Savaş hikayeleri ağırlıklı Mister No Almanak'ın 5 macerasıda çok  güzeldi.
Bir 5 macera daha olsaydı okurdum doğrusu.  :)
Darkwood Sakinleri..

omega red

planetary serisini okuyorum şimdi. henüz ikinci ciltteyim ama altyapısı ve çizgiroman klasiklerine yaptığı göndermelerle şimdiden en sevdiklerim arasına girdi.
yazarı warren ellis, çizeri john cassaday. ellis bildiğiniz gibi zekasına ve anlatımına yorum yok. cassaday astonishing x-men'deki çizgisine göre biraz daha erken dönem ve oturmamış diyebiliriz ama hikaye anlatıcılığı yine sade ve sinematografik.

altay1944

Nathan Never  scı fı/özer 2.sayıyı okudum.Özlemişim nathanı.Çok güzel müjdeler vermişler.speciale,almanak ve maxi seri duyurusu doğrusu beklemeye değer.Eh bu arada 3.sayıyı mayısta bekleyeceğiz sanırım.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