LEGENDE - Yves Swolfs / Prestij Yayın

Başlatan hanac, 30 Mart, 2011, 09:09:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Alıntı yapılan: Gambit - 04 Mart, 2012, 11:38:39
hikaye efsanevi olmasa da cizimler, baski, boyut 10 numara

ben de ikinci sayisinin cikmasini bekleyenlerdenim

Bravo Ilhan, devam

Süleyman'ın yazdıklarına kelimesi kelimesine katılıyorum.
Tek korkum bir de "Atıl kurt"derse...

pearl jam

Geçen gün bir kitapçının dergi reyonunda her biri poşetli olarak üst üste dizilmiş Efsaneleri görünce şaşırdım. Poşetleri elime alıp baktığımda poşetlerin içinde Yeni Macera isimli küçük bir dergi gördüm. Meğerse Efsaneler bu dergiciğin hediyesi olarak veriliyormuş :) Sanırım Prestij Kitabın dergi reyonlarında da gözükmek, daha çok kişiye ulaşmak için bulduğu bir yol. Derginin fiyatı 15-TL Bildiğim kadarıyla Efsane'nin etiket fiyatı 18-TL. Kitabı bu şekilde alanlar indirimli almış oluyorlar yani.

Kapağında bir Durango çizimi olan dergi toplam 8 sayfadan oluşuyor. Derginin 3 sayfasında Prestij Kitabın yayınlarının reklamı var. Bir sayfa da kapağı sayarsak geriye kalan 4 sayfada da bir editör yazısı, efsanenin yazar-çizeri Yves Swolfs'un tanıtıldığı bir yazı ve Hızır Bey'in yaratıcısı Talat Güreli ile yapılmış iki sayfalık bir roportaj var.

Editör yazısında her ay dergiyle beraber yeni bir kitap verileceği belirtiliyor. Anladığım kadarıyla Prestij kitap artık her ay bir Efsane veya Durango kitabı çıkartacak. Umarım ileride başka seriler de eklenir ve bu aylık periyodu uygulamayı başarabilirler.

Efsane' yi henüz okumadım ama baskısı Durango'larda da olduğu gibi muhteşem. Jbc ile beraber en kaliteli çizgi roman basan iki yayınevinden biri Prestij Kitap bence.

Böyle devam ettikleri sürece hep destek tam destek diyorum  :)

Bu arada Yves Swolfs aynı zamanda müzisyenmiş ve hard rock grubu varmış. Daha da ilginci ise Yves Swolfs parçalarından birini izinsiz kullandığı için zamanında Michael Jackson' a dava açmış. İlginç bir şahsiyetmiş kendisi  :)

hanac

Alıntı yapılan: pearljam - 17 Mart, 2012, 15:15:10
Editör yazısında her ay dergiyle beraber yeni bir kitap verileceği belirtiliyor. Anladığım kadarıyla Prestij kitap artık her ay bir Efsane veya Durango kitabı çıkartacak. Umarım ileride başka seriler de eklenir ve bu aylık periyodu uygulamayı başarabilirler.

İlhan'ın elinde Orbital, Sky Doll ve ismini veremeyeceğim başka yayınlarında telifi var.

Keşke her ay bir yayın çıkarabilse.

V

Bugün okuduğum diğer Prestij yayını Legende idi ve Swolfs'un zaten iyi olan çizimlerinin

Legende ile zirve yaptığını gördüm.Öykü de klişe öğelere rağmen insanı hiç sıkmıyor ve kitap

bir solukta okutuyor kendisini..

Son olarak İlhan dostumuz Orbital için çok bekletmez inşallah bizi  ve eğer mümkünse

Orbital'in 4 sayısını birden basarlar ise harika olur diyorum kendilerine..
"İstemem,eksik olsun.."

pearl jam

Efsane'yi okudum bugün. Çizimlerin Durango'ya göre daha iyi olduğunu söyleyebilirim ben de. Genel olarak da daha çok beğendim zaten.

Durango'dan da Efsane'den de gayet memnunum ama Orbital'i bunlara göre daha bir heyecanla beklediğimi söyleyebilirim. 

HacıGeraltEmmi

İlhan'ın sesi soluğu duyulmuyor bu aralar. Efsane'nin 2. cildini sabırsızlıkla bekliyoruz. Ayrıca birkaç sürpriz yayın sözünü de unutmadık ;)

tommikser

İlhan abi site gördüm kaçmak yok sorarım.Yayın nerede kaldı abi?Yayın beklemekten yakında kuruyacağız haberin olsun.

İlhan Yılmaz

Yakın bir zamanda bizden bişey çıkmaz. :-[ İyi bir ihtimalle Kasım ayı diyelim.

Gambit

Alıntı yapılan: hipnoz - 06 Haziran, 2012, 20:42:54

iste aranan yayinci. Bravo Ilhan. Boyle devam et kardesim.  Her ne ise durum, adam gibi acik acik soyle. Su gun cikiyor bugun cikiyor diye millete yalan atma hic bir zaman (zaten yapmayacagini biliyorum)

Kasim olsun bizim olsun.

Sevgiler

hanac

Sağlık olsun İlhan'cığım.

Kasımdaki fuara Legende 2, Durango 5 ve Orbital 1 i isteriz.  :)

HacıGeraltEmmi

kasım çok uzak oldu :'( hayırlısı olsun gene de, ne diyelim

hennessy

İlhanım durango ve efsaneyi çıkar yılda iki kere razıyım senede 10 kere çıkarsan dua ederim ama çıkar
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

haysat

İlhan yavaş olsun ama kaliteli ve temiz olsun.

Bu işi nasıl ve ne zorluklarla  yaptığını hepimiz biliyoruz.

O yüzden sıkma canını.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: haysat - 07 Haziran, 2012, 00:32:55
İlhan yavaş olsun ama kaliteli ve temiz olsun.

Bu işi nasıl ve ne zorluklarla  yaptığını hepimiz biliyoruz.

O yüzden sıkma canını.

Güzel abim, Kasım ayıda fazla yavaş olmuyor mu? :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

darkwood

Bu güzel yayınlara bizi alıştırıp bu kadar uzun aralar ile inanıyorumki ilhan bizi üzmeyecektir.
Hiç olmazsa Ekim sonu Tüyap fuarına yetişir gibime geliyor. ;)
Darkwood Sakinleri..