Stephen King Sohbet Odası

Başlatan ümitkr, 20 Ekim, 2009, 21:34:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Aralık, 2015, 21:18:01
Bende var.
Yıllar evvel okudum.
Kısa ama güzel bir kitaptır.

Helalinden 10 lira çalışır :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar... KRONİK İTTAPAR!!!
Hayat sana sokak hayvanlarına davrandığın gibi davransın!

seastar1000

Okudum çok da beğendim tavsiye ederim

kadri kerem

Alıntı yapılan: köstebek - 04 Aralık, 2015, 19:36:29
Bunu okudunuz mu peki...

http://www.kayiprihtim.org/portal/inceleme/kurtadamin-dongusu-inceleme/

Not: Yine bana laf çakmışlar... :)

Not 2: fiyatı 250 tlye çıkmış. vay anasını
http://urun.gittigidiyor.com/kitap-dergi/kurtadamin-dongusu-stephen-king-102683613

Ben 10 liraya almıştım zamanında. Sonu başından belli, bir oturuşta okunacak basit bir kitap. 6 45 yeniden basıyor bu kitabı. O zaman fiyatı düşer, kimse bu fiyatlara satamaz.

kadri kerem

Hem roman hem de dizisi on numara.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Aralık, 2015, 07:25:51
Helalinden 10 lira çalışır :)

Yokluktan ikinci elde 250TL'ye çıktığı yazılan 6:45'in tek Stephen King kitabı Kurtadamın Döngüsü iki ay önce ikinci baskıyı yapmış.

Hakikaten de 10 liraya aldım dün :)

hanac

6:45 yayınevinden % 40 indirim ile 10 TL ye bende aldım.

Draka

"Kurtadamın Döngüsü" benim Stephen King kütüphanemdeki tek eksik kitaptı. Geçenlerde nadirkitapta adamın biri 350 liraya satıyodu. Ne kadar koleksiyoncu ruhum kitabı almak istesede 20 dakikada okunacak kitaba bu kadar para vermedim. Ertersi gün baktığımda ise kitap satılmıştı. Daha sonra bende kitabın türkçesini internetten indirip kendim amatör bir baskı yaparak koleksiyonu tamamlamıştım. Şimdi yeni baskısını 10 liraya alıp kendi bastığımı kenara attım. Herhalde o 350 lirayı verseydim o para bir ömür içime otururdu.

kalidor

Her 6.45 yayını gibi çeviride daha doğrusu imlada yine hatalar var. 2. baskıyı yapıyorsun kontrol edin  bir zahmet >:(
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 14 Ağustos, 2016, 21:29:29
Her 6.45 yayını gibi çeviride daha doğrusu imlada yine hatalar var. 2. baskıyı yapıyorsun kontrol edin  bir zahmet >:(

Okuma şevkini yok edecek kadar mı?

kalidor

Crom! Ölüleri Say...

dean

Geçtiğimiz aylarda kitabın ciltli versiyonu da çıktı. Fuar öncesi haber vermekte fayda var. Ben henüz kitabı almamıştım. Büyük ihtimalle ciltli versiyonu alacağım.

dean

Hikâyelerim bir araya geldiği zaman kendimi sadece gece yarıları satış yapan bir sokak satıcısı gibi hissederim. Ürünlerimi sergileyip okurlarımı -yani sizleri- gelip seçin diye davet ederim. Ama gerekli uyarıyı yapmayı da ihmal etmem: Kuzum, dikkat edin, çünkü bu şeylerden bazıları tehlikelidir. Bunlar, içinde kötü rüyaların gizlendiği; gözünüzün uyku tutmadığı gecelerde, kapadığınıza emin olduğunuz halde, "Odanın kapısı neden açık?" diye merak ettiğiniz zamanlarda aklınıza takılan hikâyelerdir. İşte, ürünlerim bunlar, sevgili Daimi Okurum. Bu gece her şeyden bir parça satıyorum - otomobile benzeyen bir canavar (Christine tadında), ölüm ilanınızı yazarak sizi öldürebilen bir adam, paralel dünyalara erişimi olan bir e-kitap okuyucu ve her zaman çok beğenilen konu: insan türünün sonu. Ben bu ürünlerimi diğer sokak satıcıları çoktan evlerine gittikten sonra, sokaklar bomboşken ve donuk bir ay ışığı şehrin çatılarında gezinirken satmayı seviyorum. İşte bu zamanlarda örtümü yere yayıp ürünlerimi sergiliyorum.

Bu kadar gevezelik yeter. Belki artık bir şey satın almak istersiniz, ha? Gördüğünüz her şey el ürünüdür ve her ne kadar her birini çok sevsem de, satmaktan mutluluk duyarım, çünkü bunları özellikle sizler için yaptım. Çekinmeyin, şöyle bir yoklayın; ama lütfen, dikkatli olun. Bazılarının sivri dişleri vardır.
-Stephen King-

(Tanıtım Bülteninden

Nightrain

Stephen King'in eski romanlarının baskısı tükenmiş. Altın Kitap tekrar basar umarım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 03 Kasım, 2016, 12:32:51
Stephen King'in eski romanlarının baskısı tükenmiş. Altın Kitap tekrar basar umarım.

Baskısı tükenen bazı kitaplarını zamanla basıyorlar. Ama hatırı sayılır miktarda daha yeni baskı bekleyen kitap var tabi. Benim Stephen King koleksiyonum O'nun yeni baskısı ve Yeşil Yol dışında tamam. Ama bazı eski baskıları bulmak çok zor oldu. Hele ki Uykusuzluk romanı.

Nightrain

Yeşil Yol'un kapağından nefret ediyorum.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"