Spider-Man: Far From Home (2019) - Phase 3/23

Başlatan dean, 17 Ekim, 2016, 22:01:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Agamotto

Spider man çok sevdiğim bir karakter olmasına rağmen şu film ne yazık ki bende hiç mi hiç heyecan uyandırmıyor. Sebebi ise Homecoming filmi. Civil War'da karakteri getirişlerini, ilk işleyişlerini çok beğenmiştim ancak Homecoming filminde diğer karakterlerle ilgili alınan kararlar beni filmden aşırı derecede soğutmuştu. Özellikle Flash ve kendine MJ denen kız.

dean

Peter'ın okul arkadaşlarıyla ilgili olarak şunları söyleyeyim. Temel değişiklik Peter'ın okuluyla başladı. Çizgi romanlarda Midtown High School'a gidiyor. MCU'da ise Midtown School of Science and Technology'e gidiyor. Otomatik olarak okulun doğası gereği herkes belli bir zekanın ve hayat görüşünün üzerinde. Okulun Bully'si de zeki, güzel Cheerleader kızı da.

Şu ana kadar Flash'ı üç kere sinemada gördük. İlk seride Joe Manganiello, ikincide Chris Zylka şimdide Tony Revolori. İlk iki oyuncunun fiziksel olarak çizgi romandaki Flash Thompson'a daha çok benzediği aşikar. Karakter olarak bakıldığında da daha çok benziyorlar. Ama gelelim sıkıntılarına. İki versiyonda birbirinin aynı ve tek kullanımlık. Filmin hikayesine giremeyen arketipler. iki versiyonda Peter'ın love interest'i ile çıkıyor. Benim kızıma bakamazsın diye saldırıyor. MCU'nun Flash'ı bunların aksine en azından daha bir karakter. Filmin hikayesinin içerisinde Peter ve diğer karakterlerle etkileşimi var. Diğer filmlerde de çıkarak bir karakter gelişimine sahip. Okudukları lisenin ve karakterizasyonlarının gereği ise Bully tavrı diğerlerinden daha yumuşak.

MJ ile ilgili en büyük sıkıntı benim açımdan Michelle Jones ismi ile oyalanmak. Bence en sağlıklısı Mary Jane Watson deyip saçını da kızıla boyayıp, karakterizasyonunu geliştirmeye bakmak. Homecoming'in MJ'i son derece derbeder görünümlüydü. Çizgi romanlardaki kendine güvenen, kendine bakan, güçlü MJ profiline uymuyordu. Filmin galasındaki Zendaya'ya baktığımız zaman MJ'i görebilmek mümkün. Belki serinin devamında bu yola daha çok girerler.

teks55

Alıntı yapılan: dean - 21 Haziran, 2019, 14:21:58
  Peter'ın okul arkadaşlarıyla ilgili olarak şunları söyleyeyim. Temel değişiklik Peter'ın okuluyla başladı. Çizgi romanlarda Midtown High School'a gidiyor. MCU'da ise Midtown School of Science and Technology'e gidiyor. Otomatik olarak okulun doğası gereği herkes belli bir zekanın ve hayat görüşünün üzerinde. Okulun Bully'si de zeki, güzel Cheerleader kızı da.

Şu ana kadar Flash'ı üç kere sinemada gördük. İlk seride Joe Manganiello, ikincide Chris Zylka şimdide Tony Revolori. İlk iki oyuncunun fiziksel olarak çizgi romandaki Flash Thompson'a daha çok benzediği aşikar. Karakter olarak bakıldığında da daha çok benziyorlar. Ama gelelim sıkıntılarına. İki versiyonda birbirinin aynı ve tek kullanımlık. Filmin hikayesine giremeyen arketipler. iki versiyonda Peter'ın love interest'i ile çıkıyor. Benim kızıma bakamazsın diye saldırıyor. MCU'nun Flash'ı bunların aksine en azından daha bir karakter. Filmin hikayesinin içerisinde Peter ve diğer karakterlerle etkileşimi var. Diğer filmlerde de çıkarak bir karakter gelişimine sahip. Okudukları lisenin ve karakterizasyonlarının gereği ise Bully tavrı diğerlerinden daha yumuşak.

