Çizgi Roman Piyasası ve Sorunları

Başlatan tommikser, 09 Ağustos, 2010, 12:15:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rossi

Ben Nebati bakanı cok sevimli buluyorum. Siz de buuluyormusunuz. Gözlerinin içine bakınca Kondor şehrini görüyorum :)))

DAMPYR

Alıntı yapılan: Rossi - 08 Haziran, 2022, 14:26:30
Ben Nebati bakanı cok sevimli buluyorum. Siz de buuluyormusunuz. Gözlerinin içine bakınca Kondor şehrini görüyorum :)))
Gözlerinin içine fazla bakmamak lazım yoksa anlattıkları masallara kapılıp gideriz mazallah

Rossi

Bir kaç gün önce  ,  başka bir başlıkta  Türkiye'm CDS risk primleri 900 un üstüne çıkarsa dışarıdan döviz borclanamayiz ve ekonominin fiilen iflası olur demiştim.

Bugun CDS miz 738 e yükseldi.

Döviz, altin vs gibi birikiminiz varsa harcamayın arkadaşlar zor günler için saklayın.

İnşallah Kasımda seçim olur da bu kriz  biraz söner.

Burası ekonomi forumu değil biliyorum ama...Hayat memat meselesi olduğu için yazmak istedim.

Kinowa59

Bende emekli bir bankacı olarak diyorum ki, TL cinsinden birikimleriniz varsa, dövize endeksli mevduat hesabında değerlendiriniz. Zarar etmezsiniz. Ha bu arada dövize bağlı tahvil, bono arzı olursa bunlara yönelik hesap açınız. Hem garanti, hemde ballı kaymak. Tabi bu yazım parası olanlar için.

battlehammer

Alıntı yapılan: Rossi - 08 Haziran, 2022, 14:26:30

Yarın öbür gün N*bati "aslında ben deliyim, cezai ehliyetim yok" dese, kimse aksini ispatlayamaz bence.

Kinowa59

Bence Deli değil. Eğer deli olsaydı söylediklerinin onda biri olsun doğru olurdu...

Mrtekin

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Haziran, 2022, 16:35:30

Yani böyle tarihi mesajlarım var. ;D Daha da kötüye gidiyoruz. Denilecek çok şey de yok aslında. İyiyi umut edip, kötüye hazırlanalım. Piyasa, son 4 sene herşeye rağmen fena gitmedi, kitap çıkmaya devam ediyor. Çeşitlilik anlamında "comics" tarafında bu sene ciddi bir kırılma oldu ama orada da "Prestij" boşluğu iyi doldurdu.

Tabi artık hangi seviyede "alıcı/tüketici/okur" seviyesinde, total bir çöküş yaşanır, artık bilemiyorum, hiperenflasyon sarmalında fiyat algısını da yavaş yavaş yitiriyoruz çünkü. Yayıncı öyle veya böyle katlandığı maliyetleri kitaba yansıtmaya devam ediyor ve de alan olduğu sürece edecek.

Kendimi örnekleyim, bir tümevarım yapmayım ama yavaş yavaş bir okuyucu/kolleksiyoner olarak "total failure" noktasına yaklaşmaya başladım. Açıkçası bu fiyatlar ile, daha nereye kadar gidebilirim hiç düşünemiyorum. Artık internet indirimleri de kurtarmıyor...

Güzel şeyler çıksa da, bu fiyatlarla takip gerçekten çok zorlamaya başladı. Senenin son çeyreğindeki durum bu.
They drew first blood...

dayıcomics

Çok zor durumdayız. Yayınları takip etmek aşırı zorlaştı. Koleksiyon için hardcover alıyoruz, onların da fiyatları uçtu. Bilmiyorum daha ne kadar dayanabileceğiz.

Rossi

Karnımızı zor duyuracağız günler kapıda.
Ne biz ne yayinevleri bu duruma ne kadar dayanır?
Eski kitaplara sahip çıkmalı. Tekrar tekrar okunur. Ben zaten okuduğumu bir süre sonra unutuyorum artık. Yaş 56 oldu.:)

pizagor

Alıntı yapılan: Rossi - 02 Kasım, 2022, 16:32:37
Eski kitaplara sahip çıkmalı. Tekrar tekrar okunur. Ben zaten okuduğumu bir süre sonra unutuyorum artık. Yaş 56 oldu.:)

Çizgiromanın durumu adına dertlenmenin, endişelenecekler listesinin son sırasında olacağı günlerin çok yakın olduğunu düşünenlerdenim ben de. O derece umutsuz ve karamsarım. Belki yıllar sonra küllerimizden yeniden doğarız ve bir sonraki çöküşü beklemeye başlarız...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

battlehammer

Ben bir çok hobimi tamamen bıraktım. Magic the Gathering gitti, Lego gitti, maket, D&D figür boyama işleri gitti, Board Game neredeyse yılda 1 oyun almaya kadar indi. Bilgisayarda oyun oynamak desen, yine aynı. Son Steam zammı ile 300 küsur oyun olan wishlistimi 25'e düşürdüm. Ben indie oyunlara gayet destek olan bir adamdım, şu an steam'de 1400oyunum var, öyle düşünün. Ama yok artık indie falan; bir indie oyun için 250 lira istiyorlarsa o küçük stüdyolar, defolup gidebilir (bkz: itfaiye/hortum); Game pass dışında oyun da yok artık. Çizgi Roman'da şu an çok seçiciyim ama "yeter lan!" diyeceğim zaman da yakındır. Özellikle 700-800 lira etiketli, adam silkeleme yayınlarını gördükçe soğuk nefret ile kaynayan öfke arası modlarda gidip geliyorum. Bir noktada da muhtemelen "digital only" diyecek, zamanında Sibel Kekilli'nin tüm ülkeyi bloklaması misali, tüm Tr yayıncılara parmak gösterip basıp gideceğim ama şimdilik diş sıkıyorum. Neredeyse her halt kindle&comixology'de de varken açıkçası aptal gibi hissettiriyor şu an aldığım kitaplar bana. Çok düşünmemeye çalışıyorum.

Nightrain

Ben de artık para biriktirip -ilerde sadece Felix'in bastığı gibi koleksiyonluk ürünleri almayı düşünüyorum. Az ve öz.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Animvader

Alıntı yapılan: Rossi - 02 Kasım, 2022, 16:32:37

Bu aralar kişisel gelişim kitapları okuyorum. Okuduğumuz şeylerin iki hafta sonra %10'nu hatırlarmışız zaten hocam, yaşınızla alakalı bir durum değil, hepimizde var  :)

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 02 Kasım, 2022, 20:48:16
Çizgiromanın durumu adına dertlenmenin, endişelenecekler listesinin son sırasında olacağı günlerin çok yakın olduğunu düşünenlerdenim ben de. O derece umutsuz ve karamsarım. Belki yıllar sonra küllerimizden yeniden doğarız ve bir sonraki çöküşü beklemeye başlarız...

Depresif gerçekçilik gibi süslü bir adı varmış içinde bulunduğum halin.

Bu arada Ali Demirsoy'un iklim krizi konusunda katıldığı programları youtube'dan izleyin lütfen, depresif gerçekçiliğiniz garantili kademe atlayacak; ekonomiye dertlenmeniz, ne olacak halimiz söyleminiz dahi gerilerde kalacak.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

YzbVolkan

Koleksiyon kitabi falan almiyorum. Yazik 700 800 verilmez. Sadece okudugum kitabi aliyorum.
One ragmen zorlaniyorum. Lal de zam yapmìs bu ay.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.