MJ ile ilgili en büyük sıkıntı benim açımdan Michelle Jones ismi ile oyalanmak. Bence en sağlıklısı Mary Jane Watson deyip saçını da kızıla boyayıp, karakterizasyonunu geliştirmeye bakmak. Homecoming'in MJ'i son derece derbeder görünümlüydü. Çizgi romanlardaki kendine güvenen, kendine bakan, güçlü MJ profiline uymuyordu. Filmin galasındaki Zendaya'ya baktığımız zaman MJ'i görebilmek mümkün. Belki serinin devamında bu yola daha çok girerler.

bir de homecoming'teki Peter'in sevdiği kız Çizgi Romandaki Liz Allan değil mi?

teks55

Alıntı yapılan: Nightrain - 20 Haziran, 2019, 16:12:52
Filmle ilgili bir sızıntı var

-SPOILER-

Eğer bu sızıntı doğruysa, filmde ............. var.

-SPOILER-

Spoiler
eğer o oynuyorsa baraj işine girmiştir zaten
veya su arıtma sistemlerinde falan çalışıyordur endgameyi izleyenler bilir.

dean

Alıntı yapılan: ibrahim2580 - 21 Haziran, 2019, 14:44:06
bir de homecoming'teki Peter'in sevdiği kız Çizgi Romandaki Liz Allan değil mi?

Evet o. Ned, Betty, Cindy gibi çizgi romanlardan çok karakter var.

Nightrain

Alıntı yapılan: dean - 21 Haziran, 2019, 13:37:39
  Şu an filmin hikayesi ve after creditsleri üzerinden inanılmaz bir bilgi kirliliği var. Gelen ilk tepkiler filmin muazzam olduğu yönünde. Mid-Credits içinde MCU'nun en önemlilerinden deniliyor. Heyecan dorukta.

After Credits'in birinde

SPOILER

JJJ varmış. Canlandıran kişide JK Simmons'muş! Bu doğruysa sevinçten havalara uçabilirim

SPOILER
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 21 Haziran, 2019, 17:21:35
After Credits'in birinde

SPOILER

JJJ varmış. Canlandıran kişide JK Simmons'muş! Bu doğruysa sevinçten havalara uçabilirim

SPOILER

Ağır Spoiler olabilir dikkat

Şimdi o haber doğruysa;

Mysterio, Spider-Man ile olan son savaşını editleyip Spider-Man kötüymüş gibi gösterip basına veriyormuş. Times Meydanının ortasında video oynuyor. Peter ve bütün dünya aynı anda maskesiz şekilde Spider-Man'i görüyor. O noktada J. K. Simmons'ın canlandırdığı J. Jonah Jameson, Spider-Man'i kötülemeye başlıyormuş. İkinci sahnede ise Nick Fury ile Maria Hill'in Skrulls olduğu ortaya çıkıyormuş. Nick Fury tatilde olduğu için yerine Skrull bırakmış.

Ben hala bütün umudumu Norman Osborn için biriktiriyorum. Ama J. K. Simmons'ın da J. Jonah Jameson olarak dönmesi çok güzel olur.

Nightrain

Film sızdı. Reddit'te gördüm sabah. Beklentim dibe vurdu resmen.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 24 Haziran, 2019, 14:51:10
Film sızdı. Reddit'te gördüm sabah. Beklentim dibe vurdu resmen.

Durum çok mu kötü ?

dean

Alıntı yapılan: hanac - 24 Haziran, 2019, 15:07:31
Durum çok mu kötü ?

Film çok iyi. Muhtemelen Nightrain hikaye tercihlerinden bahsediyor.

hanac

teks55

bu spiderman mi power rangers mi anlamadım

dean

Spider-Man tarihi boyunca onlarca farklı kostüm kullandı. MCU filmleri dışında bunları göremedik. Yeni filmlerde farklı kostümler görmek çok güzel.

teks55

kostüm genel olarak güzel, siyah olmasını beğendim, fakat sanki çene kısmından dolayı kar maskeli banka soyguncusu gibi duruyor biraz

-Genel hatlarıyla Spiderman kostümleri-